28.6%
18.2%
28.6%
25.0%

Συναρπαστική αναμέτρηση με τους Greak Freakase να έχουν αντιμέτωπους τους Kinder Bologneze. Οι Kinder κατάφεραν σχεδόν σε ολόκληρη την διάρκεια του παιχνιδιού να έχουν το πάνω χέρι και να ελέγχουν τον ρυθμό. Νικητές οι οι Kinder Bologneze στις λεπτομέρειες.

Ξεκίνημα στο παιχνίδι με τρίποντο του Λαζίδη, για να απαντήσουν επί δύο οι Κούρας και Κουφόπουλος. Ηλιόπουλος και Χαλκιάς με γκολ-φάουλ, Λαζίδης που έκανε τρομερό ξεκίνημα με ακόμη τρία δίποντα και ένα τρίποντο, θα απαντηθούν από τον Καραγεώργο με τέσσερις δικούς του πόντους και ακόμη ένα τρίποντο του Κουφόπουλου. Τελικό σκορ 1ου δεκαλέπτου 17-13 υπέρ των Freakase.

Οι Kinder θα βρουν στο δεύτερο δεκάλεπτο τρία τρίποντα από τους Μητσέα, Καραγεώργο και Κούρα, ενώ στην άλλη μεριά κύριος επθετικός εκφραστής ο Λαζίδης με έξι δικούς του πόντους. Μικρό το θέαμα στην περίοδο για να λήξει εν τέλει το ημίχρονο στο 30-27 για τους Bologneze.

3ο δεκάλεπτο και ίσως το χειρότερο από τα υπόλοιπα καθώς συνολικά είχαμε μόνο 13 πόντους και από τις 2 ομάδες. Σκόρερ οι Κούρας για 3 και οι Βράκας,Μητσέας για 2 για τους Kinder Για τους Freakase Κυρίτσης με 4 δικούς του και ακόμη ένα δίποντο από τον Λαζίδη.

Το παιχνίδι είναι κοντά στο σκορ πάντα, μέχρι που ήρθε ένα μικρό ξέσπασμα για τους Kinder που βρήκαν πολύ γρήγορα σκορ με τους Μητσέα, Κούρα, Βράκα και Καραγεώργο. Οι Freakase ηρεμούν, δεν το βάζουν κάτω και μετά το προβάδισμα μέχρι και 9 πόντων στο 41-32, μειώνουν το παιχνίδι μέχρι και στους 5, στο 52-47. Δυστυχώς για εκίνους η προσπάθειά τους να ανακάμψουν στο παιχνίδι, θα ολοκληρωθεί εκεί, για να έρθει το τελικό σκορ 53-47.

MVP ο Καραγεώργος Νίκος που σημείωσε 15 πόντους, μοίρασε 1 τελική πάσα, κατέβασε 12 rebound, ενώ είχε και 2 κλεψίματα.