29.6%
48.0%
37.0%
13.3%

Ντέρμπι για ένα ημίχρονο μεταξύ Monstars  και Gademians με τους τελευταίους να παίρνουν νίκη με 69-56.

Οι Monstars ξεκίνησαν με 2 σερί τρίποντα των Θεοδωρακόπουλου και Δεσπότου για το 6-2. Αντίστοιχα οι Παπαδόπουλος(9-7) και Λιόσης(11-10) απάντησαν με το ίδιο νόμισμα. Ο τελευταίος σκόραρε ένα τρομερό καλάθι και φάουλ για το 15-15.  Το δεκάλεπτο έληξε 21-21 με καλάθι του Αδαμόπουλου.

Ο Θεοδωρακόπουλος σκόραρε ωραίο καλάθι στην δεύτερη περίοδο(23-23), όμως λίγο αργότερα είδε τον Αδαμόπουλο με τρίποντο να κάνει το 25-26.Ένα μικρό σερί 6-0 έδωσε ανάση στους μαχητικούς Monstars ωραία καλάθια των Ξενοφου και Δεσπότου. Ο Γαβάθογλου όμως σκόραρε με ωραία κίνηση για το 31-28 και ο Αδαμόπουλος πήγε την ομάδα του στο -1. Το ημίχρονο έληξε 33-32 με τις 2 ομάδες να παίζουν πολύ καλό μπάσκετ.

Οι βολές του Αγγέλη πήγαν για τελευταία φορά σε διαφορά τους Monstars (35-32), καθώς οι Gademians έτρεξαν ένα σερί 12-0  με αιχμή του δόρατος  τα τρίποντα του Λιόση.(35-44) Το 36-47 έγραψε με τρίποντο ο Γαβάθογλου, ενώ με τρίποντο έληξε και το δεκάλεπτο, αυτή τη φορά του Αδαμόπουλου.(42-56)

Ο Παπαδόπουλος μετά από επιθετικό ριμπάουντ άνοιξε το σκορ στην τελευταία περίοδο, όμως ο Αγγέλης και ο Δεσπότου έκαναν το σκορ 46-58. Ο Γαβάθογλου έγινε πρωταγωνιστής στα τελευταία λεπτά για τους νικητές με 2 δικά του καλάθια (το ένα τρίποντο) φτάνοντας το σκορ στο 52-67. Το ματς έληξε 58-69 με 4 συνεχόμενους πόντους του Παναγιώτου.

Ο Γαβάθογλου με 16 πόντους και 5 ασίστς ηγήθηκε της νίκης, ωστόσο ο Λιόσης (12 πόντοι) με τα 2 καίρια τρίποντά του στο 3ο δεκάλεπτο καθάρισε το ματς. Για τους Monstars  ο Δεσπότου ήταν συγκλονιστικός με double double.