26.3%
28.6%
41.7%
29.4%

Duncan Donuts – Mafia Ballers 61-59.Μετά από ένα καταπληκτικό παιχνίδι οι Duncan Donuts με δίποντο του Μουζάκη 0:03 πριν το φινάλε πήραν τη νίκη . Οι νικητές στη μεγαλύτερη διάρκεια του αγώνα ήταν μπροστά στο σκορ και είχαν τον έλεγχο,στο τελευταίο δεκάλεπτο όμως οι Ballers έκαναν το come back και πέρασαν μπροστά 53-59 αλλά δεν άντεξαν μέχρι τέλους. Mvp του αγώνα ο Κοϊτσάνης με 28 πόντους, 7 ριμπάουντ, 3 ασίστ, 1 κλέψιμο και 1 κόψιμο.

Το ματς ξεκίνησε με καλάθι και τρίποντο ο Κοϊτσάνης 5-0 για τους Duncan Donuts. Ο Μπουγιούκας με ντραιβ και ο Κώτσος Στέφανος με λει-απ το 5-4 για τους Mafia Ballers. Ο Κοϊτσάνης με σουτ από την γωνιά το 7-4 και ο Σβιρίντοφ από το ζωγραφιστό το 7-6. Ο Γκρούτσης και ο Αμαρτωλός σκόραραν το 11-6 και ο Κώτσος Στέφανος νε λει-απ το 11-8. Το 12-8 έγινε με 1/2 βολές ο Κοϊτσάνης και ο Κώτσος Στέφανος με λει-απ στον αιφνιδιασμό το 12-10. Ο Κοϊτσάνης και ο Μουζάκης με σουτ πέτυχαν το 16-10 και ο Κώτσος Γιάννης με σουτ από την γωνιά το 16-12. Ο Οικονόμου σκόραρε το 18-12 και ο Κώτσος Στέφανος με τρίποντο το 18-15. Το δεκάλεπτο τελείωσε 22-15 με καλάθι ο Μουζάκης και ο Οικονόμου.
Δεύτερο δεκάλεπτο ο Παπαδιάς σκόραρε μετά από επιθετικό ριμπάουντ και ο Μπουγιούκας σκόραρε μετά από ντραιβ για το 22-19 για τους Mafia Ballers. Ύστερα από επιθετικό ριμπάουντ σκόραρε ο Αμαρτωλός και ο Γκρούτης με coast to coast το 26-19 για τους Duncan Donuts. Ο Μπουγιούκας με ντραιβ ο Κώτσος Στέφανος με 2/2 πέτυχαν το 26-23. Ο Κοϊτσάνης με 1/2 βολές το 27-23 και ο Γρούντας με τρίποντο το 27-26. Με καλάθι από το ζωγραφιστό ο Κοϊτσάνης το 29-26 και ο Παπαδιάς με 1/2 βολές το 29-27. Ο Μουζάκης με 2/2 βολές το 31-27 και το δεκάλεπτο τελείωσε 31-29 με floater ο Κώτσος Στέφανος.
Τρίτο δεκάλεπτο και ο Γκρούτσης με 4 πόντους του πέτυχε το 35-29 για τους Duncan Donuts. Ο Κώτσος Στέφανος με λει-απ το 35-31 για τους Mafia Ballers. Ο Αμαρτωλός και ο Κοϊτσάνης σκόραραν το 39-31 και ο Παπαδιάς με 4 πόντους του μείωσε σε 39-35. Από το ζωγραφιστό σκόραρε ο Κοϊτσάνης το 41-35 και ο Γρούντας με τρίποντο το 41-38. Ο Κοϊτσάνης και ο Γκρούτσης με ντραιβ έγραψαν το 45-38 και ο Κώτσος Στέφανος με τρίποντο το 45-41. Από το ζωγραφιστό σκόραρε ο Οικονόμου το 47-41 το δεκάλεπτο τελείωσε 47-44 με τρίποντο ο Κώτσος Στέφανος.
Τελευταίο δεκάλεπτο και ο Κοϊτσάνης σκόραρε με τρίποντο το 50 -44 για τους Duncan Donuts. Ο Μπουγιούκας με σουτ και ο Γρούντας με ντραιβ έγραψαν το 50-48 για τους Mafia Ballers. Νέο τρίποντο ο Κοϊτσάνης το 53-48 και με σερί 0-11 το σκορ έγινε 53-59(2:41),αρχικά ο Παπαδιάς με 4 πόντους του,με σουτ ο Κώτσος Στέφανος και με 5 πόντους του ο Παπαδιάς. Οι Duncan Donuts κατάφεραν να κλέψουν το ματς (0:03) πριν το φινάλε με το νικητήριο καλάθι να τα πετυχαίνει ο Μουζάκης. Αρχικά ο Γκρούτσης και ο Κοϊτσάνης με τρίποντα ισοφάρισαν 59-59 και μετά από επιθετικό ριμπάουντ σκόραρε ο Μουζάκης το τελικό 61-59.
Για τους νικητές ξεχώρισαν ακόμα ο Γκρούτσης με 13 πόντους, 8 ριμπάουντ και 4 ασίστ και ο Κοκκίνης με 13 ριμπάουντ, 3 ασίστ και 2 κλεψίματα.

Για τους ηττημένους ξεχώρισε ο Κώτσος Στέφανος με 23 πόντους, 5 ριμπάουντ, 4 ασίστ και 2 κλεψίματα και ο Παπαδιάς με 16 πόντους, 13 ριμπάουντ,2 ασίστ και 1 κλέψιμο.