20.8%
43.5%
35.6%
6.3%

Συνεχίζοντας φορτσάτοι από το Summer League, οι Golden Boys πήραν τη νίκη στην πρεμιέρα τους κόντρα στην Paranormal Inactivity με 66-45, σε ένα ματς πο επέβαλλαν τον δικό τους ρυθμό για 40 λεπτά. MVP του αγώνα ήταν ο Γιάννης Ποντικός με 14 πόντους, 8 ριμπάουντ, 6 ασίστ και 1 κλέψιμο.

Από το πρώτο δεκάλεπτο οι GB επέβαλλαν τον δικό τους ρυθμό και πήραν προβάδισμα στο σκορ. Ο Βολακάκης έβαλε το πρώτο καλάθι του αγώνα, οι Βασίλης Χαχάμης και Ποντικός απάντησαν με 4 πόντους για το 4-2, 4-4 από τον Καζά, νέο σερί με 8-0 οι GB με τους Χαχάμη, Ρίζο και Ποντικό για το 12-4, 12-6 ο Παπαδάκης, 13-6 ο Ρίζος, 13-8 ο Χρυσαφιάδης, 15-8 ο Ιορδανίδης και μια βολή από τον Καζά για το τελικό 15-9 της περιόδου.

Στο δεύτερο δεκάλεπτο οι Golden Boys συνέχισαν στο δικό τους τέμπο, κάτι που δεν μπόρεσαν να ακολουθήσουν και σε αυτή την περίοδο οι παίχτες της Paranormal Inactivity, με αποτέλεσμα η διαφορά να ανοίγει αισθητά. Βασίλης Χαχάμης και Σταματάκης ανέβασαν σε 21-9 με ένα 6-0 σερί, 21-10 ο Σκουλάτος, 26-10 οι Ανδρέας Χαχάμης, Βασίλης Χαχάμης και Ποντικός, 26-11 ο Καρρόπουλος, 28-11 ξανά από τον Ποντικό, 28-13 ο Παπαδάκης, 30-13 ο Ιορδανίδης, 30-17 με δύο συνεχόμενα καλάθια του Καζά και 31-17 με μια βολή του Κούγια για να κλείσουμε ημίχρονο στο ματς.

Το τρίτο δεκάλεπτο ξεκίνησε με τον Βασίλη Χαχάμη να βάζει ένα καλάθι για το 33-17, 33-22 οι Παπαδάκης και Σκουλάτος, 39-22 με ένα 6-0 σερί οι Ανδρέας και Βασίλης Χαχάμης, 39-24 ο Παπαδάκης, 45-24 οι Ποντικός, Ιορδανίδης και Κούγιας, 45-26 ο Καρρόπουλος, 49-26 οι Ρίζος και Ιορδανίδης και δύο βολές του Σκουλάτου για το τελικό 49-28 της περιόδου.

Στην τελευταία περίοδο ο Ρίζος ξεκίνησε με ευστοχο τρίποντο για το 52-28, 52-31 από τον Παγώνα, 54-31 με δύο βολές ο Σταματάκης, 54-35 ο Βαλέντης, 55-35 ο Κούγιας, 55-37 ο Καζάς, 56-37 ο Βασίλης Χαχάμης, 56-39 ο Δεδεδήμος, 60-39 με ένα 4-0 οι Ιορδανίδης και Βασίλης Χαχάμης, 60-42 οι Σκουλάτος και Καζάς, 62-42 ο Κούγιας, 62-45 ο Καζάς και 4 σερί πόντοι από τον Ρίζο για το τελικό 66-45 του αγώνα.

Για τους GB, πέρα από τον Ποντικό, σε πολύ καλή βραδιά βρέθηκαν επίσης οι Βασίλης Χαχάμης Ιορδανίδης και Ρίζος. Για την Paranormal Inactivity ξεχώρισαν οι Καζάς, Παπαδάκης και Σκουλάτος.