6.9%
59.1%
34.0%
25.0%

Gkrouvaloi vs Clerks B.C. 44-55.Ένα ισορροπημένο παιχνίδι με αργό ρυθμό,οι Clerks πήραν το προβάδισμα στο πρώτο δεκάλεπτο και έφτασαν την διαφορά στο + 18(33-51)στο 4ο δεκάλεπτο. Οι Gkrouvaloi παλέψαν μέχρι το τελευταίο δευτερόλεπτο το ματς αλλά δεν ήταν αρκετό. Mvp του αγώνα ο Ρίζας με 18 πόντους, 21 ριμπάουντ (16-5),4 ασίστ και 1 κόψιμο.

Το ματς ξεκίνησε με τρίποντο ο Νικολόπουλος Γιώργος 3-0 οι Gkrouvaloi. Ο Ρίζας με 1/2 βολές το 3-1 οι Clerks. Ο Παπαδάμ από το ζωγραφιστό το 5-1 και ο Καβούνης με 4 πόντους του ισοφάρισε 5-5. Ο Χαλδαιάκης πέτυχε το 7-5 και με σερί 0-7 το σκορ έγινε 7-12 ,αρχικά ο Σκαφίδας με γκολ φάουλ, με ντραιβ ο Ράνης και με καλάθι από το ζωγραφιστό ο Θανάσης. Ο Παπαδάμ πέτυχε το 9-12 και ο Σκαντζής με 2/2 βολές το 9-14. Το δεκάλεπτο τελείωσε 11-14 με καλάθι ο Φωτεινάκης.

Δεύτερο δεκάλεπτο και ο Σκαφίδας με ντραιβ το 11-16 οι Clerks. Ο Χατζηελευθερίου και ο Καλογερόπουλος σκόραραν και μείωσαν σε 15-16 οι Gkrouvaloi. Ο Θανάσης έγραψε το 15-18 και ο Χατζηελευθερίου απι το ζωγραφιστό το 17-18. Ο Ριζας με σουτ από την γωνιά το 17-20 και ο Μπουτσίνης με τρίποντο ισοφάρισε 20-20. Απάντησε με τρίποντο ο Σκαφίδας 20-23 και ο Φωτεινάκης με 1/2 βολές το 21-23. Το ημίχρονο έληξε 21-28 με τρίποντο ο Σκαντζής και μετά από επιθετικό ριμπάουντ σκόραρε ο Σκαφίδας.

Τρίτο δεκάλεπτο και οι Gkrouvaloi με τον Καλογερόπουλο μείωσαν το 23-28. Ο Καβούνης με 1/2 βολές και μετά από επιθετικό ριμπάουντ σκόραρε ο Ρίζας για το 23-31 για τους Clerks. Ο Καλογερόπουλος με ντραιβ το 25-31 και με σερί 0-10 το σκορ έγινε 25-41 ,αρχικά ο Καβούνης με σουτ, ο Ρίζας από το High post ,ο Σκαντζής και ο Ρίζας με σουτ και με καλάθι από το ζωγραφιστό ο Ράνης. Το δεκάλεπτο τελείωσε με τους 26-41 με 1/2 βολές ο Νικολόπουλος Γιώργος.

Τελευταίο δεκάλεπτο και ο Καβούνης με 1/2 βολές το 26-42 για τους Clerks. Οι Gkrouvaloi με ντραιβ του Νικολόπουλου Γ.το 28-42. Ο Θανάσης σκόραρε μετά από επιθετικό ριμπάουντ το 28-44 και ο Νικολόπουλος Γιώργος με λει-απ το 30-44. Ο Ρίζας με 1/2 βολές και με σουτ το 30-47 και ο Χατζηελευθερίου από το ζωγραφιστό το 32-47.Ο Ρίζας πέτυχε το 32-49 με 2/2 βολές και ο Χατζηελευθερίου με 1/2 βολές το 33-49. Ο Θανάσης σκόραρε το 33-51 και με σερί 8-0 το σκορ έγινε 41-51,αρχικά ο Νικολόπουλος Θανάσης με 2/2 βολές, με σουτ ο Κάτρης, μετά από κλέψιμο σκόραρε με λει-απ ο Καλογερόπουλος και με 2/2 βολές ο Νικολόπουλος Θανάσης. Ο Ρίζας με 2/2 βολές το 41-53 και ο Φωτεινάκης σκόραρε μετά από επιθετικό ριμπάουντ και ο Νικολόπουλος Θανάσης με 1/1 βολή τεχνικής ποινής το 44-53. Το τελικό 44-55 πέτυχε ο Ρίζας με 2/2 βολές .

Για τους νικητές ξεχώρισαν ακόμα ο Θανάσης με 8 πόντους και 10 ριμπάουντ και ο Σκαφίδας με 10 πόντους, 7 ριμπάουντ, 1 ασίστ, 2 κλεψίματα και 1 κόψιμο.

Για τους ηττημένους ξεχώρισε ο  Χατζηελευθερίου με 7 πόντους, 10 ριμπάουντ, 3 κλεψίματα και 2 κοψίματα.