0%
0%
0%
0%

Οι Glory Road κέρδισαν με 55-62 τους Σουβλέηκερς για να ανέβουν στο 4-3 και να συνεχίσουν να παλεύουν για την Dynamic.

Το παιχνίδι ξεκίνησε με 2-7 για τους νικητές από τον Καραγιαννίδη Κ. και τον Καμαρα για να απαντήσει ο Σταματίου για το 5-7. Ο Καραγιαννίδης Κ. έφερε την ομάδα του στο 5-10, με τον Εξαρχο να απαντά και τον Καμαρα να σκοράρει ως το 7-16. Ο Τσιμπογλου μείωσε σε 9-16, με τον Καραγιαννιδη Κ. να γράφει το 9-18, για να κλείσει από τον Τσιμπογλου το δεκάλεπτο στο 12-18. Στη 2η περίοδο ο Καμαρα με τον Καλλιτσαντση σκόραραν ως το 12-31 με σερί 0-13 για τους Glory Road, για να απαντήσει ο Τσιμπογλου. Ο Καμαρα με καλάθι και φάουλ έφερε το ματς στο 14-34, με τον Καραγιαννιδη Κ. να σκοράρει για το 16-37 λίγο μετά, για να κλείσει από τον Τσιμπογλου το ημίχρονο στο 19-37. Στην επανάληψη ο Σταματίου μείωσε σε 21-37, με τον Καμαρα και τον Καραγιαννιδη Κ. να απαντούν, 21-42. Ο Βασσης έφερε το ματς στο 23-42, με τον Καμαρα να σκοράρει για το 23-46. Ο Καραγιαννιδης Κ. ήταν που έφερε το ματς στο 24-48, με τον Μαστορακη και τον Εξαρχο να μειώνουν σε 28-48 και μετά το καλάθι του Καλλιτσαντση, να κλείνει ο Κωστης την 3η περίοδο στο 31-50. Στο 4ο δεκάλεπτο ο Καραγιαννιδης Χ. έφερε την ομάδα του στο 33-52, αλλά ο Βασσης με τον Τσιμπογλου απάντησαν για το 38-52. Ο Καμαρα έγραψε το 38-57, με τον Εξαρχο και τον Κωστη να μειώνουν για να φέρει ο Τσιμπογλου το ματς στο 45-57. Ο Καμαρα σκόραρε για το 45-59, με τον Σταματίου να μειώνει σε 48-59. Ο Καμαρα ήταν και πάλι εκεί, αλλά ο Τσιμπογλου σκόραρε για το 52-61. Ο Καλλιτσαντσης με μια βολή έφερε το ματς στο 52-62, για να κλείσουν ο Βασσης με τον Σταματίου την αναμέτρηση στο 55-62.

Τα λάθη ήταν 16-16 στο ματς, τα κλεψίματα 6-8 και οι ασίστ 10-10. Στα ριμπάουντ οι Glory Road είχαν τον έλεγχο, 45-56 με 12-18 τα επιθετικά, με τους νικητές να έχουν 5/13 τρίποντα και τους Σουβλέηκερς 7/27. Στα δίποντα οι Σουβλέηκερς είχαν 34% και οι Glory Road 37%.

Σε ατομικό επίπεδο για τους νικητές ο Καμαρα είχε 34 πόντους, 29 ριμπάουντ, 2 κλεψίματα, ο Καραγιαννιδης Κ. 16 πόντους, 9 ριμπάουντ, 2 κλεψίματα, ο Καλλιτσαντσης 10 πόντους, 2 κλεψίματα. Για τους Σουβλέηκερς ο Τσιμπογλου είχε 17 πόντους, 6 ριμπάουντ, 4 ασίστ, ο Σταματίου 9 πόντους, 7 ριμπάουντ, ο Ανδρεαδης 8 πόντους, 8 ριμπάουντ, ο Βασσης 8 πόντους, 10 ριμπάουντ.