0.0%
33.3%
38.3%
23.8%

Gkrouvaloi vs Μπιρι-Μπιρι 29-56.Οι Μπίρι-μπίρι πήραν εύκολα τη νίκη σε ένα ματς όπου οι Gkrouvaloi δεν κατάφεραν να ακολουθήσουν τον ρυθμό του αντιπάλου. Mvp του παιχνιδιού ο Κοσμάς με 11 πόντους, 5 ριμπάουντ, 2 ασίστ και 5 κλεψίματα.

Το ματς ξεκίνησε με 0-7 για τους Μπιρι-Μπιρι, 4 πόντους ο Ευαγγελίδης, 1/2 βολές ο Τσιμικλής και με καλάθι από το ζωγραφιστό σκόραρε ο Μανιάτης . Οι Gkrouvaloi με σουτ του Καλαφατάκη μείωσαν σε 2-7.Ο Μικράκης με σουτ από την γωνιά πέτυχε το 2-9. Με σουτ ο Χαλδαιάκης πέτυχε το 4-9 και ο Μανιάτης με 1/2 βολές το 4-10.Ο Ζαβάκος με ντραιβ πέτυχε το 6-10 και ο Κοσμάς με Hook σκόραρε το 6-12.Ο Βόρδος με Hook το 8-12 και ο Μαρκόπουλος με 4 πόντους του έγραψε το 8-16.Το δεκάλεπτο τελείωσε 10-16 με καλάθι από το ζωγραφιστό ο Χατζηελευθερίου.

Το δεύτερο δεκάλεπτο ξεκίνησε με καλάθι από το ζωγραφιστό ο Μαρκόπουλος 10-18 για τους Μπιρι-Μπιρι . Ο Νικολόπουλος και ο Χατζηελευθερίου με 1/2 βολές πέτυχαν το 12-18 οι Gkrouvaloi. Ο Μαρκόπουλος με λει-απ το 12-20 και ο Χατζηελευθερίου με καλάθι από το low post και με καλάθι από επιθετικό ριμπάουντ σκόραρε μείωσε σε 16-20.Το δεκάλεπτο τελείωσε 16-26 ,με σουτ ο Κοσμάς, ύστερα από επιθετικό ριμπάουντ σκόραρε ο και με καλάθι στον αιφνιδιασμό το λει-απ ο Μαρκόπουλος .

Τρίτο δεκάλεπτο και ο Χατζηελευθερίου με coast to coast και ο Βόρδος με σουτ μείωσαν οι Gkrouvaloi σε 20-26.Ο Βλάχος με σουτ από την γωνιά και ο Ευαγγελίδης νε 2 τρίποντα το σκορ έγινε 20-34.Ο Νικολόπουλος νε 1/2 βολές το 21-34 και ο Μανιάτης με λει-απ και ο Κοσμάς και ο Ευαγγελίδης με σουτ έγραψαν το 21-40.Ο Νικολόπουλος με καλάθι από το ζωγραφιστό το 23-40 και ο Ευαγγελίδης με τρίποντο και ο Μαρκόπουλος με 1/2 βολές πέτυχαν το 23-44.Ο Χαλδαιάκης με 2/2 βολές έκανε το 25-44 και το δεκάλεπτο τελείωσε 25-45 με 1/2 βολές Ο Μαρκόπουλος.

Τελευταίο δεκάλεπτο και ο Κοσμάς με τρίποντο,ο Τσιμικλής με καλάθι από το ζωγραφιστό, λει-απ ο Κοσμάς και με 1/2 βολές ο Μανιάτης σκόραραν το 25-53 για τους Μπιρι-Μπιρι. Ο Καλαφατάκης με σουτ και ο Χατζηελευθερίου με λει-απ πέτυχαν το 29-53 και το τελικό 29-56 πέτυχε ο Χαραλαμπόπουλος με τρίποντο.

Για τους νικητές ξεχώρισαν ακόμα  ο Μαρκόπουλος με 14 πόντους, 2 ριμπάουντ, 2 ασίστ και 1 κλέψιμο και ο Μανιάτης με 6 πόντους, 7 ριμπάουντ,4 ασίστ και 2 κλεψίματα.

Για τους ηττημένους ξεχώρισε ο Χατζηελευθερίου με 11 πόντους, 20 ριμπάουντ, 2 ασίστ και 3 κλεψίματα.