25.9%
50.0%
33.3%
22.6%

Πρώτο ματς για τις δύο ομάδες με τους Golden Boys να καταφέρνουν να πάρουν τη νίκη κόντρα στους νεοφώτιστους Greek Freakase. Οι δύο ομάδες έπαιξαν πολύ δυνατά και φάνηκε η ανάγκη τους για την πρώτη νίκη της σεζόν. Οι Golden boys αν και με μικρό ρόστερ κατάφεραν να τρέξουν το γήπεδο να βρουν εύκολα καλάθια και να βρίσκονται μπροστά με διψήφιο αριθμό πόντων από την πρώτη κιόλας περίοδο. Για τους νικητές ξεχώρισε ο Ρίζος Τάσος.

Έναρξη του ματς και ο Μητρόπουλος ανοίγει το σκορ για τους Greek Freakase. Ισοφάρισε ο Χαχάμης Α. για να απαντήσει με τρίποντο στην επόμενη φάση ο Νικολούδης. Σερί 7-0 έτρεξαν οι Golden Boys με τον Ιορδανίδη να σκοράρει για δύο ,τον Χαχάμη Β. να πετυχαίνει τρίποντο και τον Χαχάμη A. να πετυχαίνει ένα ακόμη δίποντο. Με τρίποντο απάντησε για τους Greek Freakase ο Φωτόπουλος. Από ένα δίποντο πέτυχαν ο Χαχάμης Α. και ο Χαχάμης Β.  Για τους Greek Freakase απάντησε με δίποντο ο Σπανός για να ακολουθήσει σερί 11-0 από τους Golden Boys. Έξι προσωπικούς πόντους με δύο τρίποντα σημείωσε ο Ρίζος με τον Χαχάμη Α. να πετυχαίνει έμμεσο τρίποντο για να κλείσει την περίοδο με το σκορ 24-10.

Ο Φωτόπουλος για τους Greek Freakase πέτυχε τρίποντο με το ξεκίνημα της δεύτερης περιόδου. Απάντησε με νέο τρίποντο ο Ρίζος για το 27-13. Με τον ίδιο τρόπο σκόραρε και ο Χαλκιάς. Δύο στις δύο βολές από το Ρίζο για να απαντήσει με νέο τρίποντο ο Φωτόπουλος. Σε εκείνο το σημείο ο Χαχάμης Α. σημείωσε μία στις δύο βολές και ο Κυριαζόπουλος πέτυχε δίποντο για το 30-21. Οι Golden Boys έτρεξαν σερί 6-0 με δύο βολές του Χαχάμη Β. και ένα καλάθι του καθώς και ένα δίποντο του Χαχάμη Α. Το σερί ανέκοψαν οι Greek Freakase με δύο βολές του Νικολούδη. Ο Χαχάμης Α. πέτυχε νέο τρίποντο και στην συνέχεια μία βολή. Ξανά ο Νικολούδης σημείωσε καλάθι και φάουλ για το 41-26. Ο Ρίζος ευστόχησε σε μία από τις δύο βολές που επιχείρησε ενώ την περίοδο έκλεισε ο Σπανός με τρίποντο και μία βολή σε επόμενη φάση.

Μετά το ημίχρονο και με τη διαφορά στο συν 12 οι δύο ομάδες φάνηκε να κατεβάζουν το ρυθμό του αγώνα. Σερί 5-0 έτρεξαν η Greek Freakase για να ρίξουν τη διαφορά στο -7. Οι δύο ομάδες σκόραραν εναλλάξ. Πρώτα οι Golden Boys με τον Ιορδανίδη ,ύστερα ο Σπανός με δίποντο για τους Greek Freakase. Απάντησε ο Κατσούλης με δίποντο και με τον ίδιο τρόπο ο Σπανός. Άλλους τέσσερις πόντους σημείωσαν οι Golden Boys για να κλείσουν την περίοδο με σκορ 50-39.

Τελευταία περίοδος του αγώνα με το σκηνικό να μην αλλάζει. Ο Χαχάμης Β. σημείωσε καλάθι και φάουλ και ένα ακόμη δίποντο στην επόμενη φάση. Ο Κυριαζόπουλος για τους Greek Freakase πέτυχε δίποντο αλλά οι Golden Boys απάντησαν με τρίποντο του Σταματάκη και του Ρίζου .Μια βολή του Νικολούδη και ένα δίποντο του Χαλκιά δεν ήταν αρκετά για να επιστρέψουν οι Greek Freakase στο παιχνίδι. Το σκορ του αγώνα διαμόρφωσε ο Ρίζος με τρίποντο και με ένα ακόμη δίποντο στον αιφνιδιασμό στην επόμενη φάση.

Πολύ δυνατό ματς για τις δύο ομάδες. Οι Golden Boys κατάφεραν να μπλοκάρουν την επίθεση των αντιπάλων τους με την άμυνα ζώνης που επέλεξαν να χρησιμοποιήσουν και δεν τους άφησαν περιθώριο αντίδρασης. Οι Greek Freakase από την άλλη κυνηγούσαν το ματς αλλά δεν κατάφεραν να πλησιάσουν ποτέ για να απειλήσουν ουσιαστικά. MVP για τους Golden Boys δεν ήταν άλλος από τον Ρίζο με 22 πόντους, 4 ριμπάουντ ,5 ασίστ και 5 κλεψίματα. Σημαντική ήταν η βοήθεια του καθώς και του Χαχάμη Βασίλη με 18 πόντους και 9 ριμπάουντ. Για τους Greek Freakase ξεχώρισε Χαχάμη Ανδρέα ο οποίος σημείωσε 13 πόντους ,μάζεψε 18 ριμπάουντ ,μοίρασε 2 ασίστ και είχε 4 κλεψίματαο Νικολούδης με 9 πόντους ,12 ριμπάουντ και 3 κλεψίματα.