0.0%
55.6%
52.0%
14.8%

Vintage Hoopers vs Glory Road 39-74. Το σερί των νικών για τους Glory Road (4 νίκες)δεν μπόρεσαν να σταματήσουν οι πρωτοπόροι του ομίλου Vintage Hoopers που γνώρισαν την 3 ήττα τους σερί και μάλιστα με μεγάλη διαφορά.Οι νικητές είχαν 4 παίχτες με διψήφιο αριθμό πόντων  και οι ηττημένοι που κατέβηκαν με σοβαρές απουσίες(Μέης, Μασοκώστας ,Καρίνος).MVP  του αγώνα ο εκπληκτικός Καμάρα με double-double 18 πόντους ,17 ριμπάουντ, 1 ασίστ και 2 κλεψίματα.

Πρώτο δεκάλεπτο και οι Glory Road ξεκίνησαν με ένα 0-6 με 4 πόντους ο Σεϊμένης Γιάννης και με σουτ ο Σαχτούρης.Το κλέψιμο και το λει-απ ο Μανδρανής το 2-6 για τους Vintage Hoopers.Ο Σεϊμένης Γιάννης με 1/2 βολές για το 2-7.Με σουτ ο Καπάτος μείωσε σε 4-7.Με σερί 0-8 το σκορ έγινε 4-15 με 1/2 βολές  και λει-απ ο Σεϊμένης Γιάννης,κλέψιμο και λει-απ ο Χαμντάν Σάμι και 4 πόντους από επιθετικά ριμπάουντ ο Καμάρα.Το δεκάλεπτο τελείωσε 7 -15 με 1/2 βολές ο Μανδρανής και με σουτ ο Πανούσης.

Δεύτερο δεκάλεπτο και ο Μανδρανής μείωσε σε 9 -15 για τους Vintage Hoopers.Με σερί 0-8 το σκορ έγινε 9-23 με 2/2 βολές ο Καμάρα ,κλέψιμο και λει-απ ο Σεϊμένης Βασίλης  και με 2/2 βολές και με ΚΑΡΦΩΜΑ ο Σεϊμένης Γιάννης για τους Glory Road .Από το Low post   ο Παππάς και με σουτ από την γωνία ο Καπάτος για το 13-23.Ο Καμάρα με γκολ φάουλ και 1/2 βολές και ο Σεϊμένης Βασίλης με λει-απ για το 13-29.Το δεκάλεπτο τελείωσε 17-29 με 4 πόντους από τον Μανδρανή.

Τρίτο δεκάλεπτο και με γκολ φάουλ ο Καπάτος για το 20-29 για τους Vintage Hoopers.Με coast to coast ο Χαμντάν Σάμι ,ο Καμάρα με λει-απ και με 2/2 βολές ο Σαχτούρης για το 20-35.Ο Παππάς με 1/2 βολές για το 21-35.Οι Glory Road με σερί 0-9 έκαναν το 21-44 με τρίποντο ο Βαλτινός ,4 πόντους ο Καμάρα  και άλλο ένα ΚΑΡΦΩΜΑ ο Σεϊμένης Γιάννης.Ο Καπάτος με 1/2 βολές για το 22-44. Με σουτ από την γωνία ο Βαλτινός και με λει-απ ο Σαχτούρης και καλάθι από τον Καμάρα για το 22-50.Με λει-απ ο Μανδρανής για το 24-50 .Ο Σεϊμένης Βασίλης σκόραρε με λει-απ γιαοτ 24-52.Ξανά ο Μανδρανής μείωσε σε 26-52 με το δεκάλεπτο να τελειώνει 26-54 με καλάθι από το high post ο Χαμντάν Αλέξανδρος.

Τελευταίο δεκάλεπτο και ο Μανδρανής ύστερα από επιθετικό ριμπάουντ σκόραρε για το 28-54 για τους Vintage Hoopers.Ο Βαλτινός με σουτ από την γωνία το 28-56 για τους Glory Road .Ο Πανούσης με Hook έγραψε το 30 -56 .Ύστερα από επιθετικό ριμπάουντ σκόραρε ο Βαλτινός για το 30-58.Με 5 πόντους ο Μανδανής μείωσε σε 35-58.Με σερί 0-11 το σκορ έγινε 35-69 με τρίποντο ο Σαχτούρης ,γκολ φάουλ ο Σεϊμένης Γιάννης,τρίποντο ο Σεϊμένης Βασίλης και ύστερα από επιθετικό ριμπάουντ σκόραρε ο Χαμντάν Σάμι .Ο Παππάς με λει-απ για το 37-69 .Με σουτ από την γωνία ο Χαμντάν Σάμι για το 37-71.Με τον Παππά να γράφει το 39-71 και το τελικό 39-74 με τρίποντο ο (Nick Ashton) Σαχτούρης.

Για τους νικητές ξεχώρισαν ακόμη ο Χαμντάν Σάμι με double-double 10 πόντους,14 ριμπάουντ(7-7),1 ασίστ και 7 κλεψίματα, ο Σεϊμένης Γιάννης με 14 πόντους,2 ριμπάουντ και 5 ασίστ και ο (Nick Ashton) Σαχτούρης με 12 πόντους,3 ριμπάουντ ,5 ασίστ και 1 κλέψιμο.

Για τους ηττημένους ξεχώρισαν ο Μανδρανής με 20 πόντους,9 ριμπάουντ,2 ασίστ και 2 κλεψίματα και ο Παππάς με 7 πόντους και 11 ριμπάουντ.