32.3%
56.8%
37.8%
13.0%

Σε ένα ματς με γρήγορο ρυθμό, οι Glory Road κατάφεραν να προσπεράσουν από το εμπόδιο του Αστέρα Ευελπίδων με το τελικό 78-64. Ο Αστέρας, παρουσιάστηκε ελλιπής και σε συνδυασμό με την αποχή του από τα γήπεδα για 2 αγωνιστικές, έμεινε πίσω στο σκορ από το πρώτο δεκάλεπτο, κυνηγώντας έτσι σε όλο το ματς τους Glory Road, οι οποίοι έκαναν την 4η συνεχόμενη νίκη τους, για να ανέβουν στο 4-2.

Έναρξη του παιχνιδιού με τον Τσώνη να ανοίγει το σκορ με δίποντο και τον Σεϊμένη Γ. με 5 γρήγορους πόντους να δίνει προβάδισμα στους Glory Road για το 5-2. Ο Ψαράκης θα μειώσει σε 5-4 και οι Glory Road με ένα σερί 11-4 θα ανοίξουν τη διαφορά στους 8 πόντους για το 16-8. Με δίποντο θα μειώσει ο Αστέρας από τον Σπανό, ενώ ο Σιφναίος με το 2ο τρίποντό του στο ματς θα κάνει το 19-10. Στη συνέχεια, ο Αστέρας με ένα μίνι σερί 2-5 θα μειώσει σε 21-15, ο Σεϊμένης Γ. με τρίποντο θα κάνει το 24-15 και ο Σπανός στη λήξη θα διαμορφώσει το σκορ 1ου ημιχρόνου σε 24-17.

Στο δεύτερο δεκάλεπτο, ο Αστέρας με 3 βολές και ένα δίποντο και οι Glory Road με τρίποντο του Σιφναίου θα κάνουν το 27-22, για να ευστοχήσουν σε δίποντο από τον Μανωλιάδη για το 29-22 οι Glory Road. Ο Αστέρας με τρίποντο του Τσώνη θα μειώσει σε 29-25, ο Σεϊμένης Γ. με βολή και ο Μανωλιάδης με νέο δίποντο θα κάνουν το 32-25, ενώ ο Τσώνης με νέο δίποντο θα μειώσει τη διαφορά, κάνοντας το 32-27. Στη συνέχεια, ένα σερί των Glory Road 11-3 θα ανοίξουν την ψαλίδα της διαφοράς για το 43-30, με τον Σπανό να μειώνει με τρίποντο και βολή για να κλείσει το πρώτο ημίχρονο με το σκορ να είναι στο 43-34.

Στην επιστροφή των ομάδων, ο Χαρτοκόλλης θα ευστοχήσει σε τρίποντο για το 43-37, ο Σεϊμένης Γ. , με 2/2 βολές θα κάνει το 45-37 και ο Σπανός θα μειώσει ξανά με τον ίδιο τρόπο για το 45-39. Νέο βολή του Σεϊμένη Γ. για το 46-39 με τον Σπανό να μειώνει ξανά με τον ίδιο τρόπο σε 46-40. Με τρίποντο θα συνεχίσουν οι Glory Road από τον Σεϊμένη Γ., ο Σπανός θα μειώσει σε 49-42 και ο Σιφναίος με νέο τρίποντο θα κάνει το 52-42. Ο Αστέρας θα ροκανίσει τη διαφορά με δίποντο του Τσώνη, ενώ οι Glory Road με ένα σερί 9-2 θα κάνουν το 61-46, για να φέρουν την μεγαλύτερη διαφορά στο ματς. Ο Αστέρας με δίποντο του Χαρτοκόλλη και 3 βολές του Τσώνη θα μειώσει σε 61-51, ενώ ο Βαλτινός με δύσκολο δίποντο θα κλείσει το τρίτο δεκάλεπτο με το σκορ να είναι στο 63-51.

Στο τέταρτο και τελευταίο δεκάλεπτο, ο Τσανάκας με τρίποντο θα κάνει το 66-51, ο Χαρτοκόλλης με 2 βολές το 66-53 και ο Καλλιτσάντσης με δίποντο μέσης απόστασης θα διαμορφώσει το 68-53. Με δίποντο θα απαντήσει και ο Αστέρας που θα κάνει το 68-55, ο Μανωλιάδης με δίποντο και 2/2 βολές θα αυξήσει ξανά στους 17 πόντους για το 72-55. Ο Αστέρας με ένα σερί 0-8 από 6 βολές και 1 δίποντο θα μειώσει σε 72-63, οι Glory Road με ψυχραιμία και ένα δικό τους σερί 4-0 από δίποντο του Σιφναίου και 2/2 βολές του Τσανάκα θα κάνουν το 76-63, ο Χαρτοκόλλης με βολή το 76-64 και το τελικό 78-64 θα διαμορφώσει ο Βαλτινός έπειτα από όμορφη ασίστ του Σεϊμένη Γ..

MVP της αναμέτρησης ο τρομερός Γιάννης Σεϊμένης με 31 πόντους (!), 6 ριμπάουντ, 7 ασίστ και 1 κλέψιμο, για να φτάσει τους 31 βαθμούς στο ranking. Σε πολύ καλή βραδιά και οι Σιφναίος, Τσανάκας και Μανωλιάδης, ενώ από τον Αστέρα ξεχώρισε η εμφάνιση του Τσώνη και του Σπανού.