12.9%
71.4%
35.6%
13.0%

Για ένα ημίχρονο φάνηκαν ανταγωνιστικοί οι Ball Busters, οι οποίοι ηττήθηκαν στα πλαίσια της 2ης αγωνιστικής της Bronze League από τους Golden Boys με το τελικό 71-51. Οι δεύτεροι μπήκαν νωθρά στο πρώτο δεκάλεπτο, πράγμα που οι Ball Busters εκμεταλλεύτηκαν ξεκινώντας με το σκορ στο 2-13 υπέρ τους. Οι κυπελλούχοι του Summer όμως κατάφεραν να ροκανίσουν τη διαφορά και μάλιστα να χτίσουν διαφορά υπέρ τους στο 2ο ημίχρονο και να την διατηρήσουν μέχρι και το τέλος του παιχνιδιού.

Έναρξη του παιχνιδιού με τον Καραγιαννίδη να ανοίγει το σκορ με δίποντο για το 0-2 και τον Χαχάμη Β. να απαντάει με τον ίδιο τρόπο για το 2-2. Στη συνέχεια, οι Ball Busters με ένα σερί 2-13 θα κάνουν το 4-15, ενώ οι Golden Boys θα μειώσουν με 3 σερί δίποντα των Χαχάμη Β. και Ρίζο για το 10-15. Το πρώτο δεκάλεπτο θα κλείσει με 1/2 βολές τους Λάγιου Ν. και τρίποντο του Δήμου για το 10-19.

Στο δεύτερο δεκάλεπτο, ο Γκίκας θα διευρύνει τη διαφορά στους 11 πόντους (10-21), ενώ οι Golden Boys με βολές θα κάνουν το 15-21. Στη συνέχεια, ο Βλάχος με δίποντο θα κάνει το 15-23, ο Χαχάμης Β. με 2/2 βολές το 17-23 και ο Κοκκίνης με δίποντο το 17-25. Οι Golden Boys όμως με ένα σερί 14-0 θα περάσουν μπροστά στο σκορ (31-25) λίγο πριν τη λήξη του πρώτο ημιχρόνου, ενώ οι Ball Busters θα μειώσουν σε 31-29 με δίποντο του Καραγιαννίδη και 2/2 βολές του Λάγιου Ν..

Στην επιστροφή των ομάδων, ο Ρίζος με 2/2 βολές θα κάνει το 33-29. ο Κοκκίνης με γκολ-φάουλ θα μειώσει σε 33-32 και οι Golden Boys με ένα σερί 19-0(!) θα χτίσουν μία διαφορά 20 πόντων για να διαμορφώσουν το  52-32. Οι Ball Busters θα απαντήσουν με δικό τους σερί 0-10 από τους Λάγιο Δ. και Τσεβρενίδη, μειώνοντας κατά αυτόν τον τρόπο σε 52-42.

Στο τέταρτο και τελευταίο δεκάλεπτο, οι Golden Boys δεν θα αφήσουν το πόδι από το γκάζι και με ένα νέο σερί 14-2 θα κάνουν το 66-44. Οι Ball Busters θα μειώσουν προσωρινά με γκολ-φάουλ του Βλάχου για το 66-47, ο Νικολδάκης με δίποντο θα κάνει το 68-47 και ο Κοτζιάς με τον ίδιο τρόπο το 68-49. Στη συνέχεια, ο Κατσούλης με 2/2 βολές θα κάνει το 70-49, ο Κοτζιάς με νέο δίποντο το 70-51 και το τελικό 71-51 θα διαμορφώσει ο Ποντικός με εύστοχη βολή.

MVP της αναμέτρησης ο φοβερός Βασίλης Χαχάμης, ο οποίος πλησίασε αρκετά σε triple-double, έχοντας στο παιχνίδι με τους Ball Busters 23 πόντους, 10 ριμπάουντ, 8 κλεψίματα και 2 ασίστ, φτάνοντας έτσι τους 28 βαθμούς στο ranking. Μεγάλη και η συνεισφορά των Ρίζο και Κατσούλη, ενώ από τους Ball Busters ξεχώρισε η προσπάθεια του Καραγιαννίδη.