41.2%
42.9%
37.8%
23.5%

Σε ακόμα ένα νικηφόρο αποτέλεσμα προχώρησαν το βράδυ της Τρίτης οι Error 404, αφού επικράτησαν των Ρούκουnets με το τελικό 64-58 σε ένα ματς στο οποίο οι 2οι πήγαν να κάνουν μία τεράστια ανατροπή. Στο πρώτο δεκάλεπτο, οι νικητές έχτισαν διαφορά 10 πόντων για να την μαζέψουν στο 2ο οι Ρούκουnets, κλείνοντας το ημίχρονο στο 30-24. Ένα πολύ καλό 3ο δεκάλεπτο κατάφερε να βρει τους Error 404 να προηγούνται ακόμα και με 20 πόντους, όμως στην τελευταία περίοδο, οι Ρούκουnets κατάφεραν να μπουν ξανά στο ματς με αλλεπάλληλα σερί για να μειώσουν μέχρι και τους 6 λίγα δευτερόλεπτα πριν τη λήξη του παιχνιδιού. Εκεί, οι Error με καθαρό μυαλό, δεν έχασαν την ψυχραιμία τους και έφυγαν από το κλειστό του Πολυκλαδικού με το ροζ φύλλο στις αποσκευές τους.

Έναρξη του παιχνιδιού, με τον Μωυσίδη να ανοίγει το σκορ με δίποντο και τον Αλεξίου να απαντάει άμεσα με τον ίδιο τρόπο για το 2-2. Ο Γαλάτης με καλάθι στη ρακέτα θα κάνει το 4-2, ο Αλεξίου θα ισοφαρίσει σε 4-4, ενώ 3 σερί δίποντα των Error 404 από τον Γαλάτη και τον Σιάμο θα διαμορφώσουν το 10-4 στο ματς. Εκεί, ο Μεντής με ένα τρίποντο θα μειώσει σε 10-7, ο Φιλιόπουλος θα απαντήσει με δικό του τρίποντο και θα επαναφέρει το ματς στους 6 (13-7), ενώ ο Μεντής με 2/2 βολές αυτή τη φορά θα κάνει το 13-9, με τους Error 404 θα κλείνουν το πρώτο δεκάλεπτο με δίποντο του Ζερμπίνου, βολή του Σιάμου και τρίποντο του Παντόπουλου διαμορφώνοντας το 19-9.

Στο δεύτερο δεκάλεπτο, οι Ρούκουnets θα μειώσουν με τρίποντο και δίποντο του Κάζα σε 19-14, ο Γαλάτης με δίποντο θα κάνει το 21-14 και ο Φιλιππόπουλος με τον ίδιο τρόπο το 21-16. Στη συνέχεια, οι Error 404 με ένα δίποντο του Μωυσίδη από μέση απόσταση θα κάνουν το 23-16, ο Ασβεστάς με τον ίδιο τρόπο θα μειώσει σε 23-18, ενώ οι Error 404 με ένα 5-1 θα ανοίξουν τη διαφορά στους 9 για το 28-19. Εκεί, ο Φίλης με δίποντο και ο Μεντής με τρίποντο από τη γωνία θα μειώσουν σε 28-24, ενώ το ημίχρονο θα κλείσει με εύστοχο δίποντο ο Φιλιόπουλος για τους Error με το σκορ στο 30-24.

Στην επιστροφή των ομάδων, ο Σιάμος με δίποντο και τρίποντο θα πάει το ματς στο +11 για το 35-24, ο Μεντής με εύστοχο τρίποντο θα μειώσει στους 8 για το 35-27, όμως οι Error 404 θα πατήσουν γκάζι και με ένα σερί 11-0 θα χτίσουν μία διαφορά 19 πόντων με το σκορ να διαμορφώνεται σε 46-27. Εκεί, οι Ρούκουnets, με 2 δίποντα του Μεντή θα μειώσουν σε 46-31, ο Παντόπουλος με τρίποντο και ο Μπισμπίκης με δίποντο θα κάνουν το 51-31 και ο Κάζας με δικό του δίποντο θα μειώσει σε 51-33. Εκεί, ο Φουρνάρης με 2/2 βολές θα στείλει το ματς ξανά στους 20 για το 53-33, ενώ το δεκάλεπτο θα σφραγίσει με δίποντο ο Γανέλης για το 53-35.

Στο τέταρτο και τελευταίο δεκάλεπτο, ο Κάζας με δίποντο θα μειώσει σε 53-37, ο Σιάμος με δίποντο θα κάνει το 55-37, ενώ ο Γανέλης με σουτ μέσης απόστασης θα μειώσει ξανά στους 16 για το 55-39. Εκεί, οι Error 404 θα απαντήσουν με καλάθι του Σιάμου για το 57-39, όμως οι Ρούκουnets με ένα ξέσπασμα (0-8) θα καταφέρουν να μειώσουν τη διαφορά στους 10 πόντους για το 57-47. Οι Error 404 μετά το time out θα ευστοχήσουν σε δίποντο του Γαλάτη και τρίποντο του Φουρνάρη για το 62-47, όμως ένα νέο σερί στα τελευταία 2 λεπτά από τους Ρούκουnets (0-9), θα τους βάλει ξανά στο παιχνίδι, αφού θα μειώσουν σε 62-56 και στους 6 πόντους το ματς. Στη συνέχεια και με λίγα δευτερόλεπτα να απομένουν, ο Γαλάτης με δίποντο θα κάνει το 64-56, ενώ το τελικό σκορ θα διαμορφώσει με δικό του δίποντο ο Αλεξίου για το 64-58.

Πρωταγωνιστής του ματς ο “τριπλός” Θανάσης Σιάμος ο οποίος ήταν και ο MVP της αναμέτρησης, σημειώνοντας 16 πόντους με 13 ριμπάουντ, ενώ παράλληλα είχε 11 ασίστ, 2 κλεψίματα και 3 τάπες, φτάνοντας έτσι τους 36 βαθμούς στο efficiency. Πέραν του Σιάμου από τους Error 404 ξεχώρισε και ο Γαλάτης, με τον Φιλιόπουλο να ακολουθεί επίσης στους κορυφαίους της αναμέτρησης. Από τους Ρούκουnets σε καλή μέρα βρέθηκαν ο Μεντής και ο Γανέλης.