10.7%
50.0%
42.6%
7.1%

Gkrouvaloi vs Drafts 53-51.Φοβερό ματς με ανατροπές στο σκορ όπου οι Gkrouvaloi  με ανατροπή  45-49 (2:57)κατάφεραν να πάρουν την νίκη στο φινάλε.Οι Drafts βρέθηκαν πού κοντά στην νίκη και έδειξαν ικανοί ότι μπορεί να κάνουν την έκπληξη.MVP του αγώνα ο Τσάκωνας με 16 πόντους,21 ριμπάουντ,1 ασίστ και 1 κλέψιμο.

Το ματς ξεκίνησε με τον Νικολόπουλο Αθανάσιο να πετυχαίνει το πρώτο καλάθι του αγώνα 2-0.Οι Drafts πέρασαν μπροστά  2-3 με καλάθι του Φλούδα και 1/2 βολές ο Καούνης .Οι Gkrouvaloi πέρασαν μπροστά με 8-3 με σουτ ο Τσάκωνας,λει-απ ο Καλογερόπουλος και με ντράιβ ο Νικολόπουλος Γιώργος.Με 2/2 βολές ο Ζαχαρόπουλος μείωσε σε 8-5 και ο Τσάκωνας έκανε το 10-5 ύστερα από επιθετικό ριμπάουντ.Το 10-9 πέτυχαν ο Καούνης και ο Ζαχαρόπουλος ,με τον Καλογερόπουλος με λει-απ να γράφει το 12-9 .Με τρίποντο ο Ζαχαρόπουλος και με σουτ ο Σιώκης έγινε το 12-14.Ισοφάρισε 14-14 ο Καλογερόπουλος  και ο Τάγαρης πέτυχε το 14-16 με κλέψιμο και λει-απ .Ο Καλογερόπουλος με 1/2 βολές το 15-16 και ο Ανδρεόπουλος με λει-απ το 15-18.Το δεκάλεπτο τελείωσε ισοπαλία 18 -18 με τρίποντο ο Νικολόπουλος Γιώργος.

Δεύτερο δεκάλεπτο  και οι Gkrouvaloi πήραν το προβάδισμα με τρίποντο ο Καλογερόπουλος 21-18.Με ντράιβ ο Φέτσης μείωσε 21-20 για τους Drafts .Ο Τσάκωνας με σουτ το 23-20 και ο Τάγαρης με ντράιβ το 23-22.Το δεκάλεπτο τελείωσε 27-22 με σκόρερ τον Καλογερόπουλο και τον Τσάκωνα .

Τρίτο δεκάλεπτο και ο Τούσης με σουτ το 27-24 για τους Drafts .Οι Gkrouvaloi  με  τον  Καλογερόπουλος και τον Νικολόπουλος Γιώργος έγραψαν το 31-24.Με 0-10 σερί το σκορ έγινε 31-34 με hook ο Ανδρεόπουλος,λει-απ ο Τάγαρης, γκολ φάουλ ο Καούνης 1-1 βολή ο Σιώκης και με σουτ ο Τουρλούκης .Ο Νικολόπουλος Γιώργος με ντράιβ έκανε το 33-34 και με σουτ από την γωνία ο Τάγαρης για το 33-36.Το δεκάλεπτο τελείωσε 35-36 με σουτ ο Τσάκωνας.

Τελευταίο δεκάλεπτο και ο Bόρδος με 1/2 βολές ισοφάρισε 36-36.Οι Drafts με τον Τάγαρη πέρασαν μπροστά 36-38.Οι  Gkrouvaloi  το 38-38 με τον Νικολόπουλο Γιώργο.Ο Καούνης με λει-απ το 38 -40. Με 1/2 βολές ο Νικολόπουλος Γιώργος και με 2/2 βολές ο Τσάκωνας για το 41-40.Ξανά ο Καούνης με σουτ πέτυχε το 41-42.Με βολές 2/2 ο Καλογερόπουλος και 1/2 ο Τσάκωνας για το 44-42.Ο Ανδρεόπουλος με 1/2 βολές  ,λει-απ ο Καούνης και με ντράιβ ο Φέτσης για το 44-47.Ο Βόρδος με 1/2 βολές το 45-47.Με 2/2 βολές ο Ανδρεόπουλος έγραψε το 45-49.Με τρίποντο ο Τσάκωνας μείωσε 48-49.Ο Ανδρεόπουλος με σουτ το 48-51 .Με λει-απ ο Καλογερόπουλος (1:50) με λει-απ ο Νικολόπουλος Γιώργος (0:55) και με 1/2 βολές ο Καλογερόπουλος (0:13,6)έγραψαν το τελικό 53-51 .Ο Ζαχαρόπουλος πήρε την τελευταία προσπάθεια και το τρίποντο που επιχείρησε ήταν άστοχο.

Για τους νικητές ξεχώρισαν ακόμα ο Καλογερόπουλος με 19 πόντους,7 ριμπάουντ ,2 ασίστ και 4 κλεψίματα.

Για τους ηττημένους ξεχώρισαν ο Ανδρεόπουλος με 9 πόντους,11 ριμπάουντ,1 ασίστ και 1 κόψιμο και ο Τάγαρης με 10 πόντους,6 ριμπάουντ και 2 κλεψίματα.