10.5%
0%
45.7%
12.5%

Μια πολύ σημαντική νίκη βαθμολογικά κατάφεραν να πάρουν οι Los Amigos, οι οποίοι με όπλο το καλό ξεκίνημα στα πρώτα δεκάλεπτα των δύο ημιχρόνων κατάφεραν να χτίσουν διαφορά και να κουράσουν τους μόλις 5 Greek Freakase για να φύγουν με το ροζ φύλλο με 33-51. MVP της αναμέτρησης αναδείχθηκε ο Κώστας Λέκκος με 8 πόντους, 9 ριμπάουντ, 1 ασίστ, 1 κλέψιμο και 1 τάπα.

Στο πρώτο δεκάλεπτο Τεντόμας, Λέκκος και Χατζηθεοδώρου ξεκίνησαν το ματς με 0-7 για τους Los Amigos, οι Χαλκιάς και Λαζίδης απάντησαν με ένα καλάθι ο καθένας και μείωσαν σε 4-7 για τους Greek Freakase, 4-13 με δύο καλάθια του Χατζηθεοδώρου και ένα του Σπεντζάρη και μια βολή από τον Λαζίδη για το τελικό 5-13 της πρώτης περιόδου.

Στο δεύτερο δεκάλεπτο Κοροβέσης και Λαζίδης έτρεξαν ένα γρήγορο 5-0 σερί και μείωσαν σε 10-13, ο Χατζηθεοδώρου απάντησε με δίποντο για το 10-15, 13-15 με καλάθι και φάουλ από τον Λαζίδη, 13-18 με τρίποντο του Τεντόμα, 17-18 με ένα καλάθι του Λαζίδη και ένα του Χαλκιά, 17-22 με τον ίδιο τρόπο οι Βογιατζάκης και Χατζηθεοδώρου, 19-22 ο Χαλκιάς και απάντηση του Βογιατζάκη ξανά για το τελικό 19-24 του ημιχρόνου.

Στο τρίτο δεκάλεπτο Βελέντζας και Λέκκος έβαλαν από ένα καλάθι για το 19-28, ο Κυρίτσης μείωσε σε 21-28, 21-32 από τους Χατζηθεοδώρου και Λέκκο, 23-32 πάλι ο Κυρίτσης, 23-34 ο Λέκκος, 25-34 ξανά με δίποντο του Κυρίτση, 25-41 με 0-7 με ένα τρίποντο του Βελέντζα και δύο καλάθια του Σταφέτα και τρίποντη απάντηση του Πανταζίδη για το τελικό 28-41 της τρίτης περιόδου.

Στο τελευταίο δεκάλεπτο Βογιατζάκης και Χατζηθεοδώρου έβαλαν από ένα καλάθι για το 28-45, 30-45 ο Κοροβέσης, 30-51 από τους Σταφέτα και καλάθι και φάουλ από τον Κυρίτση για το τελικό 33-51 του παιχνιδιού.

Για τους Los Amigos, πέρα από τον Λέκκο, πολύ καλό ματς έκανε και ο Σταφέτας με 8 πόντους, 12 ριμπάουντ, 3 ασίστ και 3 κλεψίματα. Για τους Greek Freakase ξεχώρισε ο Λαζίδης με 10 πόντους, 17 ριμπάουντ, 4 ασίστ, 2 κλεψίματα και 2 τάπες.