15.0%
42.9%
52.6%
24.0%

Οι Pigs κέρδισαν με 67-46 τους Golden Boys για να ανέβουν στο 3-7 στη βαθμολογία μετά από ένα παιχνίδι στο οποίο κυριάρχησαν απόλυτα και είχαν απάντηση κάθε φορά που οι αντίπαλοί τους προσπαθούσαν να επιστρέψουν. Τρία μεγάλα σερί, 14-0, 17-2 και 12-0 έγραψαν την ιστορία του αγώνα με τον Βασίλη Δημητριάδη να βάζει την υπογραφή του στο ματς με μια μαγευτική εμφάνιση αγγίζοντας το triple-double!

Το ματς ξεκίνησε με τον Δημητριάδη Β. και τον Χαχάμη να σκοράρουν για το 2-2 για να ακολουθήσει ένα 14-0 για τους Pigs. Ο Δημητριάδης Β. έβαλε τους πρώτους 11 πόντους της ομάδας του στο ματς και τους 12 από τους 16 με τον Δριβάκο και τον Γκιουζέλη να σκοράρουν επίσης ως το 16-2. Το σερί διέκοψε ο Γκιόκας, με τον Μαργαρίτη να απαντά για το 18-4 και το δεκάλεπτο να κλείνει από Ρίζο, Χαχάμη και Γκιόκα στο 18-11.

Στη 2η περίοδο ο Ρίζος έφερε την ομάδα του ως το 19-16 με ένα 1-12 επιμέρους για τους Golden Boys, αλλά ο Δημητριάδης Β. έδωσε ξανά το σύνθημα της αντεπίθεσης στους Pigs, 10 πόντοι στο νέο σερί 17-2 της ομάδας του, με τον Γκιουζέλη, τον Μαργαρίτη και τον Γεωργίου να τον βοηθούν ως το 36-18. Ο Ρίζος σταμάτησε το σερί και με τον Μαρολαχάκη έκλεισαν στο 36-21 το ημίχρονο.

Στην επανάληψη Μαργαρίτης και Δημητριάδης Β. σκόραραν για το 41-21, με τον Χαχάμη και τον Ρίζο να απαντούν, για να χάσουν λίγο μετά τον Χαχάμη με τραυματισμό οι Golden Boys. Ο Γεωργίου σκόραρε για το 43-25, με τον Σταματάκη να γράφει τρίποντο για το 43-28, με τον Δριβάκο να τρέχει ένα προσωπικό 7-0 για το 50-28 και το +22 των Pigs. Ο Γκιόκας με τον Μαρολαχάκη έκλεισαν την 3η περίοδο στο 50-32.

Στο 4ο δεκάλεπτο ο Ρίζος συνέχισε το σερί για να το φτάσει στο 0-9 για το 50-37. Ο ίδιος με τον Γεωργίου έφεραν το ματς στο 52-40 για να πάμε στο 53-41 και το 55-43 λίγο μετά με Δημητριάδη Δ. και Γκιόκα. Εκεί οι Pigs έτρεξαν νέο σερί, 12-0, με τον Δημητριάδη Β., τον Γεωργίου, τον Σπάχο και τον Μαργαρίτη για το 67-43 λίγο πριν τη λήξη, με το ματς να κλείνει από τον Ρίζο στο 67-46.

Για τους νικητές ο Δημητριάδης Β. είχε 29 πόντους, 16 ριμπάουντ, 8 ασίστ, 2 κλεψίματα με 11/18 εντός παιδιάς σε μια επική εμφάνιση, ο Δριβάκος 10 πόντους, 17 ριμπάουντ, 3 κλεψίματα, ο Μαργαρίτης 10 πόντους, ο Γεωργίου 9 πόντους, 7 ριμπάουντ. Για τους Golden Boys ο Ρίζος είχε 22 πόντους, 10 ριμπάουντ, 3 κλεψίματα, ο Χαχάμης 9 πόντους, 9 ριμπάουντ, 4 κλεψίματα, ο Γκιόκας 8 πόντους, 13 ριμπάουντ.