22.6%
36.4%
33.3%
33.3%

Οι Golden Boys πήραν ενα προβάδισμα από το πρώτο δεκάλεπτο, το οποίο αυξανόταν σε κάθε περίοδο για να πάρουν τελικά τη νίκη κόντρα στους Mafia Ballers με 76-58. MVP του αγώνα ήταν ο Ανδρέας Χαχάμης με 23 πόντους, 13 ριμπάουντ, 3 ασίστ, 1 κλέψιμο και 3 τάπες.

Από το πρώτο δεκάλεπτο του αγώνα οι δύο ομάδες μπήκαν πολύ καλά παίζοντας όμορφο μπάσκετ και σκοράροντας με συνέπεια ο Χαχάμης ξεκίνησε με το πρώτο καλάθι του αγώνα, 2-3 ο Γρούντας, 4-3 ο Λαλιώτης, 4-6 ο Γρούντας, 7-6 οι Χαχάμης και Ρίζος, 7-9 ο Γρούντας, 9-9 ο Χαχάμης, 9-12 ο Γρούντας ξανά, 13-12 οι Βασίλης και Ανδρέας Χαχάμης, 13-13 ο Κώτσος, 17-13 οι Ιορδανίδης και Χαχάμης, 17-14 ο Μπουγιούκας και 19-14 ο Ιορδανίδης για να κλείσουμε το πρώτο δεκάλεπτο του αγώνα.

Στη δεύτερη περίοδο συνέχισαν στους ίδιους ρυθμούς, με τους Golden Boys να καταφέρνουν να κλείσουν ημίχρονο με διψηφια διαφορά. Ο Φωκάς μείωσε σε 19-16, 24-16 οι Ρίζος και Ιορδανίδης, 24-17 ο Φωκάς ξανά, 27-17 ο Βασίλης Χαχάμης, 27-19 ξανά ο Φωκάς, 30-19 οι Βασίλης Χαχάμης και Λαλιώτης, 30-21 ο Δροσόπουλος, 32-21 ο Ρίζος, 32-25 οι Σκάρος και Σβιρίντοφ, 37-25 οι Ρίζος και Ανδρέας Χαχάμης, 37-30 από τον Μπουγιούκα, 40-30 ο Λαλιώτης, 40-32 ο Σκάρος και 42-32 ο Ιορδανίδης με δύο βολές για να κλείσουμε ημίχρονο στο ματς.

Στο τρίτο δεκάλεπτο οι Mafia Ballers έκαναν μια αντεπίθεση, μείωσαν ως τους 5, όμως στη συνέχεια οι Golden Boys ανέβασαν ξανά το προβάδισμα. Βασίλης ναι Ανδρέας Χαχάμης έγραψαν το 47-32, 47-34 ο Μπουγιούκας, 48-34 ο Χαχάμης, 48-40 οι Κώτσος, Μπουγιούκας και Φωκάς, 50-40 ο Χαχάμης, 50-43 ο Γρούντας, 52-43 ο Λαλιώτης, 52-47 με ένα 0-4 του Γρούντα, 58-47 με ένα 6-0 οι Χαχάμης Κούγιας, Ρίζος, 58-49 οι Mafia Ballers, 63-49 οι Χαχάμης και Ρίζος και 63-51 από τον Δούση για να κλείσουμε την τρίτη περίοδο.

Στην τελευταία περίοδο υπήρξαν κάποιες εντάσεις, οι οποίες έκοψαν τον καλό ρυθμό των παικτών, με τους Golden Boys παρόλα αυτά να ανεβάζουν ακόμη λίγο τη διαφορά και να παίρνουν το πολυπόθητο ροζ φύλλο αγώνα. Ο Βασίλης Χαχάμης έγραψε το 64-51, 64-53 ο Δούσης, 70-53 ο Ιορδανίδης, 70-57 οι Σβιρίντοφ και Δούσης, 74-57 οι Βασίλης Χαχάμης και Νικολιδάκης, 74-58 ο Μπουγιούκας και καλάθι του Ιορδανίδη για το τελικό 76-58 του αγώνα.

Για τους Golden Boys, πέρα από τον Ανδρέα Χαχάμη, πολύ καλό ματς έκαναν οι Ρίζος, Ιορδανίδης και Βασίλης Χαχάμης. Για τους Mafia Ballers ξεχώρισαν οι Γρούντας και Μπουγιούκας.