9.4%
91.7%
50.0%
13.6%

Golden Boys vs Oklaχωμα Thunder 50-64.Οι Oklaχωμα Thunder εκμεταλλεύτηκαν απόλυτα τις απουσίες των Golden Boys και από την αρχή του αγώνα επέβαλλαν τον ρυθμό τους παίρνοντας τη νίκη για να κάνουν το 1-0 στη σειρά.Mvp του αγώνα ο Ανδρικόπουλος με 14 πόντους, 15 ριμπάουντ, 3 ασίστ και 1 κλέψιμο.
Το ματς ξεκίνησε με καλάθι ο Παπαναστασίου από το ζωγραφιστό 0-2 για τους Oklahoma. Απάντησε και ισοφάρισε ο Σταματάκης με σουτ 2-2 για τους Golden Boys. Ο Τσάπαλος με σουτ, με τρίποντο και με 2/2 βολές και ο Μανιατόπουλος με σουτ πέτυχαν το 2-11. Ο Χαχάμης Αντρέας με καλάθι από το ζωγραφιστό και ο Σταματάκης με τρίποντο μείωσαν 7-11 και ο Τσιβράς με ντραιβ το 7-13. Ο Ποντικός με σουτ το 9-13 και ο Ανδρικόπουλος με σουτ και ο Χρηστιάς με καλάθι από το ζωγραφιστό το 9-17. Με 1/2 βολές ο Χαχάμης το 10-17 και το δεκάλεπτο τελείωσε 10-19 με σουτ από την γωνιά ο Ανδρικόπουλος.
Δεύτερο δεκάλεπτο και Χαχάμης με τρίποντο και με καλάθι από το ζωγραφιστό έγραψε το 15-19 για τους Golden Boys. Ο Ανδρικόπουλος με σουτ το 15-21 για τους Oklahoma. Ο Κατσούλης με καλάθι από το low post το 17-21 και ο Μανιατόπουλος από το ζωγραφιστό το 17-23. Ο Χαχάμης και ο Ποντικός με 1/2 βολές το 19-23 και ο Ανδρικόπουλος με 4 πόντους του το 19-27. Ο Ποντικός με 1-1 βολή τεχνικής ποινής και ο Ρίζος με ντραιβ και με τρίποντο το σκορ έγινε 25-27. Το δεκάλεπτο τελείωσε 25-32 με 2/2 βολές ο Παπαναστασίου και με τρίποντο ο Τσιβράς.
Τρίτο δεκάλεπτο και ο Χαχάμης μείωσε σε 27-32 για τους Golden Boys. Ο Τζανάκης με λει-απ το 27-34 για τους Oklahoma. Ο Χαχάμης με καλάθι από το low post το 29-34 και ο Χρηστιάς με 2/2 βολές, ο Τζανάκης με σουτ από την γωνιά και ο Τσιβράς με τρίποντο το σκορ έγινε 29-41. Ο Σκλαβενίτης με λει-απ το 31-41 και ο Μανιατόπουλος με 6 πόντους του το 31-47. Το δεκάλεπτο τελείωσε 32-47 με 1/2 βολές ο Ρίζος.
Τελευταίο δεκάλεπτο και ο Ανδρικόπουλος με 2/2 βολές το 32-49 για τους Oklahoma. Ο Ποντικός με 2/2 βολές το 34-49 για τους Golden Boys. Ξανά ο Ανδρικόπουλος με 2/2 βολές το 34-51 και ο Ρίζος με 1/2 βολές το 35-51. Ο Μανιατόπουλος με σουτ από την γωνιά το 35-53 και ο Χαχάμης με 1/2 βολές το 36-53. Ο Παπαναστασίου με λει-απ το 36-55 και ο Δαπόλας με γκολ φάουλ το 39-55. Ο Παπαναστασίου με σουτ από την γωνιά το 39-57 και ο Χαχάμης με γκολ φάουλ το 42-57. Ο Τσάπαλος με σουτ το 42-59 και ο Χαχάμης με σουτ το 44-59. Ο Πετρόπουλος με 1/1 βολή τεχνικής ποινής το 44-60 και ο Χαχάμης και ο Ρίζος με 1/2 βολές το 46-60. Ο Παπαναστασίου έγραψε το 46-62 και ο Ρίζος με σουτ και ο Σταματάκης με ντραιβ το 50-62. Το τελικό 50-64 πέτυχε ο Τσάπαλος με σουτ.
Για τους νικητές ξεχώρισαν ακόμα ο Τσάπαλος με 11 πόντους, 5 ριμπάουντ, 6 ασίστ και 1 κλέψιμο και ο Μανιατόπουλος με 12 πόντους, 12 ριμπάουντ, 3 ασίστ, 1 κλέψιμο και 1 κόψιμο.
Για τους ηττημένους ξεχώρισε ο Χαχάμης Αντρέας με 20 πόντους, 15 ριμπάουντ, 3 ασίστ, 4 κλεψίματα και 2 κοψίματα και ο Σταματάκης με 7 πόντους,8 ριμπάουντ και 2 ασίστ.