25.0%
63.6%
38.6%
47.1%

Οι Vintage Hoopers κέρδισαν με 46-65 τους αποδεκατισμένους Gademians, για να ανέβουν στο 5-1 στον όμιλο, αναγκάζοντας παράλληλα τους αντιπάλους τους στην πρώτη τους φετινή ήττα. Ο Μασοκώστας είχε 22 πόντους με 9/15 σουτ, με την ομάδα του να τρέχει δύο σερί 0-10 στις δύο πρώτες περιόδους για να καθαρίσει το ματς.

Το παιχνίδι ξεκίνησε με 0-10 για τους Vintage Hoopers από τον Μέη και τον Μασοκώστα που έβαλε 8 πόντους. Το σερί διέκοψε ο Σιαμαντάς για το 3-10, ενώ ο ίδιος με τον Κοζαδίνο έφεραν το ματς στο 7-12. Ο Μέης με τον Καπάτο απάντησαν για το 7-20, με τον Κοζαδίνο να κλείνει την περίοδο στο 10-20. Στο 2ο δεκάλεπτο ο Καρίνος με τον Καπάτο και τον Αργυρόπουλο ήταν που σκόραραν ένα 0-10 για τους Vintage Hoopers που έφτασαν στο 10-30. Ο Τριδήμας το διέκοψε, αλλά ο Μασοκώστας με τον Μπούρα έφεραν το ματς στο 12-35. Ο Μέης έγραψε το 14-37, για να κλείσουν το ημίχρονο ο Κοζαδίνος με τον Μπουτζαρέλη στο 19-37.

Λίγο πριν το τέλος του ημιχρόνου, ο Τρουλάκης χτύπησε στο δάχτυλο και έφυγε από το γήπεδο τραυματίας (μαζί με τον Κοζαδίνο), κάτι που είχε ως αποτέλεσμα να μείνουν με 5 οι Gademians. Η επανάληψη ξεκίνησε με τον Μασοκώστα να σκοράρει για το 19-42 και το 21-44 μετά το καλάθι του Σιαμαντά, για να έρθει ο Παπασγουρίδης για το 24-44. Ο Πανούσης έγραψε το 24-46, με τον Γαλανό και τον Τριδήμα να απαντούν για το 29-46. Ο Γαλανός σκόραρε και για το 32-48, με τους Vintage Hoopers να κλείνουν δυνατά την περίοδο, 32-54 με τον Μέη και τον Μασοκώστα. Στο 4ο δεκάλεπτο ο Παπασγουρίδης με τον Μπουτζαρέλη ήταν που μείωσαν σε 39-54, με τη διαφορά να πέφτει ξανά στους 15 από τον Παπασγουρίδη, 42-57. Ο Μέης απάντησε για το 42-62, με τον Παπασγουρίδη να γράφει το 44-62. Ο Μανδρανής έγραψε τρίποντο και το ματς έκλεισε από τις βολές του Σιαμαντά στο 46-65.

Για τους νικητές ο Μασοκώστας είχε 22 πόντους και 5 ασίστ με 4/7 τρίποντα, ο Μέης 15 πόντους και 13 ριμπάουντ. Για τους Gademians ο Σιαμαντάς είχε 10 πόντους και 7 ριμπάουντ και ο Τριδήμας 8 πόντους, 10 ριμπάουντ, 6 ασίστ, 5 κλεψίματα.