20.8%
44.4%
31.7%
6.3%

Οι Greek Freakase κατάφεραν να πετύχουν την δεύτερη τους νίκη στο πρωτάθλημα απέναντι στους Los Angeles Slippers.Οι δύο ομάδες ήταν πολύ κοντά στο σκορ μέχρι και τα μέσα του τρίτου δεκαλέπτου, με τους Greek Freakase να εκμεταλλεύονται την κόπωση των Slippers και τελικά να φεύγουν νικητές από το κλειστό της Ριζούπολης. ΜVP του αγώνα ήταν ο Σκούταρης με 13 πόντους, 10 ριμπάουντ και 6 κλεψίματα.

Το σκορ θα ανοίξει για τους Los Angeles Slippers ο Μέξας για το 0-2 ενώ για τους Greek Freakase ο Φωτόπουλος σε ένα τρίποντο και ο Λαζίδης από κοντά για το 5-2. Ο Μέξας θα μειώσεις σε 5-4, ωστόσο ο Σκούταρης και ο Σπανός θα κάνει το 9-4. Ο Κουμάντος θα μειώσει για τους Los Angeles Slippers σε 96 και ο Σκούταρης θα κάνει το 11-6. Ο Σάρδης θα μειώσει σε 11-8 για να απαντήσει ο Ηλιόπουλος με ένα τρίποντο κάνοντας το 14-8, με τους Κουμάντο και Μέξα να κλείνουν το δεκάλεπτο με σκορ 14-11.

Οι δύο ομάδες θα είναι πολύ νευρικές στο δεύτερο δεκάλεπτο, με τον Κουμπαράκη να ανοίγει το σκορ για τους Los Angeles Slippers μιλώντας σε 14-13. Ο Σκούταρης θα κάνει το 16-13 ενώ Μέξας και Κουμάντος πετυχαίνοντας μία βολή και ένα καλάθι αντίστοιχα θα ισοφαρίσουν σε 16-16. Ο Σπανός θα ευστοχήσει σε δύο βολές, με τον Μέξα να ισοφαρίζει εκ νέου για τους Los Angeles Slippers και το ημίχρονο να κλείνει με καλάθι του Ηλιόπουλου και σκορ 20-18.

Οι Greek Freakase θα μπουν πιο δυνατά στο δεύτερο ημίχρονο, συνεχίζοντας ένα σερί που ξεκίνησαν στο τέλος του πρώτου ημιχρόνου. Πιο συγκεκριμένα ο Ηλιόπουλος ευστοχήσει σε ένα τρίποντο και ο Σκούταρης θα πετύχει δύο καλάθια για το 27-18, τρέχοντας συνολικά ένα σερί 9-0. Μέξας και Κουμάντος θα μειώσουν σε 27-22 και ο Χαλκιάς με ένα jump-shoot θα κάνει 29-22. Κουμάντος και Κουμπαράκης θα μειώσουν σε 29-26, ενώ στην άλλη μεριά του γηπέδου ο Κάρνος θα ευστοχήσει από κοντά και Λαζίδης και Χαλκιάς θα πετύχουν από μια βολή για το 33-26. Το δεκάλεπτο θα κλείσει με μία βολή του Κουμπαράκη για το 33-27

Το τέταρτο δεκάλεπτο θα ανοίξει ο Κάρνος για το 35-27 και ο Μέξας με δύο βολές θα κάνει το 35-30. Σε αυτό το σημείο οι Los Angeles Slippers θα κολλήσουν επιθετικά, οι Greek Freakase θα ανοίξουν την διαφορά με ένα τρίποντο του Μαρτίνου, μια βολή του Κυριαζόπουλου και ένα τελείωμα από κοντά του Μαρτίνου. Για τους Los Angeles Slippers ο Σάρδης θα καταφέρει να πετύχει ένα τρίποντο για το 41-33, ενώ ο Σπανός θα ευστοχήσει σε σε ένα lay-up και ο Σκούταρης σε ένα τρίποντο για το τελικό 46-33.