14.3%
58.3%
33.3%
32.0%

Τη δεύτερη συνεχόμενη νίκη τους πέτυχαν οι Tsatsoi Kings, οι οποίοι επικράτησαν των Error 404 με 36-55. Στο ματς μπήκαν καλύτερα οι Error 404, προηγούμενοι με 12-1 στα πρώτα λεπτά, με τους Tsatsous να ισορροπούν άμεσα και με εξαιρετική άμυνα στο δεύτερο δεκάλεπτο (δέχθηκαν μόλις δύο πόντους) πήραν μια μικρή διαφορά. Μετά την ανάπαυλα του ημιχρόνου, οι Error μείωσαν σε 33-35, όμως από εκείνο το σημείο και έπειτα οι Tsatsoi Kings κυριάρχησαν σε άμυνα και επίθεση και “καθάρισαν” την υπόθεση νίκη.

Ξεκίνημα στο παιχνίδι, με τους Error να μπαίνουν πιο δυνατά, αλλά οι Tsatsoi ισορρόπησαν. Οι Error προηγήθηκαν στα πρώτα λεπτά με 10-0 με τους Μωυσίδη, Ζερμπίνο, Παντόπουλο και Μαραγιάννη, ο Λίτσας με μια βολή άνοιξε λογαριασμό για την ομάδα του (10-1), ο Μωυσίδης από μέση απόσταση πέτυχε το 12-1, ακολούθησε σερί 0-10 από τον Τσέλο για το 12-11, ο Μαραγιάννης έκανε το 14-11, οι Μακρυδάκης και Λίτσας έκαναν το 14-15, ο Μαραγιάννης ξανά για το 16-15 και ο Τσέλος με μια βολή ισοφάρισε σε 16-16 στο τελείωμα του πρώτου δεκαλέπτου.

Στη δεύτερη περίοδο, οι Tsatsoi έσφιξαν την άμυνά τους και πήραν το προβάδισμα. Οι Μακρυδάκης, Τσέλος και Παρασκευόπουλος πέτυχαν το 16-23, ο Μωυσίδης μείωσε σε 18-23 και ο Τσέλος με ένα ακόμα καλάθι του σημείωσε το 18-25 πριν την ανάπαυλα.

Επιστροφή των δύο ομάδων από τα αποδυτήρια, με τους Error να προσπαθούν να μειώσουν. Ο Παρασκευόπουλος σημείωσε το 18-27, ο Μαραγιάννης με πέντε προσωπικούς πόντους το 23-27, ο Τσέλος ευστόχησε σε 2 βολές για το 23-29, ο Ζερμπίνος από κοντά το 25-29, ξανά ο Τσέλος για το 25-31, οι Παντόπουλος, Μαραγιάννης και Μπαλάσης ισοφάρισαν σε 31-31 και οι Τσέλος και Παρασκευόπουλος έκαναν το 31-35, με το οποίο έκλεισε το τρίτο δεκάλεπτο.

Τελευταία περίοδος στο ματς, με τους Tsatsous να είναι κυριάρχοι και να παίρνουν τη νίκη. Αρχικά, ο Ζερμπίνος μείωσε σε 33-35, ακολούθησε σερί 0-11 από Τσέλο, Φωτόπουλο και Μακρυδάκη για το 33-46, ο Ζερμπίνος με μια βολή μείωσε σε 34-46, νέο σερί 0-9 από Παρασκευόπουλο, Τσέλο και Μακρυδάκη για το 34-55 και ο Μαραγιάννης διαμόρφωσε το τελικό σκορ της αναμέτρησης 36-55.

Πολυτιμότερος παίκτης του αγώνα αναδείχθηκε ο Κλαύδιος Τσέλος, ο οποίος γέμισε τη στατιστική του με 31 πόντους, 13 ριμπάουντ, 3 ασίστ και 1 κλέψιμο, ενώ τον ακολούθησαν σε απόδοση οι Παρασκευόπουλος και Φωτόπουλος. Από τους Error, ξεχώρισαν οι προσπάθειες των Μαραγιάννη και Ζερμπίνου.