17.6%
56.3%
59.1%
24.0%

Οι Τουβλέικερς έχτισαν μια πολύ μεγάλη διαφορά στο δεύτερο δεκάλεπτο, όπου οι Gkrouvaloi έπαθαν επιθετικό black out, με αποτέλεσμα η νίκη να έρθει άνετα με 79-52. MVP του αγώνα ήταν ο Γιώργος Αγκουριδάκης με 8 πόντους, 14 ριμπάουντ, 4 ασίστ, 2 κλεψίματα και 3 τάπες.

Από το πρώτο δεκάλεπτο οι Τουβλέικερς μπήκαν δυνατά, πήραν προβάδισμα και θέση οδηγού στο ματς δείχνοντας ότι θέλουν πολύ να επιστρέψουν στις νίκες. Λειβαδάς, Ρίκος και Αγκουριδάκης ξεκίνησαν το ματς με 7-0, Ροβόλας και Νικολόπουλος μείωσαν σε 7-4, 9-4 από τον Ρίκο, 9-6 με σουτακι ξανά από τον Ροβόλα και 12-6 από τους Αγκουριδάκη και Ρίκο. Καλάθι του Παπαδάμ για το 12-8, 17-8 με ένα 5-0 του Ρίκου και 17-10 από τον Ζαβάκο για να κλείσουμε το δεκάλεπτο.

Στξν δεύτερη περίοδο οι Τουβλέικερς έκλεισαν πολύ καλά τα μετοπισθεν, δέχτηκαν μόλις δύο πόντους, ενώ επιθετικά τα έβαζαν από παντού και πήραν μια διαφορά που πλησίασε τους 30 πόντους. Μια βολή του Παπαδάμ για το 17-11, 19-11 από τον Αγκουριδάκη, 19-12 από τον Βόρδο και σερί με 21-0 από τους Γιαννουλάκη, Μαρίνο, Ρίκο, Λειβαδά, Κοσκέρα και Αγκουριδάκη για το 40-12, σκορ με το οποίο κλείσαμε ημίχρονο στο ματς.

Στο τρίτο δεκάλεπτο οι Gkrouvaloi βρήκαν κάποιες τρύπες στην άμυνα των Τουβλέικερς, τις εκμεταλλευτηκαν, αλλά δεν μπόρεσαν να μειώσουν, αφού μπροστά ο Μαρίνος και η παρέα του ήταν ασταμάτητοι. Ο Παπαδάμ μείωσε σε 40-14, 42-14 από τον Ρίκο, 42-16 από τον Ζαβάκο, 44-16 από τον Ρίκο και 44-18 από τον Ζαβάκο. Καμηνάρης και Ρίκος έτρεξαν ένα 6-0 για το 50-18, 50-22 με δύο καλάθια του Παπαδάμ, 52-22 από τον Γιαννουλάκη, 52-27 από τον Παπαδάμ, Ρίκος και Κοσκέρας για το 56-27 και 56-30 με τρίποντο του Ζαβάκου. Το τελικό 59-30 της περιόδου το έγραψε με τρίποντο ο Καμηνάρης.

Στην τελευταία περίοδο τι παιχνιδι συνέχισε να είναι αρκετά χαλαρό και από τις δύο πλευρές, με τους Τουβλέικερς να έχουν ουσιαστικά καθαρίσει την υπόθεση νίκη από νωρίς. Καλάθι του Καμηνάρη για το 61-30, 61-32 από τον Βόρδο, 63-32 από τον Κοσκέρα και 63-34 από τον Παπαδάμ, που έδειξε πως θα βοηθήσει πολύ τους Gkrouvalous. Μια βολή του Κοσκερα για το 64-34, 0-10 από τους Παπαδάμ και Νικολόπουλο για το 64-44, 66-44 από τον Κοσκέρα ξανά και 66-46 από τον Βόρδο. Γιαννουλάκης, Μαρίνος και Ρίκος ανέβασαν στο 74-46, 74-48 από τον Νικολόπουλο, 79-48 από τους Αγκουριδάκη και Μαρίνο και άλλα δύο καλάθια του Παπαδάμ για το τελικό 79-52 του αγώνα.

Για τους Τουβλέικερς, πέρα από τον Αγκουριδάκη, πολύ καλή εμφάνιση έκαναν επίσης οι Ρίκος και Γιαννουλάκης. Για τους Gkrouvalous ξεχώρισε με διαφορά ο Παπαδάμ.