12.5%
56.5%
35.7%
34.6%

Οι Gademians έπαιξαν δυνατή άμυνα, έτρεξαν, μοίρασαν πάσες και πήραν μία δίκαιη νίκη απέναντι στους Buzzer Beeres που το πάλεψαν μέχρι τέλους χάνοντας τελικά με σκορ 68-60.

Mε ωραίο follow άνοιξε το σκορ ο Καραγγέλης. Οι Buzzer Beeres όμως ισοφάρισαν και πέρασαν και μπροστά με το τρίποντο του Σίτου για το 5-2. Εκ νέου προβάδισμα για τους Gademians με coast to coast του Αδαμόπουλου για το 5-6. Λίγο αργότερα ο Οικονόμου φιλοδώρησε μία τάπα ενώ μόλις στην προηγούμενη φάση είχε σκοράρει.(7-6)Το 11-13 έκανε ο Τακμάκης με καλό σουτ στη λήξη της επίθεσης, ενώ το τελικό 13-16 έκανε ο Παλαμιδάς με βολές.

13-20 έγραψε ο πίνακας μετά το follow του Αδαμόπουλου. Στο σημείο αυτό όμως ανέλαβε δράση ο Παλαμιδάς σκοράροντας δις από τα 6,75 (19-20) και ύστερα δίνοντας την ασίστ για το τρίποντο του Σίτου που έδωσε και προβάδισμα 2 πόντων στους Buzzer Beeres(22-20). Οι Gademians όμως έτρεξαν ένα σερί 10 πόντων κάνοντας το 24-32. Στο διάστημα αυτό ο Παπαδόπουλος σκόραρε με ωραίο ποστ, ο Αδαμόπουλος έτρεξε έναν τρομερό αιφνιδιασμό που τον οδήγησε σε καλάθι και βολή. Παρά την αστοχία όμως ο Παπαδόπουλος πήρε το ριμπάουντ και ο Παππάς σκόραρε. Η επόμενη φάση βρήκε τον Πολυχρόνη να σκοράρει από τα 6,75 για το 27-32, ωστόσο μία φάση αργότερα ο Μπουτζαρέλης έκανε το ίδιο. Το ημίχρονο έκλεισε 29-39.

Συνέχεια στο ματς με αμφίδρομα τρίποντα, του Παλαμιδά και του Αδαμόπουλου(32-42). Ο Παπαδόπουλος με ωραίο ντράιβ έγραψε και πάλι το +10 , ο Παλαμιδάς όμως σκόραρε και πάλι τρίποντο πηγαίνοντας το σκορ στο 37-44. Ο Παππάς έδωσε σημαντικές βοήθειες και στις 2 πλευρές του γηπέδου και το 39-48 το πέτυχε με αιφνιδιασμό. Με βολές και για τις 2 ομάδες έκλεισε το δεκάλεπτο 44-58.

Στην επανάληψη είδαμε μια πολύ ωραία φάση, καθώς ο Χασάν πάσαρε πίσω από την πλάτη και ο Παλαμιδάς έκανε το 49-59 . Ο Παπαδόπουλος έκανε και πάλι καλή κίνηση δίνοντας αέρα 12 πόντων στην επόμενη φάση. Στα παπούτσια του Παλαμιδά μπήκε ο Πολυχρόνης σκοράροντας τρίποντο για το 52-63, η διαφορά όμως δύσκολα άλλαζε πλέον. Ο Τριδήμας έκανε ωραία κίνηση στο ζωγραφιστό για το 54-67 γκρεμίζοντας τις ελπίδες ανατροπής για τους Buzzer Beeres. Το ματς έληξε 60-68 μετά από καλάθι και φάουλ του Παλαμιδά που έκανε και πάλι ό,τι περνούσε από το χέρι του.

MVP του ματς ο Αδαμόπουλος με 20 πόντους, ενώ ο Παπαδόπουλος έκανε double double. Για τους Buzzer Beeres  ο Παλαμιδάς σκόραρε 31 πόντους.