18.2%
28.6%
23.7%
20.0%

Οι Golden Boys νίκησαν εύκολα τους Charlotte Hornies στο κλείστο της Ριζούπολης και επέστρεψαν στις νίκες έπειτα από το στραβοπάτημα της προηγούμενης αγωνιστικής. Μπήκαν αποφασισμένοι από την αρχή στον αγωνιστικό χώρο, χωρίς να αφήσουν περιθώρια στους αντιπάλους τους. MVP του αγώνα ήταν ο Δαπόλας με 8 πόντους και 10 ρίμπάουντ και 1 κλέψιμο, ενώ ξεχώρισαν επίσης οι Βασίλης και Ανδρέας Χαχάμης με 19 πόντους και 14 πόντους και 11 ριμπάουντ αντίστοιχα, καθώς και ο Ποντικός με 15 πόντους 8 ριμπάουντ και 3 ασσίστ.

Το σκορ στον αγώνα άνοιξε ο Ανδρέας Χαχάμης κάνοντας το 2-0, ο Στυλιανός ισοφάρισε σε 2-2, ενώ οι Golden Boys προηγήθηκαν στην εκπνοή του πρώτου δεκαλέπτου με σκορ 11-4, έπειτα από επιμέρους σκορ υπέρ τους 9-2.

Οι Golden Boys συνέχισαν στον ίδιο ρυθμό και στο δεύτερο δεκάλεπτο τρέχοντας στο ξεκίνημα επιμέρους σκορ 11-3 για το 22-7, ενώ ο Μιχαλιός μείωσε σε 22-10 με ένα τρίποντο. Ο Βασίλης Χαχάμης έκανε το 24-10 και ο Ιορδάνου διαμόρφωσε το σκορ ημιχρόνου 24-12.

Στο δεύτερο ημίχρονο συνέχισαν ακάθεκτοι οι Golden Boys και έτρεξαν στο ξεκίνημα ένα επιμέρους σκορ 10-3, κάνοντας το 34-15. Ο Διαμάντης έκανε το 34-17, ο Δαπόλας και ο Βασίλης Χαχάμης έκαναν το 38-17 με τον Ζαμπούρα να μειώνει σε 38-19. Δαπόλας και Βασίλης Χαχάμης πετυχαίνοντας από ένα καλάθι έκαναν το 42-19, το 42-22 έκανε με τρίποντο ο Στυλιανός, ενώ το δεκάλεπτο έκλεισε με δυο εύστοχες βολές του Ποντικού με σκορ 44-22.

Το τέταρτο δεκάλεπτο είχε διαδικαστικό χαρακτήρα. Ο Διαμάντης έκανε το 44-24, οι Golden Boys έτρεξαν μικρό σερί 6-0 για το 50-24, με τους Charlotte Hornies να απαντούν με σερί 0-6 για το 50-30. Ο Δαπόλας με καλάθι από κοντά και ο Βασίλης Χαχάμης έκαναν το 53-30, ο Ιορδάνου ευστόχησε σε μια βολή για το 53-31, ενώ στην συνέχεια ακολούθησε επιμέρους σκορ 10-3 υπέρ των Golden Boys για το τελικό 63-34.