26.3%
50.0%
61.5%
21.6%

Την πρώτη τους νίκη στο εφετινό πρωτάθλημα σημείωσαν οι Τουβλέηκερς επικρατώντας με 59-63 των Greek Freakase. Οι πρώτοι ξεκίνησαν ορεξάτοι το ματς, όντας αρκετά εύστοχοι και λειτουργώντας ορθολογικά στην άμυνα, πράγμα που τους έδωσε και το 14ποντο προβάδισμα του ημιχρόνου. Στο δεύτερο μέρος οι Greek Freakase έκαναν την αντεπίθεσή τους και παρόλο που επικράτησαν και στα δύο τελευταία επιμέρους δεκάλεπτα δεν κατάφεραν να επικρατήσουν, φτάνοντας στην πρώτη τους εφετινή ήττα.

Το παιχνίδι ξεκινά με Λειβαδά, Μαρίνο και Καρμοίρη για το 0-7, Λαζίδης για το 2-7, Λειβαδάς και 2-11, Λαζίδης, Κάρνος, Σπανός και 10-11, Μητσόπουλος και Σταματόπουλος για το 10-16, Λαζίδης και Κάρνος για το 14-16, ενώ ο Κοσκέρας θα κάνει το 14-19.

Δεύτερο δεκάλεπτο και Κοροβέσης για το 16-19, Μαρίνος και 16-21, Κάρνος και 18-21, Σταματόπουλος και Καρμοίρης για το 19-26, Κάρνος με βολή για το 19-26, Καρμοίρης με δυο δίποντα για το 19-30, Ηλιόπουλος, Λαζίδης μειώνουν σε 24-30, ενώ οι Καρμοίρης και Κοσκέρας με ένα 0-8 σερί θα κάνουν το 24-38 του ημιχρόνου.

Τρίτη περίοδος και Ηλιόπουλος μειώνει στο 29-38, Μαρίνος και 29-41, Λαζίδης για το 31-41, Μητσόπουλος με βολή για το 31-42, Σπανός με τρίποντο κάνει το 34-42, Μαρίνος και Σταματόπουλος με ένα 0-5 σερί για το 34-47, Μαρτίνος πίσω από τα 6.75 για το 37-47, Σταματόπουλος και 37-49, ενώ οι Κοροβέσης και Λαζίδης θα κλείσουν το δεκάλεπτο με το 41-49.

Τελευταίο δεκάλεπτο και Μαρίνος με άλλο ένα τρίποντο για το 41-52, Χαλκιάς και 43-52, Σταματόπουλος κάνει το 43-54, Λαζίδης με γκολ φάουλ για το 46-54, Μητσόπουλος και Σπανόπουλος για το 46-58, Λαζίδης και 48-58, Καρμοίρης για το 48-60, Χαλκιάς με το 50-60, Μαρίνος και 50-63 με το 5ο του τρίποντο, ενώ το ματς θα κλείσει με ένα 9-0 των Greek Freakase με Σπανό, Λαζίδη και Μαρτινό για το τελικό 59-63.

MVP της αναμέτρησης ο τρομερός Καρμοίρης Γιώργος, ο οποίος σημείωσε 13 πόντους, ενώ παράλληλα είχε και 8 ριμπάουντ, 4 ασίστ, 2 κλεψίματα και 1 τάπα, φτάνοντας έτσι τους 21 βαθμούς στο ranking. Από κοντά με υψηλό efficiency και οι Μητσόπουλος και Κοσκέρας, ενώ από τους Greek Freakase ξεχώρισαν οι Λαζίδης και Ηλιόπουλος.