14.8%
77.8%
27.6%
36.7%

Σε ένα πάρα πολύ όμορφο ματς με μεγάλη αγωνία σε όλη του τη διάρκεια, οι Cans κατάφεραν να αναγκάσουν τους Error 404 στην πρώτη τους ήττα στο φετινό καλοκαιρινό πρωτάθλημα και να ανέβουν στο 3-1 του βαθμολογικού πίνακα. Σε όλο το παιχνίδι, οι δύο ομάδες ήταν πολύ κοντά στο σκορ, αν εξαιρέσουμε το ξεκίνημα όπου οι Error είχαν διψήφια διαφορά, από εκεί και μετά οι δύο πλευρές πήγαιναν χέρι-χέρι στην υπόλοιπη διάρκεια του παιχνιδιού. Στο τελευταίο δεκάλεπτο, οι Error 404 είχαν ένα προβάδισμα 8 πόντων 2:30 πριν το φινάλε, όμως οι Cans ισοφάρισαν με τρίποντα των Παπακώστα, Μορφονιό και 2/2 βολές του πρώτου στο 53-53, οι Error με 24 δευτερόλεπτα στο ρολόι αστόχησαν στην επίθεσή τους, ενώ ο Μορφονιός με 2 δευτερόλεπτα για τη λήξη, πήρε την μπάλα από την επαναφορά και πέτυχε ένα τρομερό τρίποντο για να λυτρώσει τους Cans οι οποίοι πήραν τελικά τη νίκη με 53-56.

Έναρξη του παιχνιδιού, με τον Χασαπόπουλο να ανοίγει το σκορ με τρίποντο και τους Cans να μπαίνουν στο παιχνίδι με διποντο του Πατέλη και τρίποντο του Μορφονιού για το προβάδισμα και το 3-5 της αναμέτρησης. Εκεί, ένα γρήγορο 6-2 των Error 404 θα κάνει το 9-7, ενώ ο Μορφονιός με 2/2 βολές και ο Παπακώστας με τρίποντο, θα βάλουν σε θέση οδηγού τους Cans, με τον πίνακα να γράφει 9-12. Στη συνέχεια, οι Error 404 θα πατήσουν γκάζι και με ένα σερί 13-0 από 6 πόντους του Καρακατσάνη, 4 του Ζερμπίνου και τρίποντο του Χασαπόπουλου, θα στείλουν για πρώτη φορά το ματς σε διψήφια διαφορά, με το σκορ στο 22-12. Το πρώτο δεκάλεπτο, θα σφραγίσει με δίποντο του Ράλλη Γ. για το 22-14 της περιόδου.

Στο δεύτερο δεκάλεπτο, ο Μορφονιός με ένα προσωπικό του σερί 2-7 θα καταφέρει να ρίξει τη διαφορά στους 3 πόντους για το 24-21, ο Καρακατσάνης με γκολ-φάουλ θα γράψει το 27-21, ενώ ο Μορφονιός με νέο τρίποντο θα απαντήσει και θα μειώσει εκ νέου στους 3 πόντους και το 27-24 της αναμέτρησης. Στη συνέχεια, ο Μπούρας με δίποντο έπειτα από πολύ καλή συνεργασία με τον Γαλάτη θα ανοίξει την ψαλίδα της διαφοράς στους 5 πόντους για το 29-24, ο Μορφονιός με 2/2 βολές θα μειώσει στους 3 για το 29-26, ενώ το ημίχρονο θα σφραγίσουν με δίποντο ο Φιλιόπουλος και τρίποντο το Χασαπόπουλος, με το σκορ να πηγαίνει στο 34-26 για τους Error 404.

Στην επιστροφή των δύο ομάδων από τα αποδυτήρια, ο Ράλλης Τζ. με δίποντο θα μειώσει στους 6 για το 34-28, ο Καρακατσάνης με ένα πολύ δύσκολο καλάθι μέσης απόστασης θα απαντήσει για το 36-28, ενώ 2 τρίποντα του Παπακώστα και ένα ακόμα δίποντο του Ράλλη Τζ. θα φέρουν το ματς στα ίσα για τους Cans, με τον πίνακα να γράφει 36-36. Με δύσκολο δίποντο του Μωυσίδη, οι Error θα ξεκολλήσουν στο σκοράρισμα και θα γράψουν το 38-36, ο Μορφονιός με ακόμα ένα τρίποντο θα δώσει μετά από αρκετή ώρα το προβάδισμα στους Cans για το 38-39, ενώ ο Καρακατσάνης με 2 δικές του βολές, θα διαμορφώσει το 40-39 για τους Error. Εκεί, ο Μορφονιός θα φέρει το ματς στα ίσα με βολή για το 40-40, ενώ το 3ο δεκάλεπτο θα σφραγίσουν με τρίποντο ο Χασαπόπουλος και δίποντο ο Μωυσίδης, για το προβάδισμα των Error 404, με το σκορ στο 45-40.

Στο τέταρτο και τελευταίο δεκάλεπτο, ο Γαλάτης με 2 απανωτά δίποντα θα ανοίξει τη διαφορά του παιχνιδιού στους 9 πόντους για το 49-40 των Error 404, ο Μορφονιός με τρίποντο θα μειώσει στους 6 για το 49-43, ενώ ο Γαλάτης με δίποντο και βολή θα γράψει το 52-43, ενώ ο Μορφονιός με δίποντο αυτή τη φορά, θα μειώσει στους 7 και το 52-45 του ματς. Εκεί, 1 εύστοχη βολή του Καρακατσάνη θα κάνει το 53-45, οι Cans με τρίποντο του Μορφονιού και 5 πόντους του Παπακώστα θα ισοφαρίσουν στο 53-53. Με 24 δευτερόλεπτα για τη λήξη, οι Error 404 αστόχησαν στην επίθεσή τους, στα 2 δευτερόλεπτα οι Cans δέχθηκαν το 3ο ομαδικό φάουλ των Error και με αυτόν τον λιγοστό χρόνο, ο Μορφονιός βρήκε τρόπο να σουτάρει για να βάλει ένα τρελό τρίποντο με άμυνα και να δώσει μία μεγάλη νίκη στους Cans με το τελικό 53-56.

MVP της αναμέτρησης ο τρομερός και καθοριστικός Βασίλης Μορφονιός ο οποίος σημείωσε 32 πόντους, ενώ παράλληλα είχε και 7 ριμπάουντ και 3 ασίστ, φτάνοντας έτσι τους 21 βαθμούς στο ranking. Από κοντά με υψηλό efficiency και οι Πατέλης και Παπακώστας, ενώ από τους Error 404 ξεχώρισαν οι Καρακατσάνης και Χασαπόπουλος.