25.9%
57.9%
33.3%
12.5%

Την πέμπτη τους σερί νίκη έκαναν οι Greek Freakase για να ανέβουν στο 6-1. Αντίπαλος τους για αυτήν την αγωνιστική ήταν οι Coffeewaukee Bugs, οι οποίοιαν και είχαν πολλές ελλείψεις, κόντραραν πολύ καλά τους Freakase, όμως στο τελευταίο δεκάλεπτο ήρθε η κούραση καθώς άνοιξε αρκετά ο ρυθμός, με αποτέλεσμα να έρθει ένα ξέσπασμα και η νίκη των Greek Freakase με 43-53. MVP του αγώνα ήταν ο Γιώργος Ηλιόπουλος με 11 πόντους, 7 ριμπάουντ, 1 ασίστ, 4 κλεψίματα και 2 τάπες.

Στο πρώτο δεκάλεπτο ο Αντωνίου άνοιξε το σκορ, ο Κάρνος ισοφάρισε, ο Βελαέτης έγραψε το 4-2, 4-5 ο Σπανός, 7-5 ο Λιώνης, 7-12 με 0-7 σερί οι Ηλιόπουλος, Φωτόπουλος και Σπανός και 9-12 ο Βελαέτης για να κλείσουμε την πρώτη περίοδο.

Στο δεύτερο δεκάλεπτο οι Φωτόπουλος και Κάρνος έτρεξαν ένα 0-5 για το 9-17, οι Coffeewaukee Bugs απάντησαν με 8-0 σερί με σκόρερ τους Λιώνη, Βελαέτη και Φωτόπουλο, 17-21 με 4 πόντους από τον Σπανό, 19-21 ο Φωτόπουλος και 19-25 με τους Ηλιόπουλο και Κάρνο να βάζουν από ένα καλάθι για να κλείσουμε ημίχρονο στο ματς.

Στο τρίτο δεκάλεπτο ο Λιώνης μείωσε σε 21-25, 21-27 ο Ηλιόπουλος, 25-27 οι Βελαέτης και Λιώνης, 25-30 ο Φωτόπουλος, 27-30 ο Βελαέτης, 27-32 ο Κάρνος, 29-32 ο Φωτόπουλος και 29-34 ο Καλογερόπουλος για να κλείσουμε την τρίτη περίοδο με τους Greek Freakase στο +5.

Στην τελευταία περίοδο ο Λιώνης μείωσε σε 31-34, 31-39 ο Ηλιόπουλος, 33-39 ο Λιώνης ξανά, 33-45 οι Φωτόπουλος, Κοροβέσης και Ηλιόπουλος, 35-45 ο Βελαέτης, 35-50 οι Σπανός και Ηλιόπουλος, 40-50 οι Λιώνης και Φωτόπουλος, 40-53 ο Κοροβέσης και 43-53 με 3/4 βολές από τον Λιώνη για το τελικό σκορ του αγώνα.

Για τους Greek Freakase, πέρα από τον Ηλιόπουλο, σε καλή βραδιά βρέθηκαν επίσης οι Σπανός, Κάρνος και Φωτόπουλος. Για τους Coffeewaukee Bugs ξεχώρισαν οι Λιώνης, Βελαέτης και Φωτόπουλος.