0.0%
50.0%
18.8%
22.6%

Η Havana, αν και βρισκόταν πίσω στο μεγαλύτερο μέρος του παιχνιδιού, κατάφερε με ένα φοβερό 0-21 σερί να πάρει άνετο προβάδισμα στην τελευταία περίοδο και να φύγει με τη νίκη στην πρεμιέρα της για τη Rookie League με 30-41 κόντρα στους Goodfellas. MVP της αναμέτρησης αναδείχθηκε ο Πασχάλης Ραδόπουλος με 14 πόντους, 6 ριμπάουντ και 1 κλέψιμο.

Στο πρώτο δεκάλεπτο ο Σταχίκας άνοιξε το σκορ με μια ελεύθερη βολή, ο Αρβανίτης απάντησε με τρίποντο για το 1-3, 5-3 με ένα καλάθι του Καλογερά και ένα του Σταχίκα, 5-6 με τρίποντο του Μανίκα, 7-6 με νέο καλάθι του Καλογερά, 7-7 με μια βολή του Παπαδημητρίου και 8-7 με τον ίδιο τρόπο ο Καλογεράς για να κλείσουμε το πρώτο δεκάλεπτο του αγώνα.

Στο δεύτερο δεκάλεπτο ο Αρβανίτης έβαλε δύο βολές για το 8-9, 13-9 με 5-0 σερί οι Χαντζάκος, Καλογεράς και Βιδάλης, 13-10 με βολή του Παπαδήμα και από ένα καλάθι οι Καλογεράς και Δημακόπουλος για το τελικό 17-10 του ημιχρόνου.

Στο τρίτο δεκάλεπτο ο Τσιγκριμάνης έβαλε ένα καλάθι και μείωσε σε 17-12, 21-12 με δύο συνεχόμενα καλάθια του Βέργου, 21-15 με τρίποντο του Μπακαυγά, 25-15 με 4-0 οι Κοιλιάδης, Χαντζάκος και Βιδάλης και από μία βολή οι Παπαδημητρίου και Αρβανίτης για το τελικό 25-17 του τρίτου δεκαλέπτου.

Στην τελευταία περίοδο η Havana μπήκε πολύ δυνατά με τους Παπαδημητρίου, Αρβανίτη, Ραδόπουλο και Μπακαυγά να σκοράρουν 19 συνεχόμενους πόντους και να δίνουν προβάδισμα στην Havana με 25-36, ο Βέργος μείωσε σε 27-36, 27-39 με ένα καλάθι του Ραδόπουλου και μια βολή του Αρβανίτη, 30-39 με τον ίδιο τρόπο οι Χαντζάκος και Δημακόπουλος και καλάθι ξανά από τον Ραδόπουλο για το τελικό 30-41 του παιχνιδιού.

Για την Havana, πέρα από τον Ραδόπουλο, πολύ καλό ματς έκανε και ο Αρβανίτης με 9 πόντους, 7 ριμπάουντ, 1 ασίστ και 3 κλεψίματα. Για τους Goodfellas ξεχώρισε ο Καλογεράς με 8 πόντους, 10 ριμπάουντ, 1 ασίστ και 1 κλέψιμο.