28.6%
52.9%
31.8%
11.5%

Οι Golden Boys θα πάρουν εύκολα τη νίκη απέναντι στους Έμπυρους και θα συνεχίσουν αήττητοι στο πρωτάθλημα. Μπήκαν πολύ αποφασισμένοι στον αγώνα χωρίς να αφήσουν περιθώρια στους Έμπυρους, για τους οποίους η απουσία του Μαυρόγιαννη ήταν αισθητή. Από τους νικητές Ποντικός, Βασίλης και Ανδρέας Χαχάμης είχαν από 18, 15 και 14 πόντους αντίστοιχα, ενώ από τους ηττημένους ξεχώρισαν ο Δεμέτης με 15 πόντους και ο Βιτωράτος με 12.

Το παιχνίδι ξεκίνησε με τον Τσάκαλο να ευστοχεί σε μία βολή από τις δύο για το 0-1. Golden Βoys θα απαντήσουν με ένα σερί 8-0 με δύο τρίποντα από τον Ποντικό και ένα lay-up από τον Βασίλη Χαχάμη για το 8-1. Ο Βιτωράτος θα ευστοχήσει σε 1/2 βολές για το 8-2 για να δεχθούν οι Έμπυροι ένα νέο σερί 8-0 με ένα γκολ-φάουλ του Ανδρέα Χαχάμη, ένα τρίποντο του Ποντικού και ένα lay-up του Βασίλη Χαχάμη για να κλείσει το δεκάλεπτο με σκορ 16-2.

Στο δεύτερο δεκάλεπτο και οι Έμπυροι θα βρουν επιθετικά ρυθμό χωρίς αυτό να είναι αρκετό για να αλλάξει τα δεδομένα. Ο Ιορδανίδης με εύστοχο lay-up και ο Σταματάκης με ένα εύστοχο τρίποντο θα συνεχίσουν το σερί που άφησαν στην μέση στο τέλος του πρώτου δεκαλέπτου τρέχοντας συνολικά ένα σερί 13-0 για το 21-2. Ο Χρόνης θα μειώσει για τους Έμπυρους σε 21-4 ενώ ο Ποντικός με ένα ωραίο jump-shoot θα κάνει το  23-4. Ο Βιτωράτος θα ευστοχήσει από τα 6,75 και ο Δεμέτης θα πετύχει ένα lay-up για το 23-9. O Ποντικός με ένα γκολ-φάουλ θα κάνει το 26-9, ενώ με νέο τρίποντο o Bιτωράτος θα κάνει το 26-12. Ο Βασίλης Χαχάμης θα ευστοχήσει εκ νέου για το 28-12, ενώ ο Δεμέτης θα κάνει το 28-14 για να έρθει στη συνέχεια ο Ιορδανίδης να φέρει τη διαφορά και πάλι στους 16 πόντους κάνοντας το 30-14. Ο Τσάκαλος με ωραίο floater θα κάνει το 30-16 και στην συνέχεια ο Βασίλης Χαχάμης θα κάνει το 33-16 ευστοχώντας σε τρίποντο. Για τους Έμπυρους θα μειώσει ξανά ο Χρόνης για να πάρει την απάντηση από τον Νικολιδάκη, ενώ το δεκάλεπτο θα κλείσει με καλάθι του Δεμέτη και 3/4 βολές του Ανδρέα Χαχάμη με σκορ 38-20.

Στο τρίτο δεκάλεπτο οι δύο ομάδες θα συνεχίσουν να βρίσκουν σκορ επιθετικά με τον Δεμέτη να κάνει το 38-22. Βασίλης και Ανδρέας Χαχάμης θα πετύχουν από ένα τρίποντο για τους Golden Boys και Νέζος για τους Έμπυρους ένα καλάθι από κοντά με το σκορ να διαμορφώνεται 44-24. Χρόνης και Δεμέτης θα μειώσουν σε 44-28 με τον Χρόνη να πετυχαίνει το 46-28. Σε αυτό το σημείο ο Δεμέτης θα δεχθεί φάουλ από τον Βασίλη Χαχάμη ο οποίος θα αντιδράσει έντονα και θα δεχθεί τεχνική ποινή, ενώ θα βγει αλλαγή και θα συνεχίσει να διαμαρτύρεται με αποτέλεσμα να δοθεί δεύτερη τεχνική ποινή στον πάγκο της ομάδας του. Ο Δεμέτης θα ευστοχήσει και στις 4 βολές κάνοντας το 46-32. Ο Κούγιας θα κάνει το 48-32 και ο Βιτωράτος με τρίποντο το 48-35. Θα απαντήσει με τρίποντο ο Ιορδανίδης, ενώ η όλη αναμπουμπούλα θα ευνοήσει τους Έμπυρους, οποίοι θα τρέξουν ένα μικρό σερί 0-6 για να κλείσει το δεκάλεπτο με μια διαφορά 10 πόντων και σκορ 51-41.

Στο τέταρτο δεκάλεπτο οι Golden Boys θα μπουν πολύ δυνατά θέλοντας να καθαρίσουν την υπόθεση νίκη. Ο Βασίλης Χαχάμης θα επιστρέψει στο παρκέ αλλάζοντας όλη την εικόνα της ομάδας του. Οι Golden Boys θα τρέξουν ένα σερί 14-0 με δύο τρίποντα του Βασίλη Χαχάμη, τρία καλάθια του Ρίζου και ένα καλάθι από κοντά του Ανδρέα Χαχάμη για το 65-41. Έχοντας το παιχνίδι πλέον κριθεί ο Γαϊτανής με 2 εύστοχες βολές θα κάνει το 65-43 με τον Ποντικό να κάνει το 67-43. Ο Τσάκαλος θα μειώσει σε 67-45, ο Νικολιδάκης θα ευστοχήσει σε 1/2 βολές και ο Δεμέτης ακριβώς το ίδιο για το 68-46. Το παιχνίδι θα τελειώσει με δυο καλάθια των Κατσούλη και Ιορδανίδη με το τελικό σκορ να διαμορφώνεται σε 72-46.