14.3%
37.5%
35.1%
27.6%

Το ματς της Bronze League κατηγορίας μεταξύ των Golden Boys και των Carnavaliers που πραγματοποιήθηκε στο κλειστό Σταύρος Βενέτης βρήκε τελικους νικητές τους Carnavaliers με σκορ 53-40. Η διαφορά ανέβηκε σε διψήφιο αριθμό στις αρχές της τρίτης περιόδου με τις αυξομειώσεις να είναι μικρές για να κλείσει το σκορ στο + 13 για τους Carnavaliers.

Το σκόρ άνοιξε με δίποντο ο Ιορδανίδης για να απαντήσει με τον ίδιο τρόπο ο Καραΐσκος . Μια βολή πέτυχε ο Χαχάμης Α. για να απαντήσει με δίποντο ο Τσουκαρέλλας. Ακόμη μία βολή πρόσθεσε ο Χαχάμης Α. για το 4 όλα. Το δίποντο του Πασχαλίδη έκανε το σκορ 6-4 υπέρ των Carnavaliers. Οι  Golden Boys σε εκείνο το σημείο έτρεξαν σερί 9-0 με βασικό πρωταγωνιστή τον Χαχάμη Β. ο οποίος πέτυχε 7 πόντους. Δύο βολές σημείωσε ο Ερτέκογλου για να ανακόψει τον ρυθμό των Golden Boys. Το 8-15 έκανε με δίποντο ο Χαχάμης Α. για να κλείσει την περίοδο ο Πασχαλίδης με τρίποντο για τους Carnavaliers και το τελικό σκορ 11-15.

Στην δεύτερη περίοδο οι Carnavaliers μπήκαν ζέστοι και ανέτρεψαν το εις βάρος του σκορ με σερί 12-0. Από ένα δίποντο πέτυχαν οι Αλεξίου , Δεληγιάννης και Τσουκαρέλλας και από ένα τρίποντο ο Πασχαλίδης και ο Ερτέκογλου για το 23-15. Ο Ιορδανίδης για τους Golden Boys ανέκοψε το ρυθμό με ένα δίποντο για να απαντήσει με τον ίδιο τρόπο ο Καραΐσκος . Τρίποντο σημείωσε ο Σταματάκης για τους Golden Boys για να συμπληρώσει με δύο βολές ο Σκλαβενίτης. Με νέο τρίποντο απάντησε ο Καραΐσκος για το 28-22. Δύο βολές σημείωσε ο Χαχάμης Β. για να κλείσει την περίοδο με τρίποντο ο Ερτέκογλουγια τους Carnavaliers.

Το δεύτερο ημίχρονο ξεκίνησε με τον Δεληγιάννη να σκοράρει για τρεις και να ανεβάζει τη διαφορά στους 10 για τους Carnavaliers. Με τον ίδιο τρόπο απάντησε ο Χαχάμης Α. για να συνεχίσει στην επόμενη ακριβώς φάση ο Δεληγιάννης και να απαντήσει με τον ίδιο τρόπο. Ο Χαχάμης Α. δεν είχε πει την τελευταία του κουβέντα αφού σε διαδοχικές φάσεις πέτυχε τρίποντο και δίποντο για το 37-32. Ο Δεληγιάννης που ήταν φορμαρισμένος στην τρίτη περίοδο σημείωσε ένα ακόμη δίποντο με τον Τσουκαρέλλα να πετυχαίνει και εκείνος άλλο ένα. Η μία βολή του Χαχάμη Α. έκανε το σκορ 41-33.

Τέταρτη και τελευταία περίοδο του ματς με τον Ερτέκογλου να πετυχαίνει δίποντο και να ανεβάζει πάλι την διαφορά στο +11. Με μία βολή μείωσε ο Κατσούλης Κ. για να απαντήσει με τον ίδιο τρόπο ο Αλεξίου. Δίποντο πέτυχε για τους Golden Boys ο Χαχάμης Α. Οι Carnavaliers σημείωσαν 2 δίποντα  με τον Τσουκαρέλλα και ένα με τον Αλεξίου για το 48-36. Δύσκολο τρίποντο πέτυχε ο Ιορδανίδης για να κατεβάσει τη διαφορά σε μονοψήφιο ,το δίποντο όμως του Αλεξίου έκοψε τα φτερά των Golden Boys. Μία βολή το Χαχάμη Α. και ένα τρίποντο του Πασχαλίδη διαμόρφωσαν το τελικό σκορ στο 53-40 υπέρ των Carnavaliers.

Στο συγκεκριμένο ματς της Bronze League κατηγορίας μίλησαν κυρίως οι άμυνες με το σκορ να μην είναι πλούσιο αλλά τις μονομαχίες να μην έχουν σταματημό. Οι  Carnavaliers πήραν τη σημαντική νίκη και ανέβασαν το ρεκόρ τους στο 2-2 σε αντίθεση με τους Golden Boys που έκαναν την πρώτη τους ήττα στο πρωτάθλημα. MVP για τους νικητές δεν ήταν άλλος από τον Αλεξίου με 7 πόντους, 16 ριμπάουντ και 1 κλέψιμο. Σημαντική ήταν και η βοήθεια του Πασχαλίδη με 13 πόντους 6 ριμπάουντ 2 κλεψίματα και 3 κοψίματα. Για τους Golden Boys ο Χαχάμης Β. με 14 πόντους, 8 ριμπάουντ , 4 ασίστ και 2 κλεψίματα καθώς και ο Χαχάμης Α. με 8 πόντους ,10 ριμπάουντ ,4 ασίστ και 2 κοψίματα ξεχώρισαν χωρίς να κάνουν την διαφορά.