28.1%
61.5%
41.9%
34.6%

Οι Cans κατάφεραν να βρουν σχετικά άνετα την δεύτερή τους νίκη στη χρονιά, επικρατώντας με 42-61 των Greek Frekase. Το ημίχρονο βρήκε μπροστά τους πρώτους με 17-34, ωστόσο στην τρίτη περίοδο οι Greek Frekase έκαναν το step-up και πλησίασαν ακόμη και στους 5, σε ένα πολύ καλό δεκάλεπτο για τους ίδιους. Το σκηνικό του πρώτου ημιχρόνου όμως επανήλθε στο τελικό δεκάλεπτο και με μία είσοδο 0-13 των Cans εξανεμίστηκαν οι όποιες ελπίδες των Freakase να γυρίσουν το ματς. Παράγοντας “Χ” του αγώνα ο Μορφονιός, ο οποίος σταμάτησε στους 31 πόντους με 7/10 τρίποντα.

Το παιχνίδι θα ξεκινήσει με τρίποντο του Σπανού για το 3-0, ωστόσο οι Cans θα τρέξουν ένα φοβερό 0-11 σερί και μοναδικό σκόρερ τον φοβερό Μορφονιό για το 3-11, ο Κυριαζόπουλος θα βάλει φρένο στο σερί αυτό και θα μειώσει σε 5-11, όμως οι Ευσταθόπουλος, Ράλλης και Μορφονιός θα κάνουν το 5-19, ενώ το 7-19 της περιόδου θα κάνει ο Λαζίδης.

Δεύτερο δεκάλεπτο και 9-19 από τον Μαρτίνο, Ευσταθόπουλος και Ράλλης για το 9-25, Κοροβέσης με τρίποντο μειώνει σε 12-25, Μορφονιός και Πατέλης για το 12-30, 15-30 με τρίποντο ο Ηλιόπουλος Κ., δυο βολές Μορφονιού και 15-32, τρίποντο Σπανού για το 18-32, ενώ το 18-34 του ημιχρόνου θα διαμορφώσει με μπάζερ-μπίτερ δίποντο ο Πατέλης.

Στο τρίτο δεκάλεπτοι πρώτοι θα σκοράρουν οι Γ. Ηλιόπουλος και Σπανός για το 23-34, 23-36 ο Μορφονιός, 7-0 σερί από τους Greek Freakase με σκόρερ τους Λαζίδη και Γ. Ηλιόπουλο για το  30-36, Μορφονιός για το 30-38, τρίποντο Σπανού και 33-38, όμως το δεκάλεπτο θα κλείσει με ένα 0-8 σερί των Cans με Ευσταθόπουλο και Μορφονιό να κάνουν το 33-46.

Στην τελευταία περίοδο οι Cans θα μπουν αποφασισμένοι για την νίκη με τους Παγώνη, Μορφονιό και Γεωργίου να χτίζουν ένα σερί 0-13 και να περνούν για τα καλά μπροστά με 33-59, οι Greek Freakase όμως θα απαντήσουν με 9-0 σερί και σκόρερ τους Λαζίδη, Κοροβέση και Μαρτίνο για το 42-59, ενώ το τελικό 42-61 θα κάνει ο Σκαρβέλης.

Σε εξαιρετική μέρα βρέθηκε ο Μορφονιός, ο οποίος ψηφίστηκε ως MVP της αναμέτρησης, φτάνοντας τους 31 πόντους, με 10 ριμπάουντ, μοίρασε 2 ασίστ, κλέβοντας 1 φορά την μπάλα από τον αντίπαλο, συγκεντρώνοντας έτσι 34 βαθμούς στην αξιολόγηση της στατιστικής. Από τους Cans B.C. ξεχώρισε επιπλέον ο Ευσταθόπουλος, με τον Πατέλης να συμπληρώνει τη λίστα των κορυφαίων, ενώ από τους Greek Freakase σε καλή μέρα βρέθηκε ο Λαζίδης και ο Ηλιόπουλος Γ.