17.6%
62.5%
28.1%
26.1%

Επιστροφή στη δράση με νίκη για τους Error 404, οι οποίοι επικράτησαν των Aigaleo Kings B.C. με 50-41. Το ματς ήταν ντέρμπι για τρία δεκάλεπτα, οι δύο ομάδες ήταν αρκετά άστοχες και το παιχνίδι ήταν κλειστό. Στην τελευταία περίοδο, όμως, οι Error 404 ανέβασαν στροφές, πέτυχαν κρίσιμα σουτ και πήραν μία σπουδαία νίκη, με την οποία έφτασαν το ρεκόρ τους σε 7-4, ενώ οι Aigaleo Kings έπεσαν στο 5-6. MVP της αναμέτρησης αναδείχθηκε Ιάσονας Ζερμπίνος, ο οποίος σημείωσε 7 πόντους, 14 ριμπάουντ, 5 ασίστ, 3 κλεψίματα και 1 κόψιμο.

Έναρξη στο ματς με τις δύο ομάδες να είναι άστοχες και να υποκύπτουν σε πολλά λάθη. Ο Νίκου με επιθετικό ριμπάουντ άνοιξε το σκορ, ο Ζερμπίνος ισοφάρισε σε 2-2, ο Ζαφειράτης σκόραρε για τρεις (2-5) και οι Error 404 πήραν κεφάλι στο σκορ με σερί 6-0 με τους Μωυσίδη, Μπαλάση και Ζερμπίνο για το 8-5. Το πρώτο δεκάλεπτο τελείωσε με τους Kings να ξαναπαίρνουν το προβάδισμα (8-9) με τους Μαλάκη και Παναγιωτόπουλο.

Στη δεύτερη περίοδο ο ρυθμός παρέμεινε στα ίδια επίπεδα με το ημίχρονο να κλείνει με μικρό προβάδισμα των Kings. Με μία εύστοχη βολής του Ανδρεόπουλου ξεκίνησε το δεκάλεπτο, ο Φουρνάρης ισοφάρισε σε 10-10, ο Μαλάκης με νέο τρίποντο έβαλε μπροστά την ομάδα του (10-13), ο Μπαλάσης έκανε το 12-13, ο Νίκου το 12-15, ξανά ο Φουρνάρης για το 14-15 και με σερί 0-5 οι Kings πήραν αέρα έξι πόντων (14-20) με τους Νίκου και Παναγιωτόπουλο. Οι Error 404 μείωσαν σε 18-20 με τους Φουρνάρη και Φιλιόπουλο και ο Νίκου ξανά για το 18-22, με το οποίο έκλεισε το πρώτο ημίχρονο.

Επιστροφή των δύο ομάδων από τα αποδυτήρια με τους Error 404 να καλύπτουν τη διαφορά, παίζοντας πιο σκληρά. Αρχικά, προσπέρασαν στο σκορ (24-22) με τους Γαλάτη, Φουρνάρη και Φιλιόπουλο, αλλά οι Aigaleo Kings απάντησαν με τους Χρηστίδη και Φλέσσα για το 24-26. Ο Φουρνάρης, όντας «ζεστός», ισοφάρισε σε 26-26, ο Σπαγγούρος σημείωσε το 26-28 και ο Γαλάτης έστειλε το ματς σε νέα ισοπαλία (28-28). Με τρίποντο του Φλέσσα έγινε το 28-31 και οι Φουρνάρης και Μπαλάσης έγραψαν το 31-31, με το οποίο οι δύο ομάδες μπήκαν στο τελευταίο δεκάλεπτο.

Τέταρτη, και τελευταία, περίοδος με τους Error 404 να μπαίνουν πιο αποφασισμένοι και να βάζουν κρίσιμα σουτ από την περιφέρεια. Οι Γαλάτης και Μωυσίδης έκαναν το 35-31, ο Παναγιωτόπουλος μείωσε σε 35-33 και με δύο τρίποντα από Ζερμπίνο και Μωυσίδη η διαφορά έφτασε στο +8 (41-33). Ο Φλέσσας με ωραία κίνηση στο «post» ροκάνισε τη διαφορά (41-35), αλλά οι Error ξέφυγαν σε διψήφια επίπεδα (46-35) με νέο τρίποντο του Μωυσίδη και δίποντο του Μπαλάση. Ο Παναγιωτόπουλος μείωσε στους 10 (46-36), ο Γαλάτης έκανε το 48-36 και οι Kings μείωσαν στους επτά (48-41) με 80 δευτερόλεπτα να απομένουν. Το σκορ, όμως, έκλεισε με «mid-range» σουτ του Φουρνάρη για το τελικό σκορ 50-41, με τους Error 404 να επιστρέφουν στις νίκες μετά από περίπου δύο μήνες.

Πέρα από τον Ζερμπίνο, σε καλή μέρα για τους νικητές βρέθηκαν επίσης οι Μωυσίδης και Φουρνάρης. Από τους ηττημένους ξεχώρισε η προσπάθεια των Νίκου και Μαλάκη.