12.5%
45.2%
36.2%
33.3%

Μετά από ένα φοβερό παιχνίδι ,οι Golden Boys επικράτησαν με 81-77 των μαχητικών Athens.Οι ομάδες πόντο πόντο μέχρι το 3ο δεκάλεπτο και στο ξεκίνημα του 4ου ξέφυγαν οι Athens 47-55 ,αλλά γρήγορα με σερί 15-2 οι Golden Boys πέρασαν μπροστά 62-57.Το ματς οδηγήθηκε στην παράταση με τους Golden Boys  να παίρνουν μια διαφορά και να την κρατάνε μέχρι το τέλος.Mvp του παιχνιδιού ο Χαχάμης Αντρέας με 18 πόντους,10 ριμπάουντ,3 ασίστ και 1 κλέψιμο.
Το ματς ξεκίνησε με τους Golden Boys να πετυχαίνουν το πρώτο καλάθι του αγώνα, ο Νικολιδάκης το 2-0. Ο Κωνσταντιλιέρης με σουτ και ο Θεοδώρου με τρίποντο το 2-5για τους Athens. Ο Ρίζος ισοφάρισε με τρίποντο 5-5 και ο Τσίπρας με σουτ το 5-7. Ο Χαχάμης Βασίλης με 1/2 βολές, Χαχάμης Αντρέας με 2/2 βολές το 8-7 και ο Τσίπρας και Βαμβαράπης έγραψαν το 8-11. Ο Σκλαβενίτης και ο Χαχάμης Αντρέας σκόραραν το 12-11 και το δεκάλεπτο τελείωσε ισόπαλο 12-12 με 1/2 βολές ο Θεοδώρου.
Δεύτερο δεκάλεπτο και με τρίποντο ο Κούρτης το προβάδισμα για τους Athens 12-15. Οι Golden Boys ισοφάρισαν 15-15 με γκολ φάουλ ο Χαχάμης Αντρέας. Ο Αϊβαλιώτης με σουτ από την γωνιά το 15-17 και ο Χαχάμης Αντρέας με 1/2 βολές το 16-17. Ο Τσίπρας με σουτ το 16-19 και ο Αντρέας και Βασίλης Χαχάμης έγραψαν το 20-19. Ο Κούρτης από το ζωγραφιστό το 20-21 και ο Κούγιας με γκολ φάουλ το 23-21. Απάντησαν με καλάθι από το ζωγραφιστό και με τρίποντο ο Κούρτης για το 23-26. Ο Χαχάμης Βασίλης με 2/3 βολές το 25-26 και το δεκάλεπτο τελείωσε 25-30 με 1/2 βολές ο Θεοδώρου και με Buzzer τρίποντο πίσω από το κέντρο του γηπέδου ο Κωνσταντιλιέρης.
Τρίτο δεκάλεπτο και ο Ποντικός με 2/2 βολές το 27-30 για τους Golden Boys. Ο Αϊβαλιώτης με καλάθι από το ζωγραφιστό το 27-32 για τους Athens. Ο Χαχάμης Αντρέας με σουτ από την γωνιά και ο Ρίζος με 2/2 βολές πέτυχαν το 31-32.Ο Βαμβαράπης με σουτ το 31-34 και με σερί 7-0 το σκορ έγινε 38-34,με τρίποντο και λει-απ ο Χαχάμης Βασίλης και κε 2/2 βολές ο Κούγιας. Ο Κατσαμπάνης από το ζωγραφιστό το 38-36 και ο Χαχάμης Αντρέας με 2/2 βολές και ο Ρίζος με σουτ το 42-36. Ο Αϊβαλιώτης το 42-38 και ο Χαχάμης Βασίλης με 1/2 βολές το 43-38. Ο Αϊβαλιώτης με 1/2 βολές, ο Κωνσταντιλιέρης με 2/2 βολές το 43-41 και ο Ρίζος με 2/2 βολές το 45-41. Με τρίποντο ο Αϊβαλιώτης το 45-44και το δεκάλεπτο τελείωσε 47-44 με σουτ ο Ρίζος.
Τελευταίο δεκάλεπτο και με σερί 0-11 πέρασαν μπροστά στο σκορ με 47-55 οι Athens. Αρχικά ο Κωνσταντιλιέρης με γκολ φάουλ, τρίποντο ο Βαμβαράπης ,ο Τσίπρας με σουτ και με γκολ φάουλ ο Κωνσταντιλιέρης . Ο Ρίζος με σουτ μείωσε για τους Golden Boys σε 49-55. Από το ζωγραφιστό σκόραρε ο Βαμβαράπης το 49-57 και με σερί 13-0 πέρασαν μπροστά στο σκορ με 62-56 οι Golden. Αρχικά ο Χαχάμης Βασίλης με γκολ φάουλ και καλάθι από το ζωγραφιστό, ο Κούγιας με λει-απ και σουτ ,ο Ρίζος με floater και με λει-απ ο Χαχάμης Αντρέας . Ο Αϊβαλιώτης γκολ φάουλ και ο Θεοδώρου με 2/2 βολές (1:25)ισοφάρισαν 62-62. Ο Ρίζος με 2/2 βολές το 64-62(1:04) και το 64-64 πέτυχε ο Τσίπρας (0:25). Οι Boys είχαν 2 ευκαιρίες να πάρουν το ματς αστόχησαν και το ματς θα κριθεί στην παράταση.
Παράταση και οι Golden Boys ξεκίνησαν δυνατά 69-64 με τρίποντο ο Ποντικός και με 2/2 βολές ο Χαχάμης Αντρέας. Ο Κατσαμπάνης με 2/2 βολές το 69-66 για τους Athens. Ο Χαχάμης Βασίλης με τρίποντο το 72-66 και ο Αϊβαλιώτης και ο Θεοδώρου μείωσαν σε 72-70. Ξανά ο Χαχάμης Βασίλης με λει-απ στον αιφνιδιασμό το 74-70 και ο Αϊβαλιώτης με 2/2 βολές το 74-72. Ο Νικολιδάκης με σουτ το 76-72(1:14) και ο Τσίπρας με σουτ το 76-74(1:01).Ο Ρίζος με σουτ (0:50),ο Ποντικός με 1/2 βολές (0:24) και 2/2 (0:12)έγραψαν το 81-74 . Ο Κατσαμπάνης έγραψε το τελικό 81-77 με τρίποντο.
Για τους νικητές ξεχώρισαν ακόμα ο Χαχάμης Βασίλης με 21 πόντους.8 ριμπάουντ,1 ασίστ,1 κλέψιμο και 1 κόψιμο και ο Κούγιας με 9 πόντους,9 ριμπάουντ και 1 κόψιμο.
Για τους ηττημένους ξεχώρισε ο Τσίπρας με 14 πόντους,9 ριμπάουντ και 3 ασίστ και ο Κωνσταντιλιέρης με 13 πόντους,10 ριμπάουντ ,5 ασίστ ,1 κλέψιμο και το εκπληκτικό Buzzer πίσω από το κέντρο του γηπέδου.