20.7%
42.9%
34.1%
23.5%

Golden Boys vs Gademians 70-57.Μετά ένα πολύ ωραίο παιχνίδι οι Golden Βoys πήραν τη νίκη απέναντι στους Gademians . Οι Gademians πήραν κεφάλι στο σκορ στο 1ο δεκάλεπτο με τους Golden Boys να κάνουν την ανατροπή και να κλείνουν το ημίχρονο μπροστά στο σκορ και το κράτησαν μέχρι το φινάλε.Mvp  του αγώνα ο Χαχάμης Αντρέας με 15 πόντους,17 ριμπάουντ,3 ασίστ,2 κλεψίματα και 2 κοψίματα.

Το ματς ξεκίνησε με 0-4 για τους Gademians που σκόραραν , ο Δημοσχάκης και ο Μπακαυγάς. Απάντησαν οι Golden boys με σερί 7-0 και πέρασαν μπροστά στο σκορ με 7-4. Αρχικά σκόραρε ο Χαχάμης Βασίλης με 2/2 βολές, ο Χαχάμης Αντρέας με καλάθι από το ζωγραφιστό και ο Ποντικός με τρίποντο. Ο Δημοσχάκης ισοφάρισε με τρίποντο 7-7 και ο Χαχάμης Βασίλης με 2 κολλητά τρίποντα έκανε το 13-7. Με σερί 0-10 πέρασαν μπροστά στο σκορ με 13-17 οι Gademians . Αρχικά σκόραρε ο Παναγιωτάρας, ο Μπακαυγάς με τρίποντο, με καλάθι από το ζωγραφιστό και με 1/2 βολές ο Δημοσχάκης και με καλάθι από το ζωγραφιστό ο Παναγιωτάρας. Ο Ποντικός με 1/2 βολές το 14-17 και ο Παναγιωτάρας με τρίποντο και ο Δημοσχάκης με floater το 14-22.Ο Χαχάμης Βασίλης με 1/2 βολές πέτυχε το 15-22 και ο Κοζαδίνος με τρίποντο και ο Δημοσχάκης με καλάθι από το low post έγραψαν το 15-27. Το δεκάλεπτο τελείωσε 19-27 με 2/2 βολές και με λει-απ στον αιφνιδιασμό ο Χαχάμης Βασίλης.

Δεύτερο δεκάλεπτο και οι Golden boys ισοφάρισαν το ματς 27-27,αρχικά ο Χαχάμης Αντρέας με τρίποντο και γκολ φάουλ και ο Ποντικός με σουτ από την γωνιά. Ο Παναγιωτάρας με σουτ έκανε το 27-29 για τους Gademians. Νέο σερί για τους boys και ένα 9-0 πέρασαν μπροστά στο σκορ με 36-29. Αρχικά σκόραρε ο Ποντικός με σουτ, γκολ φάουλ ο Χαχάμης Βασίλης, με σουτ από το High post ο Ποντικός και μετά από επιθετικό ριμπάουντ σκόραρε ο Χαχάμης Βασίλης. Το δεκάλεπτο τελείωσε 36-34 με γκολ φάουλ και με λει-απ στον αιφνιδιασμό ο Δημοσχάκης.

Τρίτο δεκάλεπτο και ο Χαχάμης Βασίλης με 1/2 βολές και ο Ποντικός με σουτ πέτυχαν το 39-34 για τους Golden boys .Ο Παπασγουρίδης από το low post πέτυχε το 39-36 για τους Gademians. Ο Ποντικός με τρίποντο έγραψε το 42-36 και ο Μπακαυγάς με τρίποντο και με λει-απ στοναιφνιδιασμό μείωσε σε 42-41.Με σουτ ο Ποντικός και ο Χαχάμης Αντρέας, με λει-απ ο Σταματάκης και με 1/2 βολές ο Κατσούλης το σκορ έγινε 49-41.Το δεκάλεπτο τελείωσε 49-44 με τρίποντο ο Κοζαδίνος.

Τελευταίο δεκάλεπτο και ο Παναγιωτάρας από το ζωγραφιστό μείωσε 49-46 για τους. Gademians. Ο Χαχάμης Αντρέας από το ζωγραφιστό, ο Χαχάμης Βασίλης με ντραιβ και με καλάθι από το ζωγραφιστό ο Κατσούλης έγραψαν το 55-46 για τους Golden boys. Ο Παπαδάκος σκόραρε με σουτ από την γωνιά το 55-48 και ο Χαχάμης Αντρέας και Χαχάμης Βασίλης σκόραραν το 59-48. Με 2 κολλητά τρίποντα ο Μπακαυγάς μείωσε σε 59 -54 και ο Κούγιας μετά από επιθετικό ριμπάουντ σκόραρε το 61-54.Με λει-απ στον αιφνιδιασμό ο Μπακαυγάς το 61-56 και ο Ποντικός με σουτ το 63-56. Ο Λιόσης με 1/2 βολές το 63-57 και το τελικό 70-57 πέτυχαν ο Ποντικός και Χαχάμης Αντρέας με 1/2 βολές, ο Νικολιδάκης με σουτ και με τρίποντο ο Ποντικός.
Για τους νικητές ξεχώρισε ακόμα ο Χαχάμης Βασίλης με 23 πόντους,6 ριμπάουντ και με 2 κλεψίματα και ο Ποντικός με 23 πόντους,2 ριμπάουντ,2 ασίστ και 4 κλεψίματα.
Για τους ηττημένους ξεχώρισε ο Μπακαυγάς με 18 πόντους,4 ριμπάουντ,3 ασίστ και 1 κλέψιμο ,ο Δημοσχάκης με 17 πόντους,12 ριμπάουντ,3 ασίστ και 2 κλεψίματα και ο Παναγιωτάρας με 11 πόντους,8 ριμπάουντ και 3 ασίστ