24.1%
64.3%
32.6%
17.2%

Οι Buzzer Βγείτερ κέρδισαν τους Gademians με 54-46 για να ανέβουν στο 2-2 στον όμιλο πιάνοντας στη βαθμολογία τους αντιπάλους τους. Μεγάλο ματς με 35 πόντους από τον Τσιλιγκίρη, με τον Φιλιππόπουλο να κάνει double double και τους Buzzer Βγείτερ να επιστρέφουν από το -10 στο +11 στον αγώνα.

Το ματς ξεκίνησε με καλάθια από Αδαμόπουλο και Γαβάθογλου, για να απαντήσει ο Τσιλιγκίρης για το 3-4. Ο Λιόσης με τον Παπασγουρίδη έφεραν την ομάδα τους στο 3-11, με τον Τσιλιγκίρη και τον Αδαμόπουλο να γράφουν το 5-13. Ο Φιλιππόπουλος σκόραρε για το 8-13 με καλάθι και φάουλ, για να έρθει ο Γαλανός με τρίποντο για το 8-16 και να κλείσει με νέο καλάθι και φάουλ την περίοδο ο Γεωργούλιας στο 11-16.

Στο 2ο δεκάλεπτο ο Τσιλιγκίρης μείωσε ως το 15-16 για την ομάδα του, που δέχτηκε ένα 0-9 στη συνέχεια, ο Γαβάθογλου με τον Αδαμόπουλο και τον Γαλανό σκόραραν ως το 15-25 για τους Gademians. Όμως, με τον Τσιλιγκίρη αιχμή του δόρατος να πετυχαίνει 9 πόντους, οι Buzzer Βγείτερ αντέδρασαν και έτρεξαν ένα 10-0 ως το ημίχρονο, για να ισοφαρίσουν τον αγώνα στο 25-25 στα μισά του.

Στην επανάληψη ο Τανός σκόραρε για το 27-25, με τον Γκάμαρη και τον Μπακαυγά να απαντούν για το 27-30. Ο Τσιλιγκίρης είχε βρει ρυθμό, άλλοι 7 μαζεμένοι πόντοι για το 35-30 των Buzzer Βγείτερ. Ο Παπασγουρίδης μείωσε, αλλά με δύο συνεχόμενα τρίποντα ο Φιλιππόπουλος έφερε τον αγώνα στο 41-32, για να σκοράρει ο Τσιλιγκίρης για το +11 της ομάδας του στο 43-32. Ο Κοζαδίνος έδωσε ανάσα στους Gademians, με τον Λιόση να σκοράρει για το 43-37. Όμως και πάλι οι Buzzer Βγείτερ είχαν απάντηση, τρίποντο του Τανού και καλάθι του Τσιλιγκίρη για το 48-37 της ομάδας τους, στο νέο +11. Η 3η περίοδος έκλεισε με τον Γαλανό να βάζει βολές και τον Γκάμαρη να σκοράρει για το 48-41.

Στο 4ο δεκάλεπτο οι δυο ομάδες έμειναν πολύ χαμηλά στο σκορ. Ο Τσιλιγκίρης σκόραρε για το 50-41, για να πάμε στα 4:10 για το τέλος για να μειώσει με τρίποντο ο Γαλανός σε 50-44. Με 2:20 ο Τσιλιγκίρης έγραψε το 52-44, για να απαντήσει ο Αδαμόπουλος με βολές 1:30 για το φινάλε, 52-46. Οι ομάδες έχασαν από μία επίθεση, οι Gademians δεν κατάφεραν να σκοράρουν ούτε στα 35 δευτερόλεπτα και στη συνέχεια έχασαν 17 δευτερόλεπτα μέχρι να κάνουν φάουλ βολών, από το οποίο ο Τσιλιγκίρης είχε 2/2 στα 18 δευτερόλεπτα πριν τη λήξη για το 54-46 για να σφραγίσει τη νίκη της ομάδας του.

Για τους νικητές ο Τσιλιγκίρης είχε 35 πόντους, 8 ριμπάουντ, 3 κλεψίματα, ο Φιλιππόπουλος 10 πόντους, 18 ριμπάουντ, 3 κλεψίματα, 2 τάπες. Για τους Gademians ο Γαλανός είχε 11 πόντους, ο Αδαμόπουλος 10 πόντους, 4 ριμπάουντ.