25.9%
61.9%
25.7%
12.5%

Οι Greek Freakase δεν σταμάτησαν τα νικηφόρα αποτελέσματα ούτε στο ματς με τους “συγκάτοικους” βαθμολογικά Saints, επικρατώντας με το τελικό 64-37. Οι δύο ομάδες ήταν αρκετά κοντά στο πρώτο ημίχρονο, όμως στο 2ο οι Greek Freakse έχτισαν μία διαφορά την οποία μάλιστα κατάφεραν να διευρύνουν μέχρι το τέλους του παιχνιδιού, πανηγυρίζοντας έτσι την 6η συνεχόμενη νίκη τους.

Έναρξη του παιχνιδιού, με τον Φωτόπουλο να ανοίγει το σκορ με τρίποντο και τον Ταπραντζή να απαντά με τον ίδιο τρόπο για το 3-3. ο Σπανός με δίποντο μέσης απόστασης θα κάνει το 5-3, ενώ οι Saints με ένα σερί 0-9 θα πάρουν μία διαφορά 7 πόντων για το 5-12, όμως ο Λαζίδης με δίποντο, ο Κάρνος με βολή και ο Φωτόπουλος με τρίποντο θα διαμορφώσουν το 11-12. Στη συνέχεια, οι Saints με δίποντο του Καλογερόπουλου θα κάνουν το 11-14, ενώ οι Greek Freakase με 2 σερί δίποντα από τον Χαλκιά και τον Κάρνο θα κλείσουν το δεκάλεπτο με σκορ 15-14.

Στο δεύτερο δεκάλεπτο, οι Saints με δίποντο του Αντιώτη και βολή του Τσιβελεκίδη θα περάσουν μπροστά για το 15-16, ο Χαλκιάς με βολή θα κάνει το 16-16, ενώ ο Κοντόπουλος με 2/2 βολές το 16-18. Στη συνέχεια, ο Μητρόπουλος με σουτ μέσης απόστασης θα γράψει το 18-18, ο Νιάρχος με 2 εύστοχες βολές το 18-20 και ο Κυριαζόπουλος με 1 βολή θα διαμορφώσει το 19-20. Οι Saints με 2 ακόμα βολές του Κοντόπουλου θα κάνουν το 19-22, ο Λαζίδης με δίποντο θα απαντήσει για το 21-22 και ο Ταπραντζής με τον ίδιο τρόπο θα διαμορφώσει το 21-24. Το πρώτο ημίχρονο θα κλείσει με 5 σερί πόντους από τους Greek Freakase (τρίποντο του Σκούταρη και δίποντο του Ηλιόπουλου) για το 26-24 υπέρ των Greek Freakase.

Στην επιστροφή των ομαδων, οι Greek Freakase με δίποντο του Ηλιόπουλου ύστερα από εξαιρετική συνεργασία με τον Λαζίδη αλλά και τρίποντο του Χαλκιά θα αυξήσουν τη διαφορά στους 7 πόντους (31-24), με τους Saints να απαντούν και να μειώνουν με γκολ-φάουλ του Τσιβελεκίδη και δίποντο του Νιάρχου για το 31-29. Στη συνέχεια, οι Greek Freakase με ένα μεγάλο σερί 15-0(!) θα κλείσουν την 3η περίοδο με το σκορ να είναι στο 46-29.

Στο τέταρτο και τελευταίο δεκάλεπτο, οι Saints θα μειώσουν με ένα μίνι σερί 2-5 σε 48-34, οι Greek Freakase με τρίποντο του Χαλκιά και δίποντο του Λαζίδη θα κάνουν το 53-34, ο Αντιώτης με τρίποντο θα μειώσει σε 53-37, ενώ το ματς θα κλείσει με ένα σερί 11-0 από τους Greek Freakase για το τελικό 64-37.

Πολυτιμότερος παίκτης του παιχνιδιού αναδείχθηκε ο Λαζίδης ο οποίος σταμάτησε στους 14 πόντους, ενώ παράλληλα μάζεψε 15 ριμπάουντ, μοίρασε 3 ασίστ, έκλεψε 3 φορές την μπάλα και σταμάτησε τον αντίπαλο σε 1 του προσπάθεια, για να συγκεντρώσει 29 βαθμούς στην κλίμακα αξιολόγησης.
Επίσης σε καλή βραδιά βρέθηκαν οι Σκούταρης και Χαλκιάς, ενώ από τους Saints ξεχώρισε η προσπάθεια των Κοντόπουλο και Τσιβελεκίδη.