14.8%
52.4%
44.4%
21.4%

Για ένα ημίχρονο άντεξαν οι Be The Bee κόντρα στους πρωτοπόρους Goodfellas, καθώς οι δεύτεροι στο τρίτο και τέταρτο δεκάλεπτο ανέβασαν στροφές, έδωσαν τον δικό τους ρυθμό και συνέχισαν νικηφόρα την πορεία τους στη λίγκα επικρατώντας με 61-52. MVP της αναμέτρησης αναδείχθηκε ο Θωμάς Χαντζάκος με 17 πόντους, 5 ριμπάουντ, 2 ασίστ και 1 κλέψιμο.

Στο πρώτο δεκάλεπτο ο Παλαμιδάς άνοιξε το σκορ στο ματς για τους Be The Bee, ο Χαντζάκος ισοφάρισε σε 2-2 για τους Goodfellas, 2-8 με 0-6 σερί οι Χαμηλός, Γρηγόρας και Νικολάου, 7-8 με ένα τρίποντο του Παπαδήμα και ένα δίποντο του Χαντζάκου, 7-10 από τον Νικολάου 8-10 με βολή του Χαντζάκου, 8-12 ο Γρηγόρας με σουτ από το ύψος των βολών, 12-12 με μια βολή του Μπακόπουλου και με ένα τρίποντο του Παπαδήμα, 12-15 ο Παλαμιδάς, 16-15 με γρήγορο 4-0 σερί οι Μπακόπουλος και Χαντζάκος και μια βολή του Γρηγόρα για το τελικό 16-16 της πρώτης περιόδου.

Στο δεύτερο δεκάλεπτο ο Παλαμιδάς σκόραρε 5 συνεχόμενους πόντους του για το 16-21, οι Σιώκης και Καλογεράς μείωσαν σε 19-21, 19-23 από τον Παπαφώτη, 23-23 με ένα καλάθι του Γουνελά και ένα του Σιώκη, 23-27 με τον ίδιο τρόπο οι Παλαμιδάς και Ιάσονας Οικονόμου και νέο καλάθι του Σιώκη για το τελικό 25-27 του ημιχρόνου.

Στο τρίτο δεκάλεπτο ο Μπακόπουλος έβαλε καλάθι για το 27-27, 27-33 με 0-6 σερί οι Be The Bee με τους Παλαμιδά και Παπαφώτη, 32-33 με ένα τρίποντο του Παπαδήμα και ένα δίποντο του Μπακόπουλου, 32-37 οι Νικολάου και Ιάσονας Οικονόμου, 41-37 και προβάδισμα οι Goodfellas με 9-0 σερί των Καλλιτσάντση, Μπακόπουλου και Χαντζάκου, 41-38 με βολή του Χαμηλού και 42-38 με τον ίδιο τρόπο ο Καλογεράς για να κλείσουμε το τρίτο δεκάλεπτο του αγώνα.

Στην τελευταία περίοδο ο Χαντζάκος έβαλε καλάθι για το 44-38, οι Παπαφώτης και Γρηγόρας μείωσαν σε 44-41, 46-41 από τον Σιώκη, 46-42 με βολή του Νικολάου, 51-42 με νέο μικρό σερί οι Μπακόπουλος και Χαντζάκος, 51-44 ο Γρηγόρας, 53-44 ξανά ο Μπακόπουλος, 53-45 με βολή του Παπαφώτη, 55-45 ο Χαντζάκος, 55-48 από τους Παπαφώτη και Γρηγόρα, 57-48 ο Μπακόπουλος, 57-50 με βολές του Παλαμιδά, 59-50 ο Καλογεράς, 59-52 ξανά ο Παλαμιδάς και δύο βολές του Καλογερά για το τελικό 61-52 του παιχνιδιού.

Για τους Goodfellas, πέρα από τον Χαντζάκο, πολύ καλό ματς έκανε και ο Μπακόπουλος με 17 πόντους, 5 ριμπάουντ, 2 ασίστ και 1 κλέψιμο. Για τους Be The Bee ξεχώρισε ο Παλαμιδάς με 21 πόντους, 3 ριμπάουντ, 4 ασίστ, 1 κλέψιμο και 1 τάπα.