38.5%
35.3%
38.5%
8.0%

Duncan Donuts – Yugopiastika 80-42.Εύκολη νίκη για τους Duncan Donuts, που μετά το δεύτερο δεκάλεπτο απέκτησαν διαφορά ασφαλείας και δεν δυσκολεύτηκαν να πάρουν το ροζ φύλλο. Αντιθέτως, η Yugopiastika είχε πολλές βασικές απουσίες με αποτέλεσμα να μην μπορεί να ακολουθήσει τον ρυθμό του αγώνα. Mvp του αγώνα ο Αλοΐζος με 12 πόντους, 15 ριμπάουντ και 1 κλέψιμο.

Πρώτο δεκάλεπτο και ο Παπακώστας άνοιξε το σκορ 0-2 για την Yugopiastika. Ο Τσελίγκας με τρίποντο και ο Μοσχολιός με λει-απ στον αιφνιδιασμό πέτυχαν το 5-2 για τους Duncan Donuts. Με σουτ ο Κουμπούλης έκανε το 5-4 και ο Γκρούτσης με τρίποντο, ο Μοσχολιός με καλάθι από το ζωγραφιστό και ο Μουζάκης με τρίποντο το σκορ έγινε 13-4. Ο Κουμπούλης με floater το 13-6 και ο Αλοΐζος από το ζωγραφιστό το 15-6. Το δεκάλεπτο τελείωσε 17-8 με καλάθι από το ζωγραφιστό ο Ανδρέου.

Δεύτερο δεκάλεπτο και ο Κωνσταντίνου με τρίποντο, ο Αλοΐζος με λει, με καλάθι από το ζωγραφιστό ο Σκαμάγκος και με coast to coast ο Αλοΐζος το σκορ έγινε 24-8 για τους Duncan Donuts. Ο Κουμπούλης με 1/2 βολές το 28-9 για την Yugopiastika. Ο Γκρούτσης με 2/2 βολές, με τρίποντο ο Τσελίγκας, ο Γκρούτσης και ο Μουζάκης και ξανά ο Γκρούτσης με 1/2 βολές, το σκορ έγινε 32-9. Ο Κουμπούλης με 2/4 βολές το 32-11 και ο Τσελίγκας με λει-απ και ο Γκρούτσης με καλάθι μετά από επιθετικό ριμπάουντ σκόραραν το 36-11. Το δεκάλεπτο τελείωσε 36-13 με σουτ από την γωνία ο Κουμπούλης.

Τρίτο δεκάλεπτο και ο Γκρούτσης πέτυχε το 38-13 με λει-απ για τους Duncan Donuts . Ο Κουμπούλης με σουτ πέτυχε το 38-15 για την Yugopiastika. Ο Τσελίγκας με 2/2 βολές, ο Γκρούτσης με τρίποντο, ο Τσελίγκας με 1/2 βολές και ο Σκαμάγκος με καλάθι μετά από επιθετικό ριμπάουντ σκόραραν το 46-15. Ο Ανδρέου με γκολ φάουλ έκανε το 46-18. Ο Σκαμάγκος σκόραρε μετά από επιθετικό ριμπάουντ , ο Κωνσταντίνου με τρίποντο, ο Χριστοδούλου με σουτ και ο Κωνσταντίνου με νέο τρίποντο πέτυχαν το 56-18. Ο Κουμπούλης πέτυχε το 56-20 και ο Σκαμάγκος με floater και ο Αλοΐζος με λει-απ το 60-20. Ο Κουμπούλης με σουτ το 60-22 και ο Λαμπρίδης σουτ το 62-22. Το δεκάλεπτο τελείωσε 62-24 με 2/2 βολές ο Κουμπούλης.

Τελευταίο δεκάλεπτο και ο Κουμπούλης με τρίποντο έκανε το 62-27 για την Yugopiastika. Ο Κωνσταντίνου με τρίποντο και ο Αλοΐζος με καλάθι από το ζωγραφιστό έγραψαν το 67-27 για τους Duncan Donuts. Ο Κουμπούλης πέτυχε το 67-29 και ο Αλοΐζος με σουτ και ο Κωνσταντίνου με τρίποντο σκόραραν το 72-29. Ο Κουμπούλης πέτυχε το 72-33 και ο Γκρούτσης με σουτ το 74-33. Ο Ανδρέου πέτυχε το 74-35 και ο Μουζάκης το 76-35. Ο Μαρζιώτης με σουτ και ο Κουμπούλης μετά από κλέψιμο σκόραρε με λει-απ και το σκορ έγινε 76-39. Ο Γκρούτσης και ο Μοσχολιός έγραψαν το 80-39 και το τελικό 80-42 έγραψε ο Κουμπούλης με τρίποντο.

Για τους νικητές ξεχώρισαν ακόμα ο Γκρούτσης με 18 πόντους, 6 ριμπάουντ, 3 ασίστ και 2 κλεψίματα και ο Σκαμάγκος με 8 πόντους, 3 ριμπάουντ και 5 κλεψίματα.

Για τους ηττημένους ξεχώρισε ο Καταπληκτικός Κουμπούλης με 31 πόντους, 3 ριμπάουντ, 1 ασίστ και 3 κλεψίματα.