25.0%
58.3%
38.9%
20.0%

Σε ντέρμπι, όπως αναμενόταν, εξελίχθηκε η αναμέτρηση των Goodfellas με τους Kinder Bolognese, με τους πρώτους να επικρατούν με 59-55 και να τους πιάνουν στη βαθμολογία με ρεκόρ 4-2. Οι δύο ομάδες ήταν συνεχώς κοντά στο σκορ καθ’όλη τη διάρκεια του παιχνιδιού, με τους Goodfellas με ένα σερί 9-0 στην τελευταία περίοδο να παίρνουν ένα μικρό προβάδισμα (52-47), αλλά τους Bolognese να το ανακτούν (52-53). Στα τελευταία λεπτά, οι Goodfellas πήραν καλύτερες αποφάσεις και μαζί και αυτό το σπουδαίο ροζ φύλλο.

Ξεκίνημα στο παιχνίδι, με τις δύο ομάδες να είναι ισορροπημένες. Οι Καραγεώργος, Αντωνακόπουλος και Ζάζας άνοιξαν το σκορ (0-7), οι Καλογεράς και Χαντζάκος ισοφάρισαν σε 7-7, ο Καραγεώργος πέτυχε το 7-9, οι Βέργος και Σιώκης το 11-9, ξανά ο Καραγεώργος για το 11-11, οι Σιώκης και Καλογεράς έκαναν το 15-11 και ο Μητσέας με «καλάθι και φάουλ» το 15-14 στο τελείωμα του δεκαλέπτου.

Στη δεύτερη περίοδο, οι δύο ομάδες παρέμειναν κοντά στο σκορ. Ο Καλογεράς πέτυχε το 17-14, ο Καραγεώργος με 2/2 βολές σημείωσε το 17-16, ο Βέργος από κοντά έκανε το 19-16, ο Ζάζας απάντησε για το 19-18, οι Δημακόπουλος και Γουνελάς έκαναν το 23-18, ξανά ο Ζάζας για το 23-20, ο Σταχίκας με τρίποντο το 26-20, ο Μητσέας το 26-22, ο Γουνελάς το 28-22 και οι Μητσέας, Καραγεώργος ισοφάρισαν σε 28-28 πριν την ανάπαυλα.

Επιστροφή των δύο ομάδων από τα αποδυτήρια, με το ματς να είναι συνεχώς ντέρμπι. Ο Καλογεράς έκανε το 30-28, ο Καραγεώργος απάντησε για το 30-30, οι Καλογεράς και Βέργος από κοντά έκαναν το 34-30, ακολούθησε σερί 0-8 από τους Μητσέα και Καραγεώργο για το 34-38, ο Χαντζάκος μείωσε σε 36-38, ο Σούλης πέτυχε το 36-40 και ο Καλλιτσάντσης με δύο τρίποντα έβαλε την ομάδα του μπροστά με 42-40.

Τελευταία περίοδος στο ματς, με τον νικητή να κρίνεται στο τέλος. Ο Ζάζας ισοφάρισε σε 42-42, ο Βέργος με μια βολή έκανε το 43-42, οι Καραγεώργος και Μητσέας σημείωσαν το 43-47, ακολούθησε 9-0 σερί από Καλογερά και Γουνελά για το 52-47, οι Μητσέας και Αντωνακόπουλος έβαλαν ξανά μπροστά την ομάδα τους με 52-53, ο Σταχίκας με 2/2 βολές έκανε το 54-53 και ο Κούρας από κοντά το 54-55. Στο τελευταίο λεπτό, οι Goodfellas ήταν πιο ψύχραιμοι και με δύο καλάθια του Χαντζάκου και μια βολή του Βέργου πήραν τη νίκη με τελικό σκορ 59-55.

Πολυτιμότερος παίκτης του αγώνα αναδείχθηκε ο Παύλος Καλογεράς, ο οποίος πέτυχε 15 πόντους, 13 ριμπάουντ, 5 ασίστ, 2 κλεψίματα και 4 τάπες ενώ τον ακολούθησαμ σε απόδοση οι Χαντζάκος και Γουνελάς. Από την Kinder Bolognese, ξεχώρισαν οι προσπάθειες των Μητσέα και Καραγεώργου.