16.7%
66.7%
30.3%
12.5%

Οι Golden Boys έχοντας τον έλεγχο του παιχνιδιού στο μεγαλύτερο του μέρος κόντρα στους Aladalon κατάφεραν να κάνουν ακόμη μια νίκη στο Summer League για να διατηρήσουν το αήττητο τους, παίρνοντας το ροζ φύλλο αγώνα με 72-62. MVP της αναμέτρησης αναδείχθηκε ο Τάσος Ρίζος με 27 πόντους, 5 ριμπάουντ, 10 ασίστ, 2 κλεψίματα και 2 τάπες.

Στο πρώτο δεκάλεπτο ο Μέης άνοιξε το σκορ στο ματς για τους Aladalon, ο Ιορδανίδης απάντησε με τρίποντο και έβαλε μπροστά τους Golden Boys με 3-2, 3-6 με ένα καλάθι του Αθανασάκου και ένα του Βαγγέλη, 5-6 ξανά ο Ιορδανίδης, 5-10 με δύο βολές του Βαγγέλη και ένα καλάθι του Σεφέρη, 7-10 από τον Λαλιώτη, 7-14 οι Βαγγέλης και Κτενίδης, 13-14 με 6-0 σερί οι Χαχάμης, Ρίζος και Λαλιώτης, 13-16 ξανά ο Βαγγέλης και νέο καλάθι του Ιορδανίδη για το τελικό 15-16 της πρώτης περιόδου.

Στο δεύτερο δεκάλεπτο Ρίζος και Λαλιώτης έβαλαν 7 συνεχόμενους πόντους για το 22-16, 22-18 με καλάθι του Κτενίδη, 27-18 με ένα τρίποντο του Ρίζου και ένα καλάθι του Μπυνιχάκη, 27-21 με καλάθι και φάουλ του Μέη, 32-21 με 5 συνεχόμενους πόντους του Λαλιώτη, 32-23 από τον Σεφέρη, 36-23 με ένα καλάθι του Ιορδανίδη και ένα του Ρίζου, 36-24 με βολή του Σεφέρη και νέο καλάθι του Ρίζου για το τελικό 38-24 του ημιχρόνου.

Στο τρίτο δεκάλεπτο ο Ιορδανίδης έβαλε καλάθι για το 40-24, ο Σεφέρης μείωσε σε 40-26, 44-26 με ένα καλάθι του Μπυνιχάκη και ένα του Ιορδανίδη, 44-33 με απάντηση με 0-7 σερί οι Βαγγέλης, Κτενίδης και Franken, 46-33 ξανά ο Ιορδανίδης, 46-37 με νέο μικρό σερί των Βαγγέλη και Κτενίδη για τους Aladalon, 49-37 με τρίποντο του Ρίζου, 49-39 από τον Μέη, 52-39 με νέο σουτ τριών πόντων από τον Ρίζο και γκολ φάουλ από τον Franken για το τελικό 52-42 της τρίτης περιόδου.

Στο τελευταίο δεκάλεπτο ο Κτενίδης έβαλε δύο συνεχόμενα καλάθια και μείωσε σε 52-46, 58-46 με τους Λαλιώτη, Ρίζο και Χαχάμη να βάζουν από ένα καλάθι ο καθένας, 58-49 με τρίποντο του Βαγγέλη, 65-49 με 7-0 σερί οι Ρίζος, Χαχάμης και Ιορδανίδης, 65-55 με απάντηση με 0-6 σερί οι Franken, Κτενίδης και Μέης, 66-55 με μια βολή του Ανδρέα Χαχάμη, 66-60 με νέο σερί των Βαγγέλη και Κτενίδη, 67-60 ο Ρίζος, 67-62 με βολές του Βαγγέλη και 5-0 στο τέλος οι Ρίζος, Χαχάμης και Ιορδανίδης για το τελικό 72-62 του παιχνιδιού.

Για τους Golden Boys, πέρα από τον Ρίζο, πολύ καλό ματς έκανε και ο Ιορδανίδης με 19 πόντους, 4 ριμπάουντ, 5 ασίστ και 2 κλεψίματα. Για τους Aladalon ξεχώρισε ο Κτενίδης με 16 πόντους, 8 ριμπάουντ, 5 ασίστ και 2 κλεψίματα.