15.0%
33.3%
34.2%
13.6%

Οι Gademians κέρδισαν με 55-45 τους Κένταυρους για να επιστρέψουν στα ροζ φύλλα και παράλληλα να πιάσουν τους αντιπάλους τους στη βαθμολογία στο 3-2. Οι Gademians είχαν τον έλεγχο στο ματς μετά την πρώτη περίοδο, με τους Κένταυρους να πλησιάζουν στο -3 με ένα 0-12 ξέσπασμα, αλλά να μην βρίσκουν ρυθμό ως το τέλος, για να καθαρίσει το ματς ο Παναγιωτάρας για τους Gademians.

Το ματς ξεκίνησε καλύτερα για τους Κένταυρους που μετά από ένα καλάθι του Παναγιωτάρα απάντησαν με 0-8 σερί για να προηγηθούν με 2-8 με τον Καριώτη, τον Κορδαλή και τον Αδαμάκη. Οι Gademians γρήγορα ισοφάρισαν με Παναγιωτάρα και Μπακαυγά σε 8-8, για να δώσει το τελευταίο προβάδισμα στην ομάδα του ο Καριώτης στο 8-10, πριν κλείσει από Παναγιωτάρα, Αδαμάκη και Παπασγουρίδη το δεκάλεπτο στο 14-10.

Στη 2η περίοδο ο Αδαμάκης ισοφάρισε το ματς στο 14-14, με τον Παπαδόπουλο να γράφει τρίποντο. Ο Καλέργης μείωσε σε 17-16, αλλά ο Αδαμόπουλος έφερε το ματς στο 20-16. Ο Καριώτης μείωσε και πάλι, αλλά ένα 7-0 από τους Gademians με τον Παπασγουρίδη, τον Λιόση και τον Μπακαυγά τους έφερε στο 27-18. Ο Καριώτης ήταν ξανά εκεί για τους Κένταυρους, 28-21, αλλά το τρίποντο του Μπακαυγά έκλεισε το ημίχρονο στο 31-21.

Στην επανάληψη ο Καριώτης μείωσε στους 8, αλλά οι Gademians με τον Παναγιωτάρα και τον Αδαμόπουλο πήγαν στο 35-23. Ο Καριώτης μείωσε ξανά στους 9, ο Παναγιωτάρας απάντησε και λίγο μετά ο ίδιος με τον Αδαμόπουλο έφεραν την ομάδα τους στο 42-27 και το +15. Οι Κένταυροι αφυπνίστηκαν και με συνεχόμενα τρίποντα, δύο του Αδαμάκη κι ένα του Μπαντούνα, έκλεισαν στο 42-37 την 3η περίοδο.

Συνέχισαν με τον Καριώτη το σερί τους στο 4ο δεκάλεπτο, 0-12 για να πλησιάσουν σε 42-39. Όμως, δεν είχε συνέχεια, αφού ο Γκάμαρης ξεκόλλησε την ομάδα του και ο Παπαδόπουλος με τον Παναγιωτάρα έγραψαν το 48-39. Ο Αδαμάκης με τον Κορδαλή από τη γραμμή έφεραν το ματς στο 48-42, με τον Παναγιωτάρα να απαντά, 50-42. Ο Καλέργης μείωσε, ο Τριδήμας απάντησε από την ωραία πάσα του Παπαδόπουλου, για να βάλει ο Αδαμάκης 1/3 βολές στα 50 δευτερόλεπτα. Ο Παναγιωτάρας έγραψε 1/2 στα 40 δευτερόλεπτα για το 53-45, για να χάσουν οι Κένταυροι την επίθεση και να σφραγίσει με 2/2 βολές ο Παναγιωτάρας το 55-45 για τους Gademians.

Για τους νικητές ο Παναγιωτάρας είχε 22 πόντους, 16 ριμπάουντ, ο Αδαμόπουλος 8 πόντους, 4 ριμπάουντ, 6 ασίστ, ο Μπακαυγάς 7 πόντους, 7 ριμπάουντ, 5 ασίστ. Για τους Κένταυρους ο Καριώτης είχε 19 πόντους, 18 ριμπάουντ, ο Αδαμάκης 14 πόντους, 10 ριμπάουντ, 5 ασίστ, 2 κλεψίματα.