8.7%
50.0%
17.4%
21.4%

Σε ένα ματς χωρίς βαθμολογικό ενδιαφέρον αγωνίστηκαν οι Gademians με τους Τερμίτες, με τους πρώτους να παίρνουν τη νίκη με 64-37 σε ένα ματς που ήταν ντέρμπι ως το ημίχρονο. MVP του αγώνα ήταν ο Αντώνης Αδαμόπουλος με 14 πόντους, 10 ριμπάουντ και 8 ασίστ.

Στο πρώτο δεκάλεπτο οι Τερμίτες μπήκαν πολύ καλά στο ματς, έπαιζαν σφιχτή άμυνα και μπροστά έβρισκαν λύσεις, κυρίως με τον Τζαβάρα. Ο Τζαβάρας ξεκίνησε το ματς με 0-2, 4-2 οι Παπαδόπουλος και Κοζαδίνος, 4-9 οι Αποστολόπουλος, Μπιμπούδης και Τουμπακάρης, 7-9 ο Παπαδόπουλος και 7-14 με ένα 0-5 δια χειρός Τζαβάρα για να κλείσουμε το πρώτο δεκάλεπτο.

Στο δεύτερο δεκάλεπτο άρχισαν τα σημάδια κούρασης για τους Τερμίτες, με τους Gademians να το εκμεταλλεύονται αυτό και να βρίσκουν ρυθμό. Κοζαδίνος, Λιόσης, Αδαμόπουλος και Γκάμαρης έγραψαν το 17-14, 17-17 ο Σπανός, 23-17 οι Μπακαυγάς και Αδαμόπουλος και 23-20 ξανά ο Σπανός για να κλείσουμε ημίχρονο στο ματς.

Στο τρίτο δεκάλεπτο οι Gademians συνέχισαν φορτσάτοι, πήραν διαφορά άνω των 10 πόντων και ουσιαστικά καθάρισαν το παιχνίδι. Ο Λιόσης έγραψε το 25-20, 25-23 ο Σπανός, 27-23 ο Λιόσης, 27-25 ο Αποστολόπουλος, 33-25 οι Αδαμόπουλος και Κοζαδίνος, 33-28 ο Τζαβάρας, 39-28 οι Γκάμαρης και Μπακαυγάς, 39-30 ο Μπιμπούδης και 6-0 σερί οι Κοζαδίνος και Γκάμαρης για το τελικό 45-30 της περιόδου.

Στο τελευταίο δεκάλεπτο οι Gademians συνέχισαν στην ίδια ταχύτητα, ανέβασαν κι άλλο την διαφορά και έκαναν νίκη με καλή εμφάνιση για το τελευταίο τους ματς της σεζόν. Ο Τζαβάρας μείωσε σε 45-33, 50-33 οι Παπαδόπουλος και Παπαδάκος, 50-35 ο Τουμπακάρης, 62-35 οι Μπακαυγάς, Παπαδόπουλος, Αδαμόπουλος και Παπασγουρίδης και από ένα καλάθι ακόμα οι Τζαβάρας και Παπασγουρίδης για το τελικό 64-37 του παιχνιδιού.

Για τους Gademians, πέρα από τον Αδαμόπουλο, καλή εμφάνιση έκαναν επίσης οι Παπαδόπουλος και Γκάμαρης. Για τους τερμίτες ξεχώρισαν οι Τζαβάρας και Σπανός.