9.5%
29.4%
22.2%
11.5%

Οι Goodfellas μπήκαν πολύ δυναμικά στο πρώτο δεκάλεπτο κόντρα στους Jackal Trotters, έχτισαν γρήγορα μια διψήφια διαφορά και στη συνέχεια επιδεικνύοντας συνέπεια σε όλο το υπόλοιπο παιχνίδι έφτασαν στην πρώτη τους νίκη στη Rookie League με 30-49. MVP του αγώνα ήταν ο Θωμάς Χαντζάκος με 16 πόντους, 12 ριμπάουντ, 3 ασίστ, 2 κλεψίματα και 1 τάπα.

Στο πρώτο δεκάλεπτο Δημακόπουλος και Σταχίκας άνοιξαν το σκορ με ένα καλάθι ο καθένας, ο Κακκαβάς μείωσε σε 3-4, 3-14 με 0-10 σερί οι Σταχίκας, Χαντζάκος και Καλογεράς, 5-14 ξανά με καλάθι του Κακκαβά, 5-18 με δύο συνεχόμενα καλάθια του Καλογερά, 8-18 με τρίποντο του Βασιλείου και νέο καλάθι του Σταχίκα για το τελικό 8-20 της πρώτης περιόδου.

Στο δεύτερο δεκάλεπτο ο Μπράνης μείωσε σε 10-20, 10-22 με απάντηση του Δημακόπουλου, 13-22 με μια βολή του Κακκαβά και ένα καλάθι του Αργυρίου, 13-23 με βολή του Χαντζάκου, 15-23 με ωραία κίνηση του Πετούση, 15-27 με δύο καλάθι του Χαντζάκου και δύο βολές του Μουντρίχα για το τελικό 17-27 του ημιχρόνου.

Στο τρίτο δεκάλεπτο Σταχίκας, Χαντζάκος και Καλογεράς ανέβασαν στο 17-34, 20-34 οι Αργυρίου και Τουμάσης, 20-37 με τρίποντο του Παπαδήμα, 22-37 ο Κακκαβάς, 22-39 ξανά από τον Παπαδήμα, 23-39 με βολή του Ταμπάκου, 23-41 με καλάθι του Δημακόπουλου και τρίποντο του Αργυρίου για το τελικό 26-41 της τρίτης περιόδου.

Στο τελευταίο δεκάλεπτο Χαντζάκος και Γαλανός έγραψαν το 26-47, 28-47 από τον Κακκαβά, 28-49 με νέο καλάθι του Καλογερά στο ματς και απάντηση ξανά από τον Κακκαβά για το τελικό 30-49 του παιχνιδιού.

Για τους Goodfellas, πέρα από τον Χαντζάκο, πολύ καλό ματς έκανε και ο Σταχίκας με 11 πόντους, 8 ριμπάουντ, 3 ασίστ και 1 κλέψιμο. Για τους Jackal Trotters ξεχώρισε ο Κακκαβάς με 9 πόντους, 6 ριμπάουντ, 2 ασίστ και 5 κλεψίματα.