31.4%
62.5%
33.3%
18.9%

Οι Glory Road έκαναν διαστημικό πρώτο δεκάλεπτο και καθάρισαν από νωρίς την υπόθεση νίκη κόντρα στους Golden Boys, οι οποίοι δεν μπόρεσαν να ακολουθήσουν την ταχύτητα των παιχτών του Χρήστου Καλλιτσάντση, με το τελικό σκορ να γράφει 50-85. MVP του αγώνα ήταν ο Δημήτρης Καμάρα με 18 πόντους, 24 ριμπάουντ, 2 ασίστ και 3 κλεψίματα.

Στην πρώτη περίοδο οι Glory Road ξεκίνησαν με άγριες διαθέσεις από νωρίς. Σεϊμένης και Καμάρα δεν σταμάτησαν να τρέχουν και οι υπόλοιποι συμπαίκτες τους έμοιαζαν να μην μπορούν να αστοχησουν σε τρίποντο με αποτέλεσμα το σκορ να πηγαίνει αρκετά ψηλά. Σιφναίος και Δρόσος ξεκίνησαν με δύο τρίποντα, 3-6 ο Βασίλης Χαχάμης, 3-11 οι Σιφναίος και Τσανάκας, 5-11 ο Κατσούλης, 5-13 ξανά ο Τσανάκας, 8-13 ο Ανδρέας Χαχάμης, 8-20 οι Καμάρα, Σεϊμένης και Σιφναίος, 10-20 ο Ποντικός, 10-24 οι Τσανάκας και Καμάρα, 12-24 ο Βασίλης Χαχάμης, 12-29 οι Τσανάκας και Καμάρα, 14-29 ο Βασίλης ξανά και 14-34 με ένα 0-5 των Τσανάκα και Καμάρα για να κλείσουμε δεκάλεπτο.

Στην δεύτερη περίοδο οι Golden Boys κατάφεραν να μετριάσουν τον ρυθμό τον Glory και αυτό είχε σαν αποτέλεσμα να μειώσουν αρκετή από τη διαφορά. Τα αδέρφια Χαχάμη μείωσαν σε 19-34, 19-36 ο Σεϊμένης, 21-36 ο Ποντικός, 21-38 ο Σεϊμένης ξανά, 24-38 ο Σταματακης, 24-41 οι Σεϊμένης και Καμάρα, 27-41 ο Βασίλης Χαχάμης, 27-45 ο Αλεξ Χαμντάν με δύο συνεχόμενα καλάθια του και 5-0 απάντηση από τους Ποντικό και Σταματακη για να κλείσουμε ημίχρονο στο ματς.

Στο τρίτο δεκάλεπτο οι Glory Road μπήκαν ξανά φορτσατοι, άνοιξαν και πάλι τη διαφορά και σκότωσαν ψυχικά τους Golden Boys. Τσανάκας και Καμάρα έγραψαν το 32-50, 34-50 ο Κατσούλης, 34-53 ο Δρόσος, 36-53 ο Ανδρέας Χαχάμης, 36-55 ο Τσανάκας, 38-55 ο Βασίλης Χαχάμης, 35-56 ο Καμάρα, 40-56 ο Κατσούλης, 40-64 με ένα 0-8 οι Καμάρα και Σεϊμένης, 46-64 τα αδέρφια Χαχάμη και 46-70 οι Τσανάκας και Σιφναίος για να κλείσουμε περίοδο με τους Glory Road στο +24.

Στην τελευταία περίοδο το ματς είχε καθαρά διαδικαστικό χαρακτήρα, με τους Golden Boys να το έχουν παρατήσει από την μία, αλλά και τους Glory Road να δείχνουν σεβασμό και να κόβουν ρυθμό. Ο Σιφναίος έγραψε το 46-73, 47-73 ο Ανδρέας Χαχάμης, 47-76 οι Σεϊμένης και Καμάρα, 48-76 ο Βασίλης, 48-85 οι Σάμι Χαμντάν και Σεϊμένης και 50-85 ο Βασίλης Χαχάμης, σκορ το οποίο ήταν το τελικό του αγώνα.

Για τους Glory Road, πέρα από τον Καμάρα, σε απίστευτη βραδιά βρέθηκε και ο Τσανάκας, ενώ επίσης καλή εμφάνιση έκαναν οι Σεϊμένης και Σιφναίος. Για τους Golden Boys ξεχώρισαν τα αδέρφια Χαχάμη.