26.5%
30.0%
40.5%
20.0%

Οι Glory Road κέρδισαν με 69-55 και συνέχισαν το αήττητο τους και σε αυτή την αγωνιστική κόντρα στους Jack’s, οι οποίοι ήταν ανταγωνιστικοι μόνο για ένα δεκάλεπτο. MVP του αγώνα ήταν ο Δημήτρης Καμάρα με 21 πόντους, 17 ριμπάουντ, 1 ασίστ και 3 κλεψίματα.

Στο πρώτο δεκάλεπτο οι δύο ομάδες μπήκαν ορεξάτες στο παρκέ, έτρεχαν και χτυπούσαν με γρήγορες επιθέσεις, από τις οποίες έβρισκαν εύκολο σκορ. Ο Σιφναίος ξεκίνησε το ματς με δύο εύστοχα τρίποντα, ο Κελεμτζής μείωσε σε 6-1, 8-1 ο Σεϊμένης, 8-5 οι Γκλιάτης και Ελευθεριάδης, 10-5 ο Βαλτινός, 10-7 ο Τσουκαλής, 13-7 ο Σάμι Χαμντάν, 13-12 οι Γκλιάτης και Τσουκαλής, 16-12 ο Βασίλης Σεϊμένης, 16-14 ο Γκλιάτης και 19-14 με το δεύτερο εύστοχο τρίποντο του Σάμι Χαμντάν στο ματς για να κλείσουμε την πρώτη περίοδο.

Στο δεύτερο δεκάλεπτο οι Glory Road, παρόλο που δεν ήταν καλή επιθετικά, έσφιξαν την άμυνα τους και με ένα ξέσπασμα στο τέλος του ημιχρόνου κατάφεραν να πάνε τη διαφορά σε διψήφιο και να μπουν με ψυχολογία νικητή στα αποδυτήρια. Ο Καμάρα έβαλε μια βολή για το 20-14, 20-17 οι Τσουκαλής και Ζήσης, 23-17 με το τρίτο τρίποντο του Χαμντάν, 23-19 ο Καλανίδης, 24-19 ο Σεϊμένης, 24-21 ο Γκίκας και 8-0 σερί από τους Καμάρα, Σεϊμένη και Βαλτινό ως το τέλος του ημιχρόνου για το 32-21.

Στο τρίτο δεκάλεπτο οι δύο ομάδες έπαιζαν “τραμπάλα”, αφού πότε έβρισκε ρυθμό η μία ομάδα και πότε η άλλη, με τη διαφορά όμως να μένει σταθερά στο 10+. Ο Καμάρα έγραψε το 34-21, 34-23 ο Γκλιάτης, 37-23 ο Σάμι Χαμντάν με γκολ φάουλ, 37-25 ο Τσουκαλής, 42-25 οι Χαμντάν και Σεϊμένης, 42-31 με τους Γκίκα και Τσουκαλή να βάζουν από ένα τρίποντο, 48-31 οι Σεϊμένης, Καμάρα και Σάμι Χαμντάν, 48-33 ο Ελευθεριάδης, 49-33 ο Καμάρα, 49-37 οι Γκίκας και Κελεμτζής, 51-37 ο Καλλιτσάντσης και 51-40 από τον Γκίκα για να κλείσουμε και το τρίτο δεκάλεπτο του αγώνα.

Στην τελευταία περίοδο οι Jack’s προσπάθησαν να κάνουν την αντεπίθεση τους, μάταια όμως καθώς ο Καμάρα μέσα στο ζωγραφιστό ήταν ασταμάτητος και οδήγησε την ομάδα του στην άνετη νίκη. Ο Καμάρα έγραψε το 53-40, 53-42 ο Καλανίδης, 57-42 ο Καμάρα με άλλα δύο προσωπικά καλάθια, 57-43 ο Ζήσης, 59-43 ο Καμάρα, 59-48 οι Τσουκαλής και Γκλιάτης, 62-48 ο Σιφναίος, 62-51 ξανά από τον Τσουκαλή, 67-51 οι Καμάρα και Σεϊμένης, 67-53 ο Τσουκαλής, 69-53 οι Βαλτινός και Σεϊμένης και καλάθι του Τσουκαλή ξανά για το τελικό 69-55 του αγώνα.

Για τους Glory Road, πέρα από τον Καμάρα, σε καλό βράδυ βρέθηκαν επίσης οι Χαμντάν και Σιφναίος. Για τους Jack’s ξεχώρισαν οι Ελευθεριάδης, Τσουκαλής και Γκίκας.