23.5%
43.5%
43.5%
15.0%

Gademians vs Remal Madri 62-59.Συναρπαστικό παιχνίδι με την Remal στο 2ο δεκάλεπτο να πέρνουν μια διαφορά 12 πόντων(15-27), για να πλησιάσουν στον 1 πόντο στο φινάλε του 3ου οι Gademians.Οι Remal  βρέθηκαν μπροστά στο σκορ 51-56(4:40). Με αντεπίθεση διαρκείας έγινε η ανατροπή και οι Gademians έκαναν το 1-0 στην σειρά με MVP του αγώνα ο Τρουλάκης με 16 πόντους,4 ριμπάουντ,2 ασίστ ,2 κλεψίματα και 1 κόψιμο και ο Καραγγέλης με 11 πόντους,8 ριμπάουντ,2 ασίστ και 3 κλεψίματα.

Το ματς ξεκίνησε με τον Σαγιάκο από τους Remal Madril και ο Γκάμαρης απο τους Gademians να πετυχαίνουν το 4-4.Ο Κολοκούρας και ο Σαγιάκος έγραψαν το 4-8.Ο Κοζαδίνος με τρίποντο και λει-απ κα με σουτ ο Καραγγέλης το σκορ έγινε 11-8.Ο Χαραλαμπόπουλος και ο Κολοκούρας με λει-απ και ο Σαγιάκος με 4 πόντους έγραψαν το 11-16.Το δεκάλεπτο τελείωσε 12-16 με 1/2 βολές ο Λιόσης.

Δεύτερο δεκάλεπτο και ο Χαραλαμπόπουλος με σουτ έκανε το 12-17 για τους Remal.Με γκολ φάουλ ο Τρουλάκης έγινε το 15-17 για τους Gademians. Με 0-10 σερί το σκορ έγινε 15-27 με 5 πόντους ο Λεντζάκης (1τρίποντο)γκολ φάουλ ο Σαγιάκος και με λει-απ ο Κολοκούρας. Απάντησαν με 9-0σερι για το 24-27 με 1/2 βολές ο Καραγγέλης και με Θ πόντους ο Τρουλάκης (1τρίποντο).Ο Λεντζάκης με 4 πόντους του έγραψε το 24-31.Ο Παπαδόπουλος με coast to coast πέτυχε το 26-31.Ο Κολοκούρας με 1/2 βολές το 26-32.Με hook ο Γκάμαρης για το 28-32.Με Γκολ φάουλ ο Σαγιάκος το 28-35 και το δεκάλεπτο τελείωσε 31-35 με τρίποντο ο Τρουλάκης.

Τρίτο δεκάλεπτο και ξεκίνημα με καλάθι ο Καραγγέλης για τους Gademians 33-35.Ο Κολοκούρας με γκολ φάουλ το 33-38 για τους Remal.Ισοφάρισε ο Κοζαδίνος με τριποντο και σουτ 38-38.Ξανά ο Κολοκούρας με ντράιβ και με 1/2 βολές για το 38-41.Ο Γκάμαρης ύστερα από επιθετικό ριμπάουντ σκόραρε το 40-41.Ο Κολοκούρας πέτυχε το 40-43 με λει-απ. Με 1/2 βολές ο Καραγγέλης το 41-43.Με 1/2 βολές ο Γρηγορόπουλος έκανε το 41-44.Με το δεκάλεπτο να τελειώνει 43-44 με λει-απ ο Καραγγέλης.

Τελευταίο δεκάλεπτο και ο Γρηγορόπουλος με τρίποντο πέτυχε το 43-47 για τους Remal.Ο Παπαδόπουλος με λει-απ το 45-47 για τους Gademians. Ο Μανίνας από το low post έγραψε το 45-49 και ο Παπαδόπουλος μείωσε σε 47-49 με λει-απ. Ο Μανίνας με σουτ το 47-51 και ο Παππάς με 4 πόντους ισοφάρισε 51-51.Ο Χάϊδος με 1/2 βολές και ο Μανίνας με τρίποντο έγραψαν το 51-56.Ο Παππάς και ο Λιόσης πέτυχαν το 55-56.Ο Χάϊδος με 1/2 βολές για το 55-57.Και ο Καραγγέλης και ο Παπαδόπουλος το προβάδισμα 59-57.Ισοφάρισε ο Σαγιάκος 59-59(0:28) .Το τελικό σκορ 62-59 πέτυχαν ο Τρουλάκης με 2/2 βολές (0:23) και ο Καραγγέλης με 1/2 βολές (0:05).Ο Μανίνας επιχείρησε με τρίποντο να στείλει το ματς στην παράταση αλλά ήταν άστοχος και οι Gademians προηγούνται με 1-0 στην σειρά.

Για τους νικητές ξεχώρισαν ακόμα ο Παπαδόπουλος με 8 πόντους,14 ριμπάουντ,3 ασίστ και 1 κλέψιμο.

Για τους ηττημένους ξεχώρισαν ακόμα ο Κολοκούρας με 15 πόντους,15 ριμπάουντ,2 ασίστ και 4 κλεψίματα και ο Σαγιάκος με 18 πόντους(8/10 δίποντα),5 ριμπάουντ,3 ασίστ και 1 κλέψιμο.