10.0%
35.7%
28.3%
28.6%

Hema και Goodfellas χάρισαν ένα πολύ ενδιαφέρον παιχνίδι, το οποίο για μεγάλη διάρκεια ήταν ντέρμπι, με τους δεύτερους να φεύγουν με τη νίκη με 43-50 χάρη σε ένα μικρό ξέσπασμα που έκαναν στην τελευταία περίοδο. MVP της αναμέτρησης αναδείχθηκε ο Θωμάς Χαντζάκος με 13 πόντους, 3 ριμπάουντ, 2 ασίστ και 4 κλεψίματα.

Στο πρώτο δεκάλεπτο ο Κωνσταντιλιέρης άνοιξε το σκορ στο ματς για τους Hema, οι Βέργος και Χαντζάκος έβαλαν από ένα καλάθι για το 2-4 των Goodfellas, 5-4 με τρίποντο του Μπιρζαμάνη, 5-7 με απάντηση του Καλογερά, 11-7 οι Μπιρζαμάνης και Πικούνης, 11-12 με 0-5 σερί οι Βέργος και Χαντζάκος και μια βολή από τον Μπιρζαμάνη ξανά για το τελικό 12-12 της πρώτης περιόδου.

Στο δεύτερο δεκάλεπτο ο Σιώκης έβαλε καλάθι για το 12-14, 14-14 με σουτ μέσης απόστασης από τον Πέτρου, 14-16 ξανά με δίποντο του Σιώκη, 21-16 με 7-0 σερί οι Μαρούλης, Κωνσταντιλιέρης και Δευτεραίος, 21-18 με καλάθι του Βέργου, 24-18 με γκολ φάουλ του Πέτρου και απάντηση των Goodfellas με μια βολή του Βέργου και ένα καλάθι του Χαντζάκου για το τελικό 24-21 του ημιχρόνου.

Στο τρίτο δεκάλεπτο Χαντζάκος και Βέργος έβαλαν μπροστά τους Goodfellas με 24-26, ο Δευτεραίος ισοφάρισε σε 26-26, 26-30 με 4 συνεχόμενους πόντους του Καλογερά, 30-30 με τον ίδιο τρόπο ο Μπιρζαμάνης, 30-32 ο Σταχίκας, 31-32 με βολή του Ορφανουδάκη και γκολ φάουλ από τον Χαντζάκο για το τελικό 31-35 της τρίτης περιόδου.

Στο τελευταίο δεκάλεπτο ο Καλογεράς έγραψε το 31-37, ο Πέτρου μείωσε σε 33-37, 33-42 οι Γουνελάς, Καλογεράς και Βέργος, 37-42 με δύο συνεχόμενα καλάθια του Δευτεραίου, 37-44 ο Καλογεράς, 39-44 ο Μπιρζαμάνης, 39-46 με νέο καλάθι του Βέργου, 41-46 ο Δευτεραίος, 41-50 με ένα καλάθι του Σιώκη και ένα του Βέργου και καλάθι από τον Μπιρζαμάνη για το τελικό 43-50 του παιχνιδιού.

Για τους Goodfellas, πέρα από τον Χαντζάκο, πολύ καλό ματς έκανε και ο Βέργος με 15 πόντους και 14 ριμπάουντ. Για τους Hema ξεχώρισε ο Μπιρζαμάνης με 17 πόντους, 4 ριμπάουντ και 3 ασίστ.