11.5%
30.0%
33.3%
32.0%

Μια μεγάλη νίκη που του κρατά πιο ζωντανούς από ποτέ στο “κόλπο” της 8άδας σημείωσαν οι Charlotte Hornies, επικρατώντας των Error 404 με 34-47. Οι νικητές έθεσαν από τα πρώτα κιόλας λεπτά τον δικό τους ρυθμό στο ματς, με το πρώτο δεκάλεπτο να τους βρίσκει ήδη μπροστά με 10. Δεχόμενοι μόλις 10 πόντους στο ημίχρονο, οι Charlotte πήραν ως εφαλτήριο την πολύ καλή αυτή επίδοση και την υπερασπίστηκαν και στο δεύτερο μέρος, φτάνοντας στην νίκη έπειτα από 3 σερί ατυχή αποτελέσματα και ανεβαίνοντας βαθμολογικά στο 5-11.

Το παιχνίδι θα ξεκινήσει με Καντακίδη για το 2-0, τρίποντα Διαμάντη και Ζώη κάνουν το 2-6, Μπούρας και 4-6, σερί 0-10 από τους Charlotte με Γκιώνη, Ζώη και Διαμάντη για το 4-16, όσο το 6-16 γράφει με δίποντο ο Παντόπουλος.

Δεύτερη περίοδος στο ματς και Σπυριδωνίδης με Γκιώνη κάνουν το 6-22, 2 πόντοι του Ζερμπίνου μειώνουν στο 8-22, 8-24 ο Διαμάντης, 10-24 από τον Μπόυρας, ενώ το 10-27 γράφει για το ημίχρονο με τρίποντο ο Ζώης.

Επιστροφή των δύο ομάδων στον αγωνιστικό χώρο και Διαμάντης για το 10-29, Ζερμπίνος, Μωυσίδης με ένα 7-0 σερί για το 17-29, Στυλιανός κάνει το 17-31, Μωυσίδης ξανά για τρεις και 20-31, ενώ το 20-33 γράφει με δυο βολές για το δεκάλεπτο ο Στυλιανός.

Τελευταίο δεκάλεπτο στην αναμέτρηση με τρίποντο ξανά του Μωυσίδη και το 23-33, Ζώης και Διαμάντης με ένα δίποντο από κλέψιμο έκαστος για το 23-37, βολή Φιλιόπουλου μειώνει στο 24-37, Διαμάντης και Ζώης ξανά για το 24-42, Γαλάτης μειώνει στο 26-42, 5ο τρίποντο Ζώη για το 26-45, Γαλάτης και Φιλιόπουλος με τρεις βολές μειώνουν στο 29-45, 29-47 από τον Σ. Φραγκιουδάκη, ενώ το τελικό 34-47 θα γράψουν οι Φιλιόπουλος, Μωυσίδης και Γαλάτης με 5 σερί πόντους.

MVP της αναμέτρησης ο τρομερός Στυλιανός, ο οποίος σημείωσε 4 πόντους, ενώ παράλληλα είχε και 12 ριμπάουντ, 3 ασίστ, 2 κλεψίματα και 2 τάπες, φτάνοντας έτσι τους 16 βαθμούς στο ranking. Από κοντά με υψηλό efficiency και οι Ζώης και Διαμάντης, ενώ από τους Error 404 ξεχώρισαν οι Μωυσίδης και Μπούρας.