33.3%
71.4%
37.1%
18.8%

Ακόμα μία νίκη πρόσθεσαν στο ενεργητικό τους οι Goodfellas, οι οποίοι επικράτησαν με 53-40 των Pick ‘n’ Troll. Οι νικητές είχαν το προβάδισμα από νωρίς, αλλά δεν κατάφεραν να πάρουν διαφορά ασφαλείας, καθώς οι Troll προσπαθούσαν να μείνουν κοντά στο σκορ. Μάλιστα, στο τρίτο δεκάλεπτο μείωσαν σε 37-36, όμως η συνέχεια ανήκε στους Fellas οι οποίοι με εκπληκτικές άμυνες έλεγξαν την κατάσταση και πήραν την 13η σερί νίκη τους.

Ξεκίνημα στο παιχνίδι, με τους Goodfellas να μπαίνουν δυναμικά. Το σκορ άνοιξαν οι Γουνελάς και Παπαδήμας (5-0), ο Γρηγορίου πέτυχε το 5-2, ο Χαντζάκος έκανε το 7-2, ο Τσοπανάκης Γ. σημείωσε το 7-4, ο Παπαδήμας ευστόχησε σε τρίποντο για το 10-4, με τον ίδιο τρόπο ο Αγγελόπουλος το 10-7, ο Παπαδήμας με ακόμη δύο τρίποντα έκανε το 16-7, ο Παγάνης μείωσε σε 16-9, οι Κοιλιάδης και Μπακόπουλος σκόραραν για το 20-9 και ο Παγάνης με τρίποντο το 20-12 στο τελείωμα του πρώτου δεκαλέπτου.

Στη δεύτερη περίοδο, οι Fellas διατήρησαν τη διαφορά. Ο Παγάνης αρχικά μείωσε σε 20-14, οι Γουνελάς και Χαντζάκος σημείωσαν το 24-14, ο Ραφιάς το 24-16, οι Καλλιτσάντσης και Χαντζάκος έκαναν το 28-16, οι Παγάνης και Ραφιάς το 28-21, ο Κοιλιάδης απάντησε για το 30-21, οι Ραφιάς και Αγγελόπουλος μείωσαν σε 30-24, ο Γουνελάς με τρίποντο το 33-24, ο Παγάνης μείωσε σε 33-26 και ο Χαντζάκος με μια βολή το 34-26 πριν την ανάπαυλα.

Επιστροφή των δύο ομάδων από τα αποδυτήρια, με τις δύο ομάδες να είναι ισορροπημένες. Οι Γρηγορίου και Ραφιάς μείωσαν σε 34-30, ο Χαντζάκος έκανε το 36-30, ο Αγγελόπουλος απάντησε για το 36-32, ο Μπακόπουλος με μια βολή το 37-32, οι Ραφιάς και Γρηγορίου σκόραραν ξανά για να μειώσουν στον πόντο (37-36), αλλά ο Μπακόπουλος με 5 προσωπικούς πόντους σημείωσε το 42-36, με το οποίο έκλεισε το τρίτο δεκάλεπτο.

Τελευταία περίοδος στο ματς, με τους Goodfellas ελέγχουν την κατάσταση και να παίρνουν τη νίκη. Ο Ραφιάς ευστόχησε σε 2/2 βολές για το 42-38, οι Παπαδήμας και Χαντζάκος έκαναν το 47-38, ο Γρηγορίου μείωσε σε 47-40 και οι Κοιλιάδης και Χαντζάκος με δύο τρίποντα διαμόρφωσαν το τελικό σκορ της αναμέτρησης 53-40.

Πολυτιμότερος παίκτης του αγώνα αναδείχθηκε o Θωμάς Χαντζάκος, ο οποίος γέμισε τη στατιστική του με 14 πόντους, 14 ριμπάουντ, 3 ασίστ και 1 κλέψιμο, ενώ τον ακολούθησαν σε απόδοση οι Παπαδήμας και Κοιλιάδης. Από τους Troll, ξεχώρισαν οι προσπάθειες των Ραφιά και Αγγελόπουλου.