14.3%
43.8%
55.4%
10.0%

Σε εύκολη νίκη με 55-72 έφτασαν οι Bacardi Tel Aviv χτυπωντας στον αιφνιδιασμο τους Glory Road. MVP του αγώνα ήταν ο Ανδρέας Δενδρινός με 19 πόντους, 15 ριμπάουντ, 4 ασίστ και 3 κλεψίματα.

Στην πρώτη περίοδο οι δύο ομάδες είχαν πάρει φωτιά. Μας χάρισαν όμορφο θέαμα και ψηλό σκορ. Ο Σεϊμένης ξεκίνησε το ματς με 4-0 για τους Glory, Ο Αγγελιουδακης μείωσε και ο Βαλτινός έβαλε ξανά στο +4 την ομάδα του (6-2). Σε εκείνο το σημείο οι Bacardi Tel Aviv έκαναν ένα 0-10 και πήραν προβάδισμα με 6-12. Δράστες οι Δενδρινός, Παναγιωτακης, Κτιστάκης και Αγγελιουδάκης. Σε 9-12 μείωσε ο Σαχτούρης, απάντησε όμως και ανέβασε στο 9-14 ο Δενδρινός. Το 11-14 γράφτηκε από τον Βαλτινό, με τον Κτιστάκη να απαντάει για λογαριασμό της ομάδας του και να κάνει το 11-16. Σεϊμένης και Καλλιτσάντσης ισοφάρισαν το ματς σε 16-16, για να απαντήσει ο Κτιστάκης με ένα 0-4 για το 16-20. Σε 18-20 μείωσε ο Σαχτούρης, απάντησε ο Μουστακαλής για το 18-22 και ο Σεϊμένης έγραψε το τελικό 20-22 της περιόδου.

Στη δεύτερη περίοδο οι Glory Road μπήκαν εμφανώς πιο μπλοκαρισμενοι και αυτό το πλήρωσαν. Ο Σεϊμένης έγραψε το 22-22. Ο Κτιστάκης έβαλε μπροστά τους Bacardi με 22-24, όμως ισοφάρισε ξανά ο Σεϊμένης σε 24-24. Σε εκείνο το σημείο ενα 0-10 από τους Αγγελιουδάκη, Κτιστάκη και Παναγιωτακη έδωσε άλλο αέρα στους Bacardi. Ο Σαχτούρης μείωσε σε 26-34, όμως ο Μουστακαλής ανέβασε ξανά στους 10 για το 26-36. Με μια βολή έριξε στους 9 ο Σεϊμένης (27-36), για να έρθει ο Γυρούκης και να γράψει το 27-38 που ήταν και τελικό ημιχρόνου.

Και στην τρίτη περίοδο οι Bacardi Tel Aviv πατουσαν καλύτερα στο παρκέ και αυτό είχε ως αποτέλεσμα να χτισουν μια ακόμη μεγαλύτερη διαφορά στο τέλος της. Ένα 0-7 στο ξεκίνημα από Μουστακαλή,Δενδρινόκαι Παναγιωτακη έγραψε το 27-45. Σεϊμένης και Σαχτούρης μειωσαν σε 31-45. Ο Κτιστάκης ανέβασε στο 31-47, με τον Σεϊμένη να απαντάει με τρίποντο για το 34-47. Μια βολή του Δενδρινού σημείωσε το 34-48, όμως ξανά δράστης ο Σεϊμένης για το 37-48. Ένα 0-5 από Δενδρινό και Κτιστάκη έγραψε το 37-53, ο Καλλιτσάντσης μείωσε σε 39-53, όμως στο τέλος ο Δενδρινός έκανε ένα 0-4 και έγραψε το τελικό 39-57 της τρίτης.

Στην τελευταία περίοδο, ο αγώνας είχε πιο πολύ διασικαστικο ύφος, αφού οι Glory Road είχαν κουραστεί να κυνηγάνε τους Bacardi, σε ένα ματς που μπορεί οι δύο ομάδες να είχαν από έξι παίχτες, αλλά οι Bacardi έτρεχαν σαν να ήταν ολόκληρη 12αδα. Το 39-58 γράφτηκε από τον Μουστακαλή. Σε 42-58 μειωσαν οι Glory, για να ακολουθήσει ένα 0-6 από Δενδρινό και Παναγιωτακη για το 42-64. Καλλιτσάντσης και Σεϊμένης μειωσαν σε 46-64, για να ανεβάσει και πάλι στους 20 ο Παναγιωτακης (46-66). Το 48-66 έκανε ο Βαλτινός, για να απαντήσουν με 0-4 Αγγελιουδάκης και Κτιστάκης (48-70). 50-70 από τον Σεϊμένη και 50-72 από τον Κτιστάκη. Στα τελευταία δευτερόλεπτα του αγώνα οι Glory Road έκαναν ένα 5-0, μειωσαν σε 55-72 γράφοντας παράλληλα το τελικό σκορ του αγώνα.

Πέρα από τον Δενδρινό, ματσάρα έκανε και ο Κτιστάκης. Επίσης καλοί ήταν οι Αγγελιουδάκης και Παναγιωτακης. Για τους Glory Road ξεχώρισε ο Σεϊμένης.