0.0%
50.0%
33.3%
8.3%

Αν και με μόλις 5 άτομα στην αποστολή τους, οι Greek Freakase κατάφεραν να πάρουν το ματς απέναντι στους Anonymous με το τελικό 34-30. Το παιχνίδι κινήθηκε σε πολύ ρηχά νερά από άποψη σκορ, ωστόσο ο ανταγωνισμός βρισκόταν στα κόκκινα καθόλη την διάρκεια του ματς. Η νίκη των G.F. κρίθηκε στα τελευταία μάλιστα δεύτερα, με τους ίδιους να ευστοχούν σε κάποια κρίσιμα σουτ και βολές και κλέβοντας κάποιες καταλυτικές μπάλες, ώστε να φύγουν νικητές από την Ριζούπολη.

Το παιχνίδι ξεκινά με Λαζίδη για το 2-0, 2-3 με τρίποντο ο Βιδιαδάκης, Ηλιόπουλος και 4-3, 4-6 αυτή τη φορά ο Βλάχος, Λαζίδης για το 6-6, ενώ το 6-8 κάνει ο Βλάχος.

Δεύτερη περίοδος και Λαζίδης, Χαλκιάς για το 11-8, Βιδιαδάκης για το 11-10, Λαζίδης και 13-10, ενώ ο Βλάχος διαμορφώνει το 13-12 του ημιχρόνου.

Τρίτη περίοδος και Δήμου για το 13-όλα, Σκούταρης με 5 πόντους σερί για το 18-13, Δήμου και 18-14 με μια βολή, Λαζίδης κάνει με δίποντο το 20-14, ενώ οι Βιδιαδάκης και Σωτηρόπουλος γράφουν το 20-18 του δεκαλέπτου.

Τελευταίο δεκάλεπτο και Χαλκιάς για το 22-18, Βλάχος ισοφαρίζει στο 22-όλα, Ηλιόπουλος και Πανταζίδης για το 25-22, Τάγαρης και 25-24, Λαζίδης και Ηλιόπουλος για το 28-25, Σωτηρόπουλος και Τάγαρης στο τελευταίο λεπτό ισοφαρίζουν στο 28-όλα, στα 50″ ο Λαζίδης κάνει το 30-28, λάθος των Ανώνυμων και ο Λαζίδης θα βάλει ξανά και τις δύο για το 32-28 και τάιμ-άουτ των Anonymous στα 30″. Στην επαναφορά οι Ανώνυμοι αστοχούν δις από το τρίποντο, ο Σκούταρης κερδίζει έπειτα φάουλ και βάζει και εκείνος και τις δυο, ο Βιδιαδάκης μειώνει αμέσως στο 34-30, οι Greek Freakase χάνουν έπειτα δυο βολές και πλέον με 4 δεύτερα μόλις στο ρολόι οι Ανώνυμοι δεν σκοράρουν με τους G.F. να φεύγουν με το ροζ φύλλο.

Πολυτιμότερος παίκτης του παιχνιδιού αναδείχθηκε ο Λαζίδης, ο οποίος σταμάτησε στους 16 πόντους, ενώ παράλληλα μάζεψε 19 ριμπάουντ, μοίρασε 1 ασίστ, έκλεψε 1 φορά την μπάλα, για να συγκεντρώσει 19 βαθμούς στην κλίμακα αξιολόγησης. Επίσης σε καλή βραδιά βρέθηκαν οι Ηλιόπουλος και Σκούταρης, ενώ από τους Anonymous ξεχώρισε η προσπάθεια των Βλάχου και Σωτηρόπουλου.